• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

24-letnia Aneta Kręglicka na nieznanych nagraniach z 1989 roku

osa
17 kwietnia 2024, godz. 16:00 
Opinie (97)
Aneta Kręglicka podczas prób do występu w konkursie Miss Polonia w 1989 roku w Wieżycy. Aneta Kręglicka podczas prób do występu w konkursie Miss Polonia w 1989 roku w Wieżycy.

W 1989 roku skromna 24-letnia studentka z Gdańska zdobyła koronę Miss Świata i choć zagranica usłyszała o niej pierwszy raz, to w Polsce cieszyła się już całkiem sporą rozpoznawalnością, zwłaszcza w Trójmieście. To zasługa m.in. wygranej w konkursie Miss Polonia, który wtedy śledziły miliony polskich widzów. Poniżej zobaczycie archiwalne materiały z prób do nagrań, które odbyły się... 35 lat temu. Trzeba przyznać, że już wtedy Aneta Kręglicka zwracała na siebie uwagę i wyróżniała się na tle konkurentek.

Przełomowy 1989 rokCzy konkursy piękności mają dziś jeszcze sens?

Zanim o Anecie Kręglickiej usłyszał cały świat, mieszkańcy Trójmiasta mieli już niejedną okazję podziwiać jej unikatową urodę. Rok 1989 był dla dziewczyny z Gdańska wyjątkowy.

W lutym na scenie Teatru Wybrzeże została wybrana Miss Wybrzeża, w lipcu w Operze Leśnej Miss Polonia, zaś w listopadzie w Hong Kongu zdobyła to, o czym marzą wszystkie uczestniczki konkursów piękności: tytuł Miss Świata. Ten sukces do tej pory powtórzyła tylko jeszcze jedna Polka, gdy w 2022 roku Karolina Bielawska z Łodzi została uznana za najpiękniejszą kobietę świata.

Kręglicka przez ostatnie trzy dekady trzymała się obrzeży show-biznesu. Owszem, brała udział w wybranych pokazach mody, pozowała na okładkach poczytnych magazynów, ale nie można o niej powiedzieć "celebrytka" - dawkowała swoją obecność na salonach i w mediach. Dopiero w 2006 roku zdecydowała się na udział w programie "Taniec z gwiazdami" - niestety, odpadła dość szybko, bo już w czwartym odcinku.

Tancerz z Muzycznego u boku Roxie Węgiel w Tancerz z Muzycznego u boku Roxie Węgiel w "Tańcu z Gwiazdami"

  • Aneta Kręglicka podczas prób do występu w konkursie Miss Polonia w 1989 roku w Wieżycy.
  • Aneta Kręglicka podczas Klif Fashion Friday Night.
  • Aneta Kręglicka podczas prób do występu w konkursie Miss Polonia w 1989 roku w Wieżycy.
  • Aneta Kręglicka podczas prób do występu w konkursie Miss Polonia w 1989 roku w Wieżycy.
Do telewizji wróciła kilka lat później. W 2013 roku była jurorką w pierwszej polskiej edycji "Projektanci na start" na antenie kanału Fox Life. Po jego zakończeniu ponownie zniknęła z telewizji, gdzie pojawia się od czasu do czasu jako gość. Chętnie jednak dzieli się swoim życiem i przemyśleniami na Instagramie.

A jak wyglądała 35 lat temu, gdy jej kariera dopiero raczkowała?

Zobaczcie próby do konkursu Miss Polonia z kwietnia 1989 roku - Aneta Kręglicka pojawia się w 1:50 minucie.

@paticzka5 #stareczasy #misspolski #misspolonia #miss #90s #80s dźwięk oryginalny - Paticzka ⬛


Aneta Kręglicka 35 lat temuNiedawno światło dzienne ujrzały archiwalne nagrania z prób do konkursu Miss Polonia, które odbyły się w kwietniu 1989 roku w Wieżycy. Zaś sam finał rozegrał się na scenie Opery Leśnej w Sopocie, co było szczególnie ważne dla mieszkańców Trójmiasta.

Czy to pamiętasz: trójmiejskie konkursy piękności sprzed lat Czy to pamiętasz: trójmiejskie konkursy piękności sprzed lat

Opublikowane właśnie nagrania Jerzego Szamborskiego są niezwykle cenne. Pokazują nie tylko nieznane sceny z prób, ale też przypominają modę sprzed lat.

Jedni zapewne docenią naturalnie wyglądające młode kobiety i powiedzą, że kiedyś każda była inna i piękna, ale nie wszyscy: w komentarzach na TikToku pojawiają się też głosy, że kandydatki wyglądały zadziwiająco dojrzale jak na tak młody wiek i przypominają... mamy. Być może to jedynie kwestia natapirowanych włosów i mocnego, charakterystycznego dla przełomu lat 80. i 90. makijażu.Z dzisiejszej perspektywy nieco pociesznie wygląda także moment malowania Anety, gdy makijażystka nakłada gąbeczką cienie do oczu - po prostu rozmazuje je na powiece modelki. Nie ma tam miejsca na konturowanie, eyeliner, wszystko to, co obecnie w makijażu oka jest podstawą. Ale takie to były czasy.  

@paticzka5 #miss #misspolonia #misspolski #stareczasy dźwięk oryginalny - Paticzka ⬛
osa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (97)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

ADELE - Tribute from London by Stacey Lee

148 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku Cezary Pazura promował na festiwalu filmowym aż 4 filmy, a mimo to wyjechał z Gdyni bez nagrody?