• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Prowokacyjny teledysk od Julii Kamińskiej. Wywoła skandal?

Mateusz Groen
15 lutego 2024, godz. 13:00 
Opinie (155)

Julia Kamińska kolejny raz zaskakuje. Aktorka i piosenkarka odkryła niedawno przed fanami swoją bardziej wyzwoloną stronę. 14 lutego dodała zapowiadany od kilku tygodni prowokacyjny teledysk, który prezentuje nowy singel "Dobrze się mamy MSNR". Jest historią kobiety, która stara się sprostać tradycyjnym oczekiwaniom społeczeństwa.
Prezent od Kamińskiej na walentynkiJak oceniasz nowy teledysk Julii Kamińskiej?

Julia Kamińska dotychczas głównie znana była z ról filmowych i serialowych, m.in. z "Brzyduli". Tamta grzeczna Julia jednak powoli znika. Artystka niedawno podzieliła się z fanami singlami, które otworzyły nowy rozdział w jej muzycznej twórczości i pokazują jej bardziej drapieżny wizerunek.

Pochodząca z Gdańska serialowa gwiazda oraz jurorka w muzycznym programie "Mask Singer" ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim, występowała też na deskach Teatru Wybrzeże. Śpiewała m.in. piosenki do animacji "Zaplątani" pt. "Każdy chciałby tak mieć", a także pojawiła się w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym wcieliła się w znane postaci ze świata popkultury.

Teraz Kamińska zajęła się muzyką alternatywną. Jej teksty są mocne, liryczne i poruszają poważne dylematy społeczne... w bezpośredni sposób.

Julia Kamińska pokazuje nową twarz: Julia Kamińska pokazuje nową twarz: "Nie będzie grzecznie"
Najnowszy singiel to kolejny odważny krok w jej karierze muzycznej, który pokazuje, że artystka nie boi się eksperymentować i podążać za własną wizją.

"Taka mała rada, nie pierz gaci gada"Nowy tekst piosenki "Dobrze się mamy MSNR" oraz teledysk Kamińskiej do najłatwiejszych nie należą i mogą budzić wiele kontrowersji. Całość ma jednak drugie dno: jest wyrazem krytyki społecznych norm i oczekiwań stawianych kobietom w relacjach partnerskich. W wulgarnych słowach Kamińska chce pokazać przerysowany obraz współczesnych relacji partnerskich, gdzie kobieta często jest spychana do roli opiekunki i gospodyni domowej.

IMPREZY I WYDARZENIA Wydarzenia w Trójmieście w najbliższym czasie

kwi 22
Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby"
Kup bilet
maj 12
Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."
Kup bilet
kwi 13
Dianne Reeves | Ikony Jazzu
Kup bilet


Finalnie nie jest już partnerką, a "matką", która pierze, sprząta, gotuje i przesadnie opiekuje się swoim mężczyzną, bo czuje, że to jej powinność, tak ją przecież wychowano. A, jak to śpiewa Julia, "mamy się nie...". Ostatecznie mężczyzna nie docenia starań ukochanej, widzi w niej "mamę" i zdradza z inną.

Julia Kamińska w nowym teledysku występuje w roli tradycyjnej pani domu. Julia Kamińska w nowym teledysku występuje w roli tradycyjnej pani domu.
Piosenka zawiera silne elementy ironii i sarkazmu, które mogą być interpretowane jako wyraz frustracji i rezygnacji. To także wyraz buntu wobec narzuconych norm, które zakorzenione są społecznie od lat.

Kolejny singel z nowego albumu został stworzony przez Pawła Odoszewskiego, a tekstem piosenki zajęła się sama Julia Kamińska. W wymownym teledysku w rolach głównych wystąpili: związany z Trójmiastem Mateusz Glen (znany w przestrzeni internetu jako Ciotka), Artur Jeliński, Wiktoria Omyła, Klaudia Sadło, a także Julia Kamińska. Reżyserem i autorem zdjęć jest Marcin Kozłowski.

Ty też masz taką ciotkę! Młody gdynianin potrafi rozbawić Ty też masz taką ciotkę! Młody gdynianin potrafi rozbawić

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (155)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sea You 2024

159 - 209 zł
Kup bilet
festiwal muzyczny

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (11 opinii)

(11 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Za symboliczne narodziny bigbitu uważa się gdański koncert: