• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamknięto pierwszą i jedyną ukraińską dyskotekę w Trójmieście

osa
24 kwietnia 2024, godz. 10:00 
Opinie (159)
Właściciele Radist' Clubu od początku zapewniali, że dyskoteka ma być otwarta dla wszystkich bez względu na narodowość. Właściciele Radist' Clubu od początku zapewniali, że dyskoteka ma być otwarta dla wszystkich bez względu na narodowość.

W maju 2023 r. w Sopocie otwarto pierwszą i do tej pory jedyną w Trójmieście ukraińską dyskotekę. Zainteresowanie Radist' Clubem, który zastąpił po kilku latach Gorzko Gorzko, początkowo było ogromne, lecz po nowym roku lokal zaczął wygaszać działalność, aż w końcu zadecydowano o jego zamknięciu.

Czy uważasz, że otwarcie ukraińskiej dyskoteki w Trójmieście było dobrym pomysłem?

Otwarcie Radist' Clubu (radist' to po ukraińsku to radość) przy ul. Armii Krajowej 111/112Mapka wywołało spore zainteresowanie nie tylko mediów, ale też trójmiejskich imprezowiczów, zwłaszcza tych ukraińskich.

Dużo do powiedzenia na temat nowego lokalu mieli także nasi czytelnicy - nie wszyscy pochwalali ten koncept, choć wiele było również głosów, że skoro Polacy mają też swoje polskie sklepy, pubyrestauracje za granicą, to czemu inne narodowości nie mogą stworzyć podobnych enklaw w Polsce. Tym bardziej że właściciele Radist' Clubu od początku zapewniali, że dyskoteka ma być otwarta dla wszystkich bez względu na narodowość.

W kolejnych miesiącach w ukraińskiej dyskotece regularnie odbywały się weekendowe imprezy. Były też wydarzenia tematyczne, m.in. halloween, Barbie Party, dla singli i miłośników lat 90. W skrócie: działo się, szczególnie latem.

Czas chyba jednak zweryfikował zapotrzebowanie na lokal. Być może Ukraińcy czują się na tyle dobrze w Trójmieście, że nie muszą chodzić do ukraińskich klubów? A może zwyczajnie wypalił się pomysł na to miejsce? Fakt jest taki, że Radist' Club zakończył działalność.

Otwarcie ukraińskiej dyskoteki - maj 2023

Obecnie mieści się już w tym miejscu inny nowy klub

Była ukraińska dyskoteka, jest nowy klubBranża rozrywkowa jednak nie lubi próżni i w tym samym miejscu niedawno otworzyła się nowa dyskoteka, Joy Sopot. Wystrój nie zmienił się diametralnie, wciąż np. widać duży podświetlony napis Love. W stałym weekendowym programie znajdą się m.in. występy drag queen, karaoke, koncerty oraz klasyczne dyskoteki. Ceny za wstęp wahają się od 10 do 30 zł.

Gdzie podziały się kluby LGBTQ+ w Trójmieście? Gdzie podziały się kluby LGBTQ+ w Trójmieście?
osa

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (159)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

ADELE - Tribute from London by Stacey Lee

148 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile razy mieszkańcy Trójmiasta mieli okazję usłyszeć na żywo "Wind of change" w wykonaniu zespołu Scorpions?