• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ważny festiwal ponownie w Gdańsku. Wygraj bilety

Patryk Gochniewski
9 kwietnia 2024, godz. 13:00 
Opinie (13)

Tak było podczas Sea You 2023

Sea You Music Showcase powraca. To już trzecia edycja wydarzenia poświęconego trójmiejskiej scenie muzycznej, które w soczewce skupia to, co najlepsze nad morzem, ale też daje możliwość muzykom dużo lepiej poznać sam rynek i prawa, które nim kierują. W tym roku czekają nas aż trzy dni tego wyjątkowego festiwalu.IMPREZY I WYDARZENIA Festiwale muzyczne w Trójmieście

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
lip 19-21
Globaltica
Kup bilet
sie 2-4
Brasswood Festiwal 2024
Kup bilet


Ta impreza bardzo szybko się rozwinęła, a organizatorzy tylko uświadczyli się w przekonaniu, że była potrzebna i ich pomysł nie był z księżyca, tylko że tego typu wydarzenia mają rację bytu. Pierwsza odsłona była naprawdę typowo branżowa - nie przyciągnęła tłumów słuchaczy, ale skupiła w jednym miejscu niemal wszystkich związanych z lokalną sceną.

Druga to już był duży wzrost pod kątem zainteresowania słuchacza. Teatr Szekspirowski pękał w szwach - zarówno podczas koncertów, jak i paneli czy warsztatów. Nie dziwi więc, że w tym roku ponownie będą aż trzy dni Sea You. Ale też to będzie odpowiedź, czy zeszłoroczny skok zainteresowania był przypadkowy, czy faktycznie jest aż tak duże zapotrzebowanie publiczności na to, aby poznawać trójmiejską scenę.

Nie oszukujmy się - mamy mnóstwo świetnych wykonawców nad morzem. I to naprawdę w najróżniejszych nurtach. Ta wysoka frekwencja nie może zatem dziwić, ponieważ w końcu jest okazja, aby to wszystko zobaczyć, posłuchać, co mają do zaoferowania nasi reprezentanci, i sprawdzić, jak wypadają na tle krajowej konkurencji.

Trzecia edycja Sea You przedstawi najciekawsze i najważniejsze trójmiejskie projekty muzyczne. Trzecia edycja Sea You przedstawi najciekawsze i najważniejsze trójmiejskie projekty muzyczne.
Kiedyś podobnie działał festiwal Metropolia jest Okey, ale ten format wypalił się i też widać było, że nie było pomysłu na jego rozwój. W przypadku Sea You ten pomysł był, ale też były spore obawy, czy to w ogóle się przyjmie. Jak dotąd przyjmuje się całkiem dobrze, ale przede wszystkim impreza ma realny wpływ na rozwój muzyków.

Oczywiście wiele zależy od nich samych - jak wykorzystają zdobytą wiedzę, kontakty i jak zaprezentują się na scenie, ale gołym okiem widać, że zaczyna się coś ruszać. Trójmiasto przestaje być tak hermetycznym towarzystwem wzajemnej adoracji i faktycznie coraz częściej tutejsi muzycy goszczą w kraju. A Sea You to świetna okazja, żeby się wypromować - organizatorzy, promotorzy, bookerzy. Zagrasz dobrze? Już jesteś na jakimś festiwalu albo grasz support przed sporą marką.

W tym roku czekają nas więc trzy dni z trójmiejską muzyką, panelami i warsztatami. Wszystko zacznie się już w czwartek, ale jeszcze nie w GTS, a w Instytucie Kultury Miejskiej, gdzie najpierw odbędą się dwa panele dyskusyjne - "Zawód muzyk/muzyczka" oraz "Piosenka musi posiadać tekst", a następnie będzie można posłuchać koncertu zatytułowanego "Trójmiejska scena gra trójmiejskie piosenki". Wstęp tego dnia jest bezpłatny.

Nene Heroine - jeden z najciekawszych trójmiejskich zespołów ponownie pojawi się na Sea You. Nene Heroine - jeden z najciekawszych trójmiejskich zespołów ponownie pojawi się na Sea You.
Weekend to już biletowana część festiwalu, podczas którego usłyszymy to, co obecnie najlepsze i najciekawsze w Trójmieście. Od młodych-zdolnych po starych wyjadaczy. W line-upie znalazły się takie nazwy, jak: Kury, Múlk, Nene Heroine, Chrust, Black Mynah, Tomek Makowiecki, Tomek Ziętek, Antonina Car, Bielizna, Soma czy Lasy.

U nas znajdziesz bilety na ponad 200 trójmiejskich wydarzeń muzycznych!Zapewne interesujące nie tylko dla muzyków będą też warsztaty i panele dyskusyjne. W tym roku ponownie jest w czym wybierać. Można zapisać się na cztery warsztaty:
 • Jak kontaktować się z mediami? Dobre i złe praktyki
 • Prawa twórców
 • Manager zespołów
 • Jak organizować koncerty?

Reaktywowane Kury zagrają swoje największe przeboje. To z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów tegorocznej odsłony Sea You.

Paneli dyskusyjnych będzie więcej i tu nie obowiązują zapisy, ale pamiętajmy, że teatr nie jest z gumy i potrafi być tłoczno, zatem jeśli ktoś chce wygodnie posłuchać, dobrze, aby wcześniej zajął miejsce w jednej z dolnych sal budynku. O czym będą dyskutować podczas tegorocznego Sea You poza wspomnianymi wyżej tematami, które zostaną poruszone w IKM?
 • Trendy i zmiany na rynku muzycznym
 • Kim jest booker/ka?
 • Muzyka vs nowe technologie
 • Za wszelką cenę czy life balance?
 • Płyta wydana. I co dalej?

Bilety i karnety są jeszcze dostępne. Można je znaleźć tutaj, a szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie festiwalu.

Konkurs zakończony

Sea You 2024 Sea You 2024
pytanie otwarte

zakończony 10.04

Sea You 2024

Rozdaliśmy

3 podwójne zaproszenia

Szczegóły konkursu

Biletami nagrodzimy najciekawsze naszym zdaniem odpowiedzi na zagadnienie konkursowe.

Czas trwania konkursu

9.04.2024 g. 13:00 - 10.04.2024 g. 13:00

Nadesłano 102 odpowiedzi

Zwyciezcy

Patryk S., Patrycja O., Magda K.

Zobacz nagrodzone odpowiedzi

Wydarzenia

Sea You 2024 | 3city Music Showcase

159 - 209 zł
festiwal muzyczny

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (6 opinii)

(6 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Piąte Urodziny Stacji Food Hall

folk / reggae / world, street food, clubbing / disko

Cudawianki | Lato zaczyna się #wGdyni

w plenerze, warsztaty

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywał się pierwszy polski zespół bigbitowy założony w Gdyni przez Franciszka Walickiego?