• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zapowiada się ciekawy koncert w... gdyńskim porcie

goch
26 lutego 2024, godz. 10:00 
Opinie (4)
Przemek Dyakowski wraz z zespołem Take it Easy zaprezentuje swoje największe przeboje, a jednocześnie przybliży stuletnią historię Portu Gdynia. Przemek Dyakowski wraz z zespołem Take it Easy zaprezentuje swoje największe przeboje, a jednocześnie przybliży stuletnią historię Portu Gdynia.

Już 29 lutego w Sali Koncertowej Portu Gdynia odbędzie się wyjątkowy koncert. Nestor polskiego i trójmiejskiego jazzu, Przemek Dyakowski - wraz z zespołem Take it Easy - zagra koncert promujący płytę "Port Gdynia od 100 lat nadaje rytm".IMPREZY I WYDARZENIA Najbliższe koncerty jazzowe w Trójmieście

maj 27
Jesse Cook - Mistrz Rumby
Kup bilet
cze 12
Beth Hart
Kup bilet
maj 26
Karuzela Gna 2 - Nowa Edycja
Kup bilet


Przemek Dyakowski to człowiek, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Krakus, który ukochał sobie Trójmiasto, w szczególności Gdynię, w której od lat żyje. Niezwykła postać - jego otwartość na drugiego człowieka, pomysły, chęć ciągłego rozwoju pozwoliły nie tylko jemu samemu zbudować sobie pomnik za życia, ale też skonsolidować lokalne środowisko jazzowe i pchać je do ciągłego rozwoju.

Przemek Dyakowski: Nie jestem zapiekły na cokolwiek Przemek Dyakowski: Nie jestem zapiekły na cokolwiek

Części historii Przemka i zespołu Take it Easy będzie można poznać, przypomnieć sobie i posłuchać już 29 lutego w sali koncertowej przy ulicy Rotterdamskiej w Gdyni. Port Gdynia wybrał szereg utworów, które opisują nie tylko historię tego miejsca, ludzi, ale też i samej formacji Dyakowskiego. Stąd połączenie tych kompozycji w swoiste "the best of".

- Bardzo się cieszę, że Port podjął się tego zadania i wyselekcjonował te utwory - mówi Przemek Dyakowski. - To bardzo dobrze przygotowana płyta, brzmi jakby była nagrana podczas jednej sesji, a przecież to są kompozycje, które powstały na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat. Został wykonany kawał dobrej roboty.
Jak mówi Dyakowski - podczas występu pojawi się też szereg gości, którzy urozmaicą występ. Jak mówi Dyakowski - podczas występu pojawi się też szereg gości, którzy urozmaicą występ.
Brzmienie portu to latające tam jaskółki, dźwięk syren, zgrzyt metalu, ale też zgiełk ludzi, którzy stamtąd odpływali, tam przypływali i pracowali. Wybrane utwory, które publiczność usłyszy w Gdyni, to m.in. "Don't Get Around Much Anymore", "Ach, To Był Szał", "Nie Bądź Taki Szybki Bill", "Take It Easy, Man", "Tres Palabras", "Szeptem", "Żurawi Klucz", "Sophisticated Lady", "Gdy Mi Ciebie Zabraknie", "I Kiss Your Hand, Madame", "Jeszcze w Zielone Gramy" czy "Route 66".

Tu znajdziesz bilety na wszystkie trójmiejskie koncerty- Nie ukrywam, że o wielu z tych utworów już prawie nie pamiętaliśmy, nawet czasem trudno umiejscowić ja dokładnie w czasie. Cieszy jednak, że już wtedy tak dobrze graliśmy i brzmieliśmy - śmieje się Dyakowski. - A teraz to wszystko złożone do kupy okazuje się świetnym albumem, który warto mieć w dorobku.
Koncert nie będzie jedynie odegraniem poszczególnych kompozycji. Nie zabraknie także niespodzianek dla publiczności. Przemek Dyakowski nie chce zdradzać szczegółów, ale mówi, że pojawi się szereg gości, którzy uświetnią i urozmaicą występ.
goch

Konkurs zakończony

The best of Przemek Dyakowski &Take It Easy The best of Przemek Dyakowski &Take It Easy
pytanie otwarte

zakończony 27.02

The best of Przemek Dyakowski &Take It Easy

Rozdaliśmy

3 podwójne zaproszenia

Szczegóły konkursu

Biletami nagrodzimy najciekawsze naszym zdaniem odpowiedzi na zagadnienie konkursowe.

Czas trwania konkursu

26.02.2024 g. 10:00 - 27.02.2024 g. 10:15

Nadesłano 74 odpowiedzi

Zwyciezcy

Mariusz U., Rafał D., Magdalena K.

Zobacz nagrodzone odpowiedzi

Wydarzenia

The best of Przemek Dyakowski &Take It Easy | Port Gdynia od 100 lat nadaje rytm (1 opinia)

(1 opinia)
65 zł
jazz

Miejsca

Zobacz także

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Sluchanie saksofonu nalezy do dobrego tonu.

  • 11 0

 • Emerytura po 100-tce (1)

  Pan saksofonista już ledwie wchodzi na scenę. Może dać sobie już spokój z występami na żywo ???!!!

  • 0 13

  • Nikt nie zmusza aby chodzić na koncerty z p. Przemkiem. Życzę tyle energii w tym samym wieku.

   • 13 0

 • Bilety kupione

  Będziemy w czwartek, bilety już kupione!

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Piąte Urodziny Stacji Food Hall

folk / reggae / world, street food, clubbing / disko

Cudawianki | Lato zaczyna się #wGdyni (1 opinia)

(1 opinia)
w plenerze, warsztaty

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Kolekcja ubrań #GDNCollection gdańskiej firmy odzieżowej Etos, do której należy marka Diverse wykorzystuje lokalny symbol: