Wiadomości

stat

Oldschool według Kuby Badacha. Koncert w Starym Maneżu

Trudno mówić o debiucie w przypadku artysty, który na scenie jest już od prawie 30 lat. Płyta "Oldschool" jest jednak niewątpliwie nowym rozdziałem w karierze Kuby Badacha. Jest to jego solowy, muzycznie autorski album, który w czwartkowy wieczór zaprezentował publiczności podczas koncertu w Starym Maneżu. Kuba Badach wystąpi w Gdańsku jeszcze dzisiaj, jednak wszystkie bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane.Kuba Badach nie jest postacią nową na polskiej scenie muzycznej. Artysta od lat działa jako wokalista, kompozytor i producent, dał się poznać też jako członek zespołów Poluzjanci i The Globetrotters. Album "Oldschool" jest w stu procentach jego autorskim dziełem, nic dziwnego, że wzbudził tak duże zainteresowanie obserwującej go od lat publiczności. Bilety na piątkowy koncert wyprzedały się tak szybko, że organizatorzy zdecydowali się urządzić jeszcze jeden, czwartkowy występ, na którym frekwencja również dopisała.

Dotychczasową twórczość Kuby Badacha trudno jest sklasyfikować, wielokrotnie zarzucano mu, że jest zbyt popowy dla jazzu, ale też zbyt jazzowy dla popu. Album "Oldschool" reklamowany jest jako krążek dla wszystkich tęskniących za ambitnym popem. Artysta czerpie w nim z muzyki lat 70., jednak nie zabrakło tam też muzycznych wycieczek i eksperymentów.

Znaczna część publiczności nie zdążyła zapoznać się z płytą przed koncertem, dlatego był on pełen muzycznych niespodzianek. Promujące płytę piosenki, które można znaleźć w Internecie, są kwintesencją łatwo wpadającej w ucho muzyki popularnej. Okazało się jednak, że Kuba Badach zaprezentował też kilka nastrojowych utworów z jazzowym brzmieniem. Dużo entuzjazmu wywołały piosenki utrzymane w klimacie disco, którym towarzyszyła odpowiednia oprawa - kolorowe światła, kula dyskotekowa i charakterystyczny ruch sceniczny.

Warto wspomnieć też o towarzyszących artyście muzykach, którzy niejednokrotnie zachwycali publiczność swoimi solówkami i improwizacjami.

- Mamy tutaj nawiezione mnóstwo sprzętu po to, żeby zagrać to wszystko na żywo, bez żadnych maszynek. Także wszystkie dźwięki, które dzisiaj państwo usłyszą, wychodzą albo spod paluszków, albo z paszczy - podkreślał Kuba Badach.
Koncert Badacha to jednak nie tylko muzyczna uczta, ale też dopracowane show. Widzowie wielokrotnie wybuchali gromkim śmiechem, gdy artysta dzielił się swoimi przemyśleniami i anegdotami. Kuba chętnie wchodził w interakcję z publicznością, zachęcając ją do wspólnego śpiewu lub w zabawny sposób odpowiadając na jej zaczepki. Nie zabrakło też momentów wzruszających, jak zaśpiewana na bis piosenka Zbigniewa Wodeckiego "Tylko Ty, Tylko Ty".

- Specjalnie nie odsłuchiwałam płyty przed koncertem, ponieważ chciałam usłyszeć ją po raz pierwszy na żywo. Nie zawiodłam się. Kuba jest jedną z niewielu osób, która potrafi tworzyć ambitny pop. Do tego jego osobowość, która jest nie do podrobienia - powiedziała nam jedna z uczestniczek koncertu.
Rzeczywiście, zgromadzona w Starym Maneżu publiczność bardzo dobrze odebrała koncert i nie pozwalała artystom zejść ze sceny. Badach bisował aż dwa razy, trzykrotnie zgarniając owacje na stojąco. Były radosne tańce, gwizdy i śmiechy, ale też momenty zadumy i okazje do wzruszeń. Kuba dał koncert w stu procentach pełny - można tylko pozazdrościć tym, którzy będą mieli okazję przekonać się o tym dzisiaj.

Kuba Badach w piosence "Jestem Kimś"

Opinie (34) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17

kwietnia

Maleńczuk + Rhythm Section Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Miniserial Teatru Miniatura o pandemii. Papety opisują rzeczywistość
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii
Warto znać: słynni pisarze z Trójmiasta
Warto znać: słynni pisarze z Trójmiasta

Kulinaria

Wielkanoc: restauracje stawiają na świąteczny catering
Wielkanocny catering z restauracji
Gdynia: produkty z hali z dostawą do domu
Gdynia: produkty z hali dowożą do domów

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Skrót GAK oznacza: