• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lata 90. Miss mokrego podkoszulka w Sopocie

Ewa Palińska
20 lutego 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
  • Sopot, 1997 r. Zadowolona uczestniczka w oczekiwaniu na deszcz z "szampana".
  • Pierwsza edycja konkursu na Miss Mokrego Podkoszulka (1995 r.) cieszyła się ogromną popularnością zarówno ze strony uczestniczek, jak i publiczności.
  • Wybory Miss Mokrego Podkoszulka, Sopot 1997 r.
  • Pierwsza edycja wyborów na Miss Mokrego Podkoszulka na plaży w Sopocie, przed Łazienkami Północnymi. Sierpień 1996 r.
  • Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sopocie. 1996 r.

Młode kobiety, równie piękne, co bezpruderyjne i ich mokre od szampana podkoszulki, przyklejone do nagich piersi. Dziś taki konkurs wzbudzałby mnóstwo kontrowersji, jednak w 1995 r., kiedy na sopockiej plaży po raz pierwszy zorganizowano wybory miss mokrego podkoszulka, publiczność była głównie zaciekawiona i podekscytowana. Bo wtedy nagie biusty zdawały się nikogo nie szokować.

Pornografia? Erotyczne show? W czasie, kiedy w Sopocie organizowano pierwsze wybory miss mokrego podkoszulka, nikt nie myślał w tych kategoriach. Liczyła się rozrywka i okazja do podziwiania kobiecych wdzięków. W pełnej krasie.

Wśród uczestniczek nawet 16-latkaCo myślisz o konkursach na Miss Mokrego Podkoszulka?

Zgodnie z główną zasadą tego typu konkursów, panie biorące udział, występowały w białych lub delikatnie barwionych podkoszulkach, bez biustonoszy. Głównym celem imprezy nie było oczywiście moczenie okryć wierzchnich, ale eksponowanie kobiecych wdzięków. Uczestniczki konkursu, z których najmłodsza miała 16 lat, przed eksponowaniem tych wdzięków nie miały zresztą żadnych oporów.

Jedną z laureatek konkursu na miss mokrego podkoszulka na sopockiej plaży, w 1995 r. została Agnieszka - ówczesna tancerka erotyczna, zatrudniona w klubie nocnym Amazonka, otrzymując nagrodę publiczności.

Jej zdaniem, w samym konkursie nie było nic niestosownego, bo piękne kobiety nie powinny wstydzić się odkrywania wdzięków.

Zobacz wywiad z Agnieszką - laureatką sopockiego konkursu na Miss Mokrego Podkoszulka (1995 r.).

"Nie ma w tym nic złego, ale dzieci nie powinny tego oglądać"W wywiadzie, jaki udzieliła krótko po wygranej kultowej telewizji Sky Orunia, będącej partnerem medialnym wydarzenia, przyznała jednak, że zaskoczyło ją, kiedy wśród widzów zobaczyła dzieci.

- Nie wiedziałam, że tam będą dzieci i to mnie zszokowało - opowiadała reporterowi stacji Orunia Sky. - Nie uważam jednak, że było tam za dużo golizny, bo ja się tylko rozebrałam i moja koleżanka. Niemniej dzieci nie powinny takich rzeczy oglądać - podkreśliła kategorycznie.
Trudno byłoby im jednak tego zabronić, bo wydarzenie odbywało się w biały dzień, na plaży, więc było ogólnodostępne. Roznegliżowanym ciałom biorących udział w konkursie pań, przyglądały się zatem całe rodziny.

Tu bawiło się Trójmiasto. Kultowe kluby, które zniknęły z mapyWybory Miss Mokrego Podkoszulka organizowano też w gdańskiej Amazonce. Na zdj. skąpana w szampanie zwyciężczyni, Kinga z Gdańska (18.07.1998 r.). Wybory Miss Mokrego Podkoszulka organizowano też w gdańskiej Amazonce. Na zdj. skąpana w szampanie zwyciężczyni, Kinga z Gdańska (18.07.1998 r.).

Chcielibyście powrotu konkursów miss mokrego podkoszulka?W latach 90. konkursy miss mokrego podkoszulka odbywały się też w niektórych trójmiejskich lokalach, m.in. w gdańskiej Amazonce i gdyńskim Maximie. Dziś podobna impreza, już na etapie planowania, wzbudziłaby tak wiele kontrowersji, że najprawdopodobniej nie doszłoby do jej realizacji. Obyczajowość ewoluuje i dziś nawet tradycyjne wybory miss budzą kontrowersje, niektórzy organizatorzy rezygnują nawet z pokazów w strojach kąpielowych czy bieliźnie, by nie narazić się na oskarżenia o seksizm.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (239)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (43 opinie)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (38 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Efektowne akrobacje samolotowe w Gdyni przyciągające dziesiątki tysięcy widzów odbywają się w ramach: