• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdzie gdańszczanie imprezują w weekend?

osa
14 maja 2024, godz. 16:00 
Opinie (57)
Dokąd gdańszczanie zamawiają taksówki w weekend i z jakich klubów wracają w nocy? Dokąd gdańszczanie zamawiają taksówki w weekend i z jakich klubów wracają w nocy?

Miejsc do zabawy w Trójmieście jest sporo, zwłaszcza w sezonie wiosenno-wakacyjnym, gdy m.in. nasz kalendarz imprez pęka w szwach. Ale gdzie najchętniej i najczęściej wybierają się gdańszczanie w piątkowe wieczory? Sprawdziła to aplikacja do zamawiania pojazdów.Jak oceniasz różnorodność miejsc do spędzania wolnego czasu w Trójmieście?

Dyskoteki, kluby nocne, puby, restauracjedrink bary - w Trójmieście lokali stworzonych do spędzania wolnego czasu jest wiele, ale które cieszą się największą popularnością? Postanowiła to sprawdzić aplikacja Freenow, służąca do zamawiania pojazdów. Analiza powstała na podstawie setek tysięcy przejazdów i najczęściej wybieranych lokalizacji, pod które użytkownicy zamawiają taksówkę w piątkowy wieczór, a także wracając w sobotnie i niedzielne noce w okresie styczeń-maj 2024 r.

Które adresy były wpisywane najczęściej?


Na początek w piątek: jedzenie, ale też imprezkaW piątkowy wieczór, między godz. 19 a 23, gdańscy użytkownicy aplikacji szczególnie chętnie zamawiają przejazd do miejsc, gdzie można coś zjeść. W zestawieniu rządzą food halle. Klub B90 nie kojarzy się z jedzeniem, ale mieści się w zagłębiu kulinarnym (w pobliżu Plenum, Hala W4, 100cznia), więc łatwo wpisać tę rozpoznawalną nazwę. W tym rankingu wszystkie lokale mieszczą się w Gdańsku.

Top 8 miejsc na początek imprezy w piątek:

 1. Stacja Food Hall
 2. Food Hall Montownia
 3. Forum Gdańsk ze strefą gastronomiczną
 4. Klub B90
 5. Olivia Star
 6. Stary Maneż
 7. Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej "Kwadratowa"
 8. Pueblo


Food Hall Montownia to nie tylko jedzenie, ale też koncerty, wernisaże i imprezy tematyczne. Food Hall Montownia to nie tylko jedzenie, ale też koncerty, wernisaże i imprezy tematyczne.

Top 5 najczęściej wybieranych restauracjiCi, którzy planują jedynie kolację w piątkowy wieczór, zlecają kierowcy adresy poniższych restauracji. Numerem jeden jest Olivia Star, ale trzeba dodać, że w budynku mieści się kilka przestrzeni gastronomicznych. Część gdańszczan jedzie dalej, czyli do Sopotu do lokali słynących z tapasów.

 1. Olivia Star
 2. Stary Maneż
 3. Pueblo
 4. Fidel
 5. Tapas de Rucola
Okolice klubu B90 od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Okolice klubu B90 od kilku lat cieszą się dużą popularnością.

Dokąd na piwo w Trójmieście? A może koktajl?Barowe zestawienie to ciekawy miks: znajdują się w nim różnorodne miejscówki. Od browaru, przez drink bar z wyższej półki, gdzie rządzi gin, przez pub z bilardem, aż po elegancką winiarnię.

Top 5 barów, do których gdańszczanie jadą w piątek taksówką:

 1. Nowy Browar Gdański
 2. Bar Leon
 3. Green Club
 4. Mielżyński Gdańsk
 5. Pub Red Light
Klub Kwadratowa we Wrzeszczu od kilku dekad przyciąga na imprezy nie tylko studentów. Klub Kwadratowa we Wrzeszczu od kilku dekad przyciąga na imprezy nie tylko studentów.

Gdzie gdańszczanie kończą imprezowanie?Aplikacja sprawdziła również, w których klubach bawią się gdańszczanie - to właśnie stąd zamawiają najwięcej nocnych przejazdów do domu (od północy do godz. 5 rano). Wygląda na to, że taksówkami o tej porze wracają głównie studenci i młodzi ludzie (do lat 30), bo pierwsza "czwórka" przyciąga klientów właśnie z takiego przedziału wiekowego. Jest jedno miejsce z Gdyni (Drugi Dom) oraz jedno z Sopotu (Mewa Towarzyska).

Najlepsza w tym zestawieniu okazała się akademicka "Kwadratowa", która zresztą pojawia się w analizie dwukrotnie - tutaj też gdańszczanie lubią zacząć piątkowy wieczór.

 1. Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej "Kwadratowa"
 2. Drugi Dom
 3. Mewa Towarzyska
 4. Crackhouse
 5. Parlament


Podsumowując: gdańszczanie w weekendy bawią się w Gdańsku. Wybierają często miejsca, które oferują różnorodne opcje (np. food halle) lub znajdują się w imprezowym zagłębiu, gdzie tuż obok mieści się wiele innych rozrywkowych lokali (np. Kwadratowa, B90, Mewa Towarzyska czy Parlament).

Analiza dotyczy również dość chłodnych miesięcy (styczeń-maj), więc w zestawieniu brakuje lokalizacji typowo plenerowych. Być może latem znalazłoby się tu dużo więcej imprezowni pod chmurką.

Kluby i dyskoteki dla 40-latków w Trójmieście Kluby i dyskoteki dla 40-latków w Trójmieście
osa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

ADELE - Tribute from London by Stacey Lee

148 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Która z sopockich restauracji brała udział w programie "Kuchenne Rewolucje" prowadzonym przez Magdę Gessler?