• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ta postać wprowadza dużo zamieszania. Aktorka z Muzycznego w "Koronie Królów"

MGR
21 czerwca 2024, godz. 16:00 
Opinie (19)
Renia Gosławska jako intrygantka Niemira w serialu historycznym. Renia Gosławska jako intrygantka Niemira w serialu historycznym.

Chociaż Renię Gosławską większość może kojarzyć z desek teatralnych, od niedawna aktorkę możemy też oglądać w serialu historycznym. Wcielała się już w różnorodne role, a teraz niczym kameleon przeobraziła się w mieszczkę Niemirę w serialu "Korona Królów. Jegiellonowie". Jej bohaterka zostaje przyłapana na sianie, romansuje, a także postanawia wydać się za bogatego starca. Czym jeszcze zaskakuje Renia Gosławska na małym ekranie?SPEKTAKLE Aktualny repertuar teatrów

Prezent urodzinowy
6.1
lis 16
Prezent urodzinowy
komedia
Scena Teatralna NOT
Strażak Sam Na Żywo - Przygoda Na Biwaku
7.0
gru 8
Strażak Sam Na Żywo - Przygoda Na Biwaku
teatr dla dzieci
Scena Teatralna NOT
Zacznijmy jeszcze raz
7.9
wrz 22
Zacznijmy jeszcze raz
spektakl dramatyczny
Scena Teatralna NOT
Pchła Szachrajka - Szalona komedia dla dzieci
7.3
lip 25-27
Pchła Szachrajka - Szalona komedia dla dzieci
teatr dla dzieci, komedia
Teatr Atelier Sopot
Burza. Prequel
1.0
lip 25-26
Burza. Prequel
Teatr Szekspirowski


Wiele twarzy Reni GosławskiejCzy lubisz seriale historyczne?

Renia Gosławska to postać doskonale znana miłośnikom teatru, zwłaszcza Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie od 2003 r. możemy ją oglądać na scenie. Aktorka wcieliła się w takie postacie, jak Jagna w "Chłopach", Izabela Łęcka w "Lalce" czy Płotka w "Wiedźminie". Aktorka, śpiewaczka, nauczycielka rytmiki oraz aranżerka, jest też twórczynią spektaklu "Błogosławieni - muzyka gospel".

Renia Gosławska z powodzeniem podbija także mały ekran, pojawiając się epizodycznie w popularnych serialach. Mogliśmy ją zobaczyć w serialach: "Skazana", w którym wcieliła się w rolę klawiszki, w "Komisarzu Alexie" zagrała projektantkę, w "Za Marzenia" wcieliła się w postać Agaty, wystąpiła także w "M jak Miłość" i "1983". Teraz do filmografii aktorki dołączyła rola Niemiry w serialu historycznym Telewizji Polskiej "Korona Królów - Jagiellonowie".

Upiorny tatuaż na czole bohaterki Upiorny tatuaż na czole bohaterki "Skazanej". Mocna rola aktorki T. Wybrzeże
  • Renia Gosławska gra Niemirę w serialu "Korona Królów - Jagiellonowie"
  • Renia Gosławska gra Niemirę w serialu "Korona Królów - Jagiellonowie"
  • Renia Gosławska gra Niemirę w serialu "Korona Królów - Jagiellonowie"

O czym jest Korona Królów?Serial historyczny "Korona królów. Jagiellonowie" jest emitowany na antenie TVP1 od wtorku do czwartku o 20:30. Opowiada o burzliwych losach dynastii Jagiellonów, jednej z najważniejszych dynastii w historii Polski. Oprócz wątków historycznych w każdym odcinku widzowie mogą liczyć na dawkę intryg, romansu i konfliktów, które skutecznie przyciągają ich przed telewizory. Jedną z postaci, która dolewa oliwy do ognia i daje widzom dawkę intryg, romansu, za co wiele osób może jej nie lubić, jest Niemira.Niemira lubująca się w romansachChociaż aktorka miała już okazję wcielać się na scenie w wiele różnorodnych postaci, tak granie w serialu historycznym to coś nowego w jej filmografii. Jej Niemira to siostra szewca Czesława i postać, która wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców dawnego Krakowa. Nieszczęśliwie zakochana w garncarzu Michale, nie znajduje odwzajemnienia uczuć z jego strony. W serialu zobaczymy wątki, w których: oskarża ona Gromka o partactwo, czyli pracowanie poza cechem, zostanie przyłapana przez brata na sianie z Lechem, a także inny wątek miłosny z Gromkiem granym przez Adama Zdrójkowskiego.

- To kolejne wyzwanie zawodowe. Zupełnie inne. Serial kostiumowy, średniowiecze, więc sam fakt bycia wiele set lat temu, a do tego polszczyzna, która często już nie jest używana we współczesnym języku. Niemira, bo z tą postacią przyszło mi obcować..... charakterna babcia, sprytna i umiejąca zdobyć to czego potrzebuje. Od rzeczy... aż po mężczyzn. Cieszę się też z tego, że jest to rola komediowa i można się "pobawić" tekstem i sytuacjami. Czekam z niecierpliwością na kolejne wyzwania - mówi Renia Gosławska.

Renię Gosławską w serialu "Korona królów. Jagiellonowie" możemy oglądać od 138. odcinka, jednak od 150. odcinka jej dylematy i skomplikowane relacje zaczną odgrywać bardziej znaczącą rolę w fabule.
MGR

Miejsca

Spektakle

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (19)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Nocny bieg na 5 km po gdańskim lotnisku nazywa się: