• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Klub Amazonka z lat 90. Miss mokrego podkoszulka i konkurs sobowtórów

osa
12 czerwca 2024, godz. 11:45 
Opinie (157)
Wybory miss mokrego podkoszulka. Uczestniczka konkursu w kąpieli z szampana, lipiec 1998 r. Wybory miss mokrego podkoszulka. Uczestniczka konkursu w kąpieli z szampana, lipiec 1998 r.

W latach 90. Amazonka przy ul. Krzywoustego 13Mapka była jednym z najpopularniejszych nocnych klubów w Gdańsku. Jej sława jednak wykraczała daleko poza granice Trójmiasta: wielu turystów przyjeżdżało właśnie tu, aby przekonać się, jak wyglądają imprezy z nagimi tancerkamiwybory miss mokrego podkoszulka. Mimo że Amazonka nie istnieje od lat, do dziś krążą o niej legendy. W cyklu "Czy to pamiętasz?" wspominamy kolejny nieistniejący już lokal w Trójmieście - ostatnio pisaliśmy o Copacabanie w Sopocie i tajemniczym pożarze, który zakończył jej działalność.Tu wstęp mają tylko dorośli Tu wstęp mają tylko dorośli

Amazonka w Oliwie: tańce, hulanki i swawoleCzy byłeś(a)ś kiedykolwiek na striptizie w nocnym klubie?

Trzy dekady temu niepozorna Amazonka była jednym z najsłynniejszych klubów go-go w Polsce. Bywali tu ci, którzy szukali imprez z tzw. pieprzykiem, ale też fani dyskotek i smakosze. Bo Amazonka nie była tylko lokalem z nagimi tancerkami - aspirowała do czegoś znacznie więcej. Właśnie dlatego wachlarz wydarzeń był szeroki, a restauracja serwowała - i to do późna w nocy - smaczną polską kuchnię. Działał tu również w późniejszych latach hotel.

Stałym punktem programu były pokazy tańca erotycznego, najczęściej na rurze lub striptiz (także dla pań). Co jakiś czas odbywały się również wybory miss mokrego podkoszulka. Poniżej opis wydarzenia z naszego Kalendarza imprez pt. "Amazonki idą do szkoły" z 30 września 2006 r.

- Mundurek już gotowy. Przyjdź i zostań naszym "nauczycielem". Świetna zabawa przez całą noc, niezapomniane chwile. Konkurs: kto pierwszy w minutę pozapina wszystkie guziczki bluzki, wygra nagrodę niespodziankę.
 • Barmanka w Amazonce, wrzesień 1994.
 • Impreza z udziałem sobowtórów w nocnym klubie Amazonka. Na zdjęciu: sobowtóry Lecha Wałęsy i premiera Waldemara Pawlaka oraz przebrany za biskupa Krzysztof Skiba, luty 1995 r.
 • Impreza z udziałem sobowtórów. Na parkiecie tańczą sobowtór Edwarda Gierka i tancerka z Amazonki, luty 1995 r.
 • Impreza... wigilijna w Amazonce, grudzień 1995 r.
Amazonka jednak nie chciała być tylko miejscem przesiąkniętym erotyzmem, była więc otwarta na inne inicjatywy rozrywkowo-artystyczne. Organizowano tu więc pokazy sobowtórów, kręcono programy (np. "Lalamido"), a nawet filmy. Regularnie odbywały się imprezy tematyczne bez podtekstów, m.in. mikołajki, andrzejki, walentynki i ostatki.Z czasem moda na Amazonkę zaczęła mijać. W Trójmieście zaczęły pojawiać się nowe lokale z ciekawszym programem, lepiej skomunikowane i mieszczące się w imprezowych zagłębiach oraz zwyczajnie... ładniejsze. Tu wciąż czuć było architektonicznego ducha lat 90., co przestało w pewnym momencie być atutem. Restauracja także zaczęła tracić klientelę, a hotel z sezonu na sezon zbierał coraz niższe noty...

 • Bar w Amazonce, maj 1995 r.
 • Impreza mikołajkowa w Amazonce, 2001 r.
 • Wybory miss mokrego podkoszulka, lipiec 1998 r.

Co po Amazonce?W grudniu 2006 r. imprezy odbywają się jeszcze w klubie o nazwie Amazonka, ale już od 2011 działają pod szyldem Willa Amazonka. Tu wydarzenia urywają się w 2019 r... Willa Amazonka w 2019 r. już nie istnieje.

W jej miejsce za to pojawia się nowy lokal: Next LVL, czyli pub stworzony z myślą o fanach gier planszowychquizów. Niestety pub ma pecha: niedługo po starcie zderza się z pandemią i obostrzeniami. Dziś już też nie ma po nim śladu. Budynek po Amazonce stoi pusty.
osa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (157)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Festiwal Open'er jako pierwszy w Polsce wprowadził: