• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Prokuratura bada sprawę handlu narkotykami w sopockim klubie

Ewa Palińska
17 czerwca 2024, godz. 17:00 
Opinie (182)
Od 2013 r. klubokawiarnia 3 Siostry działa w sopockim Domu Zdrojowym. Od 2013 r. klubokawiarnia 3 Siostry działa w sopockim Domu Zdrojowym.

Czy pracownik sopockiej klubokawiarni 3 Siostry rozprowadzał narkotyki? Tę sprawę bada obecnie prokuratura, którą poinformował Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Informacje na temat możliwości rozprowadzania nielegalnych substancji miały wyjść na jaw podczas sprawy rodzinnej pracownika lokalu. Postępowanie jest w toku i prowadzone jest w sprawie.

Czy pracownik klubokawiarni był dilerem narkotyków?Czy wiesz, w jaki sposób i gdzie kupić narkotyki?

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Goniec.pl, którego dziennikarze weszli w posiadanie m.in. korespondencji, mającej należeć do pracownika klubokawiarni 3 Siostry. Tej samej, którą posiadają i analizują też śledczy. W materiałach znajdują się wiadomości wymieniane m.in. z domniemanym dilerem, znajomymi odwiedzającymi klub czy z dj-em co jakiś czas grającym w 3 Siostrach. 

Portal Goniec.pl wskazuje, że rozmówcy nie piszą wprost o narkotykach, w zdecydowanej większości stosują proste szyfry. Piszą o brokułach, cukierkach, tabsach, pakietach, zestawach, warzywach czy sztaganach. Omawiają działanie amfetaminy, tabletek ("panama", "różowy mocarz") czy ustalają rozliczenia za nie.Sprawę do prokuratury zgłosił sąd. Obecnie prokurator oczekuje na opinię biegłego z zakresu slangu narkotykowego, bo mężczyzna komunikował się w sprawie nielegalnych substancji za pomocą dobrze znanego miłośnikom narkotyków szyfru. Sprawę do prokuratury zgłosił sąd. Obecnie prokurator oczekuje na opinię biegłego z zakresu slangu narkotykowego, bo mężczyzna komunikował się w sprawie nielegalnych substancji za pomocą dobrze znanego miłośnikom narkotyków szyfru.

Prokuraturę o sprawie poinformował sądPostępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku.

- Śledztwo zostało wszczęte w dniu 13 marca 2024 r. i prowadzone jest w sprawie o czyn z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (udzielanie innej osobie środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej). Czyn ten stanowi występek, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat - informuje prokurator Mariusz DuszyńskiProkuratury Okręgowej w Gdańsku.
Postępowanie pozostaje w toku i - jak zostało wspomniane - prowadzone jest w sprawie. Oznacza to, że organy ścigania próbują ustalić, czy doszło do popełnienia czynu zabronionego i kto jest jego sprawcą.

- Obecnie prokurator oczekuje na opinię biegłego z zakresu slangu narkotykowego - informuje prok. Mariusz Duszyński. - Po uzyskaniu opinii zostaną podjęte dalsze czynności procesowe.

Faktura za spotkanie z udziałem Jacka Karnowskiego wystawiona na Sopot3 Siostry to klubokawiarnia chwaląca się współpracą z licznymi festiwalami literackimi, filmowymi, targami rękodzieła. Organizowane są tam koncerty i spektakle.

Jedną ze współwłaścicielek jest Aleksandra Gosk - nowa przewodnicząca sopockiej rady miejskiej, wcześniej wieloletnia radna. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie do tego lokalu, w czerwcu 2023 r., zdecydował się zabrać swoich gości poprzedni prezydent miasta, Jacek Karnowski.

Portal Goniec.pl zasugerował, że za prywatne spotkanie Jacka Karnowskiego w klubokawiarni 3 Siostry, podczas którego serwowany był również alkohol, zapłacił sopocki magistrat z miejskiej kasy. Sopoccy urzędnicy informują jednak, że było to oficjalne spotkanie z  oficjalną delegacją z Ukrainy, która gościła w mieście w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego. Portal Goniec.pl zasugerował, że za prywatne spotkanie Jacka Karnowskiego w klubokawiarni 3 Siostry, podczas którego serwowany był również alkohol, zapłacił sopocki magistrat z miejskiej kasy. Sopoccy urzędnicy informują jednak, że było to oficjalne spotkanie z  oficjalną delegacją z Ukrainy, która gościła w mieście w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego.
Faktura za to spotkanie, do której dotarł portal Goniec.pl, opiewająca na blisko 800 zł, została wystawiona wówczas na Gminę Sopot. Dlaczego?

- W czerwcu 2023 roku Gmina Miasta Sopotu gościła oficjalną delegację z Ukrainy, z miasta partnerskiego Białogród nad Dniestrem - informuje Izabela Heidrich. - Sześcioosobowa reprezentacja ukraińskiego samorządu, wraz z merem uczestniczyła w Europejskim Kongresie Finansowym EKF (mer był gościem panelu dotyczącego wsparcia Ukrainy) i odbywała szkolenie związane ze staraniami Ukrainy o akcesję do UE i możliwościami pozyskiwania środków unijnych. Faktury dotyczą cateringu podczas oficjalnego spotkania z delegacją ukraińską i uczestnikami EKFu.
Wieczór wyborczy Koalicji dla Sopotu. Magdaleny Czarzyńskiej - Jachim, organizowany 7 kwietnia br. w klubokawiarni 3 Siostry. Na zdj. Aleksandra Gosk - współwłaścicielka lokalu i przewodnicząca Rady Miasta Sopotu. Wieczór wyborczy Koalicji dla Sopotu. Magdaleny Czarzyńskiej - Jachim, organizowany 7 kwietnia br. w klubokawiarni 3 Siostry. Na zdj. Aleksandra Gosk - współwłaścicielka lokalu i przewodnicząca Rady Miasta Sopotu.

Czy mężczyzna nadal pracuje w 3 Siostrach? Aleksandra Gosk nie odpowiedziałaAleksandra Gosk chwaliła się bogatą działalnością klubu na swojej stronie podczas niedawnych wyborów samorządowych. Portalowi Goniec.pl odpowiedziała, że o podejrzeniu rozprowadzania narkotyków przez jej pracownika nic nie wiedziała, choć w trakcie trwania kampanii postępowanie prokuratorskie toczyło się.

Kiedy dowiedziała się o tym, że jednego z pracujących w 3 Siostrach mężczyzn podejrzewa się o handel narkotykami?

- O tym, że toczy się jakiekolwiek postępowanie w prokuraturze usłyszałam po raz pierwszy od autora artykułu - informuje Aleksandra Gosk w oświadczeniu. - Do tej pory nikt z prokuratury nie wystąpił do mnie o złożenie wyjaśnień, a autorowi artykułu jednoznacznie odpowiedziałam, że prowadzę działalność zgodnie z prawem i nie mam żadnej wiedzy o działaniach prokuratury. 
Na pytanie o to, czy mężczyzna nadal pracuje w lokalu, a jeśli nie, to kiedy i z jakiego powodu doszło do rozwiązania stosunku pracy, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (182)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak ma na imię najstarsza córka Anny Przybylskiej?