• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mały Berlin w Oliwie. Techno balkon otworzył sezon

Magda Mielke
19 maja 2024, godz. 10:30 
Opinie (93)
 • Na otwarcie kolejnego sezonu Techno balkonu zagrał Len Faki.
 • Otwarcie lato 2024 i Techno balkon
 • Otwarcie lato 2024 i Techno balkon
 • Otwarcie lato 2024 i Techno balkon
 • Otwarcie lato 2024 i Techno balkon
 • Otwarcie lato 2024 i Techno balkon

Techno ma się dobrze. Nie tylko cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co wręcz przeżywa swój renesans. W Trójmieście odbywa się coraz więcej tego typu imprez - na czele z Wisłoujściem i nowym festiwalem Sunset Square. Nie brakuje też klubów, w których cyklicznie organizowane są tego typu imprezy. Z kolei latem prym wiedzie Techno balkonhali Olivia, który w sobotę otworzył sezon.
Czy chodzisz na imprezy techno?

Początki techno - jako gatunku muzycznego - sięgają końca lat 70. i początku 80. Największy wkład w stworzenie jego fundamentów ma niemiecka grupa Kraftwerk. Choć sami tworzyli nieco inną muzykę, natchnęli innych wykonawców, przede wszystkich związanych z amerykańskim Detroit. To właśnie tam, w połowie lat 80. w pełni narodził się ten nurt, oparty na jednostajnym beacie i tempie w zakresie 120-140 uderzeń na minutę. Ta transowość sprawiała, że ludzie bawili się przy tej muzyce przez wiele godzin, często tracąc poczucie czasu.

W Polsce termin techno pojawił się na początku lat 90., kiedy to zaczęto organizować pierwsze rave'y. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dziś kluby i wydarzenia, na których gra się techno, muzykę elektroniczną i inne pokrewne im gatunki, w których motywem przewodnim jest rytmiczne dudnienie, cieszą się ogromną popularnością. Jest popyt, więc jest i podaż - tego typu imprez w Trójmieście odbywa się całkiem sporo, o czym można się przekonać, śledząc nasz Kalendarz imprez. A i tak głód takich wydarzeń stale rośnie.

Jeśli zapytać kogoś, gdzie w okresie letnim bawią się młodzi ludzie w Trójmieście, zapewne większość powie, że na terenach postoczniowych - na ulicy Elektryków czy 100czni. To prawda, ale nie tylko tam. Dwa lata temu w hali OliviaMapka powstała nowa imprezowa przestrzeń, która ma ogromny potencjał. Miejsce, które niegdyś było jedyną odpowiednią lokalizacją na koncerty światowych gwiazd w Trójmieście, jak chociażby Eltona Johna, ponownie stało się ważnym adresem na letniej mapie trójmiejskiej rozrywki.

Wszystko za sprawą Techno Balkonu - cyklicznej imprezy techno, organizowanej na balkonie hali. W sobotę odbyła się tam pierwsza w tym sezonie odsłona wydarzenia, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że imprezowa konkurencja tej nocy była spora, choćby przez odbywające się w Gdańsku Juwenalia czy Noc Muzeów.


Bilety na wydarzenie kosztowały 89 zł (w dniu wydarzenia 99 zł) i była to absolutnie uczciwa cena. Impreza rozpoczęła się o godz. 20 i trwała do 6 rano, pozwalając się porządnie wybawić. Pierwsza jej część odbyła się na balkonie, gdzie dodatkowej atrakcyjności dodaje widok na miasto. Później, gdy zrobiło się też chłodniej, dje grali na drugiej scenie, umieszczonej w środku budynku. Dzięki temu muzyka ani na chwilę nie cichła, a wnętrze hali, pięknie oświetlone, pozwoliło bawić się w jeszcze innym, niesamowitym klimacie. W każdej ze stref na gości czekają bary, a także leżaki, więc ci, którzy chcą na chwilę odpocząć od zabawy pod sceną, mogą się zrelaksować w nieco spokojniejszych warunkach.

Trzeci sezon Techno Balkonu zainaugurowała ikona Direkt aus Berlin - Len Faki. Jeden z najpopularniejszych niemieckich dj-ów, a także producent grywa w takich klubach jak Tresor czy Berghain i gości na różnego rodzaju eventach oraz festiwalach na całym świecie. Tworzy niezwykle energetyczne, wielogodzinne sety pełne świetnych i innowacyjnych brzmień. To niebywałe uniwersum, które po brzegi wypełnione jest brzmieniami i trackami techno pełnymi artystycznego wyrazu oraz głębi zrozumienia dla tej muzyki. Jego najpopularniejsze kawałki to "Death By House", "Mekong Delta", "My Black Sheep". Pojawienie się Lena Faki na Techno Balkonie zostało przyjęte bardzo gorąco. Berlińczyk miał dobry kontakt z publicznością i reagował na jej potrzeby.

Gdzie gdańszczanie imprezują w weekend? Gdzie gdańszczanie imprezują w weekend?
W trakcie 10 godzin wizualnego show wystąpili też: pochodzący z Frankfurtu i związany z niemieckimi labelami Coccon i Second State Michael Klein, a także znani na lokalnym rynku twórcy: Bshk, Maceuki oraz Cyrulik i Tchoumi. Każdy z muzyką w nieco innym, hipnotycznym klimacie, wprowadzający inną energię, ale świetnie skorelowaną z potrzebami publiczności. Takie imprezy nie są dla każdego, ale jeśli lubicie pobawić się transowej muzyce, tego adresu nie możecie przegapić.

Wydarzenia

Otwarcie lato 2024 i Techno balkon

83 - 93 zł
clubbing / disko

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (93)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (6 opinii)

(6 opinii)
344 - 444 zł
pop

Koszykówka: TREFL Sopot - King Szczecin

39 - 59 zł
mecz

Strefa Trojmiasto.pl na Cudawiankach

w plenerze, gry

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Bigbit to inaczej: