• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Englishman in Ergo Arena. Sting i jego wielkie przeboje

Patryk Gochniewski
7 czerwca 2024, godz. 07:00 
Opinie (177)

Któż nie zna takich przebojów jak "Roxanne", "Englishman in New York" czy "Message in a Bottle". Sting ponownie zawitał do Ergo Areny. No i, proszę państwa, ależ on zagrał! Jeśli ktoś widział go po raz pierwszy, nie mógł wybrać lepszej trasy. Podczas "Sting 3.0" Anglik gra po prostu to, co ma w repertuarze najlepsze - przeboje swoje oraz te z czasów The Police.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


IMPREZY I WYDARZENIA Najbliższe koncerty popowe w Trójmieście

paź 5
Paweł Stasiak z zespołem PapaD
Kup bilet
lis 7
ADELE - Tribute from London by Stacey Lee
Kup bilet


Sting to jeden z tych wykonawców, których nie trzeba nikomu przedstawiać. To absolutna ikona, a nawet i instytucja w świecie muzyki. Jeden z najbardziej wpływowych wykonawców w historii - czy to sam, czy z The Police. Może nie aż tak gigantyczny i interdyscyplinarny jak David Bowie, ale obaj panowie stoją bardzo blisko siebie w panteonie największych gwiazd wszech czasów.

Wpływ Stinga na popkulturę jest bezsprzeczny, ale ostatnie lata trudno nazwać przełomowymi. Zwłaszcza ta dziwna współpraca z Shaggym, która nie była ani potrzebna, ani dobra. Wtedy wiele osób zastanawiało się, o co chodzi, czy to koniec Stinga? Na szczęście nie. Anglik wrócił do swoich dobrych nawyków i teraz koncertuje, dając fanom antologię swoich najlepszych kompozycji.

Ergo Arena praktycznie pękała w szwach. Nawet mimo bardzo wysokich cen biletów wiele osób nie wyobrażało sobie, aby nie zobaczyć na żywo kilkunastokrotnego zdobywcy nagrody Grammy. Sting był już w Trójmieście na koncercie z filharmonikami, z Shaggym, był w Operze Leśnej, ale chyba dopiero teraz przyjechał tak, jak wszyscy tego chcieli. Wielka przestrzeń, wielkie przeboje - bez dodatków czy udziwnień.

Sting zagrał największe przeboje w Operze Leśnej Sting zagrał największe przeboje w Operze Leśnej

O dźwięku nie ma się co rozpisywać - akustyka tego miejsca jest wszystkim doskonale znana i trudno oczekiwać cudów, choć podczas wyjścia z hali słyszałem wiele zadowolonych głosów, że na płycie było wszystko świetnie słychać. Ale też warto zaznaczyć, jak to działa. Otóż każdy wykonawca i jego ekipa techniczna ma coś takiego jak presety, czyli już przygotowane ustawienia dźwięku, które po prostu włącza i gotowe.

Sting śpiewał hit za hitem - kompilacja

Dopiero w trakcie koncertu nanoszone są lekkie poprawki. I to tyle. Żeby dopasować się do akustyki hali czy stadionu, trzeba by było wszystko ustawiać od nowa - nikt na to nie ma czasu w trasie. Niemniej nie było źle. Naprawdę. Na płycie przyjemnie, na trybunach aż tak dźwięk nie uciekał, jak to czasem bywa.

Hit za hitem podczas Sting 3.0Sting przybył do Trójmiasta w ramach trasy "Sting 3.0", na której prezentuje swoiste "the best of". Mamy ok. 20 utworów, które są podzielone na pół - jedna część dla The Police, druga dla Stinga solo. Dzięki temu publiczność dostaje wszystko, co najlepsze. Nie zabrakło "Roxanne", "Englishman in New York", "Message in a Bottle", "Fields of Gold", "Fragile" czy "Every Little Thing She Does is Magic".

U nas znajdziesz bilety na wszystkie koncerty w TrójmieścieSam Sting? Rewelacyjny - muzycznie i wokalnie. Ma w sobie coś z dżentelmena i brytyjskiego zawadiaki. To połączenie skrajności daje kapitalny efekt. Muzyk wiele nie mówi ze sceny, nie szuka zaczepek, nie podkręca atmosfery pirotechniką czy innymi ozdobnikami. Jest on, zespół, instrumenty i tyle. No i właśnie - jeśli ktoś jest dobry, nie potrzebuje fajerwerków, by porwać tłum.

Wystarczyło, że ruszył ręką, coś burknął pod nosem, jeden niemal niezauważalny gest - publiczność natychmiast była na jego skinienie. A to wokalizy, a to klaskanie w rytm, o śpiewaniu ile sił w płucach nie wspominając. Kapitalnie się słuchało i oglądało ten koncert. Bardzo doceniam wykonawców z takim stażem, po których widać, że wciąż im się chce i czerpią z tego przyjemność. Odcinanie kuponów? W jakimś stopniu na pewno, ale Sting absolutnie nie daje tego po sobie poznać.

Sting jest wielki. To stwierdzenie nie podlega dyskusji. Udowodnił to swoją dotychczasową karierą i pokazał w Ergo Arenie, że to wszystko nie było dziełem przypadku. To jeden z tych wykonawców, których już nigdy więcej nie doświadczymy, ponieważ rodzą się niezwykle rzadko, a dodatkowo dzisiejszy rynek muzycznie ich nie potrzebuje. Dlatego ci, którzy mieli okazję go zobaczyć, niech lepiej dobrze zapamiętają te chwile.

Wydarzenia

Sting (79 opinii)

(79 opinii)
828 - 1600 zł
pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (177)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (6 opinii)

(6 opinii)
344 - 444 zł
pop

Koszykówka: TREFL Sopot - King Szczecin

39 - 59 zł
mecz

Strefa Trojmiasto.pl na Cudawiankach

w plenerze, gry

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Która uczelnia organizowała Neptunalia?