Wydarzenie

Ghosts & Flowers: Etam Etamski i Rawel

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
6 października 2011 (czwartek)
godzina:
19:00
miejsce:

Teatr w Oknie  mapa

adres:
Gdańsk, Długa 50/51
bilety:
5 zł
sprzedaż:
58 322-04-14

"Ghosts & Flowers" to seria koncertów, a właściwie spotkań z muzyką, która na co dzień nie ma szansy do nas dotrzeć. Polska to ojczyzna znakomitych artystów, których muzyczne eksperymenty doceniane są zazwyczaj poza granicami naszego kraju.My chcielibyśmy przedstawić Wam różne oblicza brzmień eksperymentalnych oraz pokazać, że za pomocą laptopów, analogowych urządzeń czy samplerów, można tworzyć dźwięki cechujące się taką samą wrażliwością i wyrafinowaniem, jak muzyka oparta na tzw. żywych instrumentach. Ich zresztą też nie zabraknie, ale to właśnie kompozycje oparte na kodzie binarnym i przepływie impulsów elektrycznych będą stanowiły główną wizytówkę "Ghosts & Flowers". Teatr w Oknie i współtwórcy Sopot Melody Day, Joanna 'frota' Kurkowska oraz Krzysztof Kowalczyk, łączą siły i zapraszają na nowy cykl imprez poświęcony niszowym, eksperymentalnym brzmieniom.

Z okazji pierwszej edycji przygotowaliśmy koncerty artystów, których strefy działań to pozornie dwa bieguny. Zarówno Rawel jak i Etam Etamski poruszają się wokół gatunku zwanego instrumentalnym hip hopem, ale to co różni tę dwójkę, to podejście do tematu. Rawel pokazuje bardziej tradycyjną szkołę, tworząc utwory czerpiące pełnymi garściami z całego dorobku muzyki afroamerykańskiej, charakteryzującej się kołyszącymi beatami oraz frapującymi pomysłami.

Z kolei Etam Etamski wymaga od słuchacza skupienia i wysiłku, bowiem komponowane przez niego utwory nie są zaczepione w żadnym konkretnym rytmie ani melodii. To niedająca się zaszufladkować muzyka, która cały czas przesuwa kolejne, niewidoczne granice. Jak widzicie obaj muzycy mająca te same korzenie, ale znaleźli zupełnie inne ścieżki na ich kontynuowanie.

Więcej o Rawelu znajdziecie pod adresami:

http://beatsandcookies.blogspot.com/
http://www.myspace.com/rawelakabeatmaker
http://www.behance.net/slawek
http://soundcloud.com/rawel
http://www.facebook.com/pages/Beats-Cookies/138304726215194

Więcej o Etamie Etamskim znajdziecie pod adresami:

http://www.myspace.com/etametamski
http://www.facebook.com/etamskimusic
http://www.lastfm.pl/music/etamski

bilety: 5 zł

ZAPRASZAMY!!!

Przeczytaj także

 • Alfabet jesiennych koncertów klubowych
  3 października 2011 (42 opinie)

  Jesień i rok akademicki ruszają na dobre, a wraz z nimi zaczyna się wysyp koncertów w trójmiejskich klubach. Co warto zobaczyć, a czego nie wolno ominąć? Polecamy sprawdzić w naszym...

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (1)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Najbliższe podobne imprezy

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez