• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Studniówka 2023: Topolówka, V LO w Gdańsku i gdyński "Katolik"

Ewa Palińska
15 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (79)
Najnowszy artykuł na ten temat Niecodzienna studniówka w... kwietniu

To był bardzo intensywny studniówkowy weekend. Zakończyliśmy go wraz z uczniami "Topolówki" (III LO), którzy zorganizowali swój bal w Starym Maneżu, w sopockim Sheratonie, gdzie świętowało V Liceum Ogólnokształcące z Gdańska oraz w Gdyni, towarzysząc tegorocznym maturzystom z Liceum Katolickiego im. św. Jana Pawła II, którzy zorganizowali studniówkę na terenie swojej szkoły.Jeśli mielibyście ochotę zaprosić naszego fotoreportera na swoją studniówkę, poinformujcie nas o tym w wiadomości e-mailowej, pisząc na adres imprezy@trojmiasto.pl


W sobotnią noc uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte, czyli słynnej Topolówki, ich osoby towarzyszące oraz nauczyciele, bawili się w Starym Maneżu.

Kursy przygotowujące do egzaminów


- Jesteśmy już po polonezie, a ja nadal nie wierzę, że to się naprawdę dzieje. Mam wrażenie, jakbyśmy wczoraj zdawali egzaminy wstępne, a tu za moment matura - opowiadała jedna z uczestniczek studniówkowego balu Topolówki. - Czy stresuję się maturą? Jeszcze nie. Zresztą robiąc powtórki i pracując z repetytoriami, utwierdzam się w przekonaniu, że jestem dobrze przygotowana. Myślę, że moi koledzy również. To oczywiście zasługa naszych nauczycieli, którzy cisnęli nas systematycznie przez cały okres nauki i teraz nie musimy nadrabiać zaległości, tylko możemy skoncentrować na utrwalaniu zdobytej wiedzy - podkreśliła z uśmiechem.
V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

W tym samym czasie, w sopockim Sheratonie, odbywała się studniówka V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku. Uczniowie rozpoczęli ten ważny bal nie tylko tradycyjnym polonezem, ale też i walcem.

Na studniówkę Liceum Katolickiego im. św. Jana Pawła II w Gdyni dotarliśmy niestety już po polonezie. Uczniowie tej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, zdecydowali się zorganizować swój bal na terenie szkoły. Wystrój sali oraz stroje każdorazowo determinuje motyw przewodni. W tym roku młodzież zdecydowała, że będzie bawia się pod szyldem "Midnight in Paris".

Uczniowie zadbali o to, aby podczas zabawy nie brakowało nikogo. Nawet nieobecnych:

- Jeden chłopiec - Filip, który bardzo pilnie uczestniczył w przygotowaniach do studniówki, świetnie się przy nich bawił, tańczył do muzyki, która przez cały czas leciała na sali w trakcie montażu instalacji origami, pomimo namawiania go przez wszystkich, pozostał przy swoim postanowieniu, że na studniówkę nie przyjdzie - opowiada jeden z uczestników studniówki w "Katoliku". - Koledzy z klasy politechnicznej wymyślili więc, że jednak "dostarczą Go" na studniówkę. Wydrukowali jego zdjęcie w skali 1:1, z marketów poprzynosili kartony zbiorczych opakowań, które posklejali, po czym nakleili zdjęcie Filipa, poskładane z kartek A4, a następnie wycięli je po obrysie, skonstruowali postument i podporę, aby posąg nie runął i w tej postaci przetransportowali Filipa na studniówkę. Filip najpierw stał na hallu przed wejściem do sali gimnastycznej, gdzie odbywał się bal i tam młodzież fotografowała się z nim, po czym został przemieszczony piętro niżej, gdzie zlokalizowana była foto-ścianka i tam kolejne grupy Maturzystów robiły sobie z Filipem zdjęcia.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdzie w tym roku znajduje się targ staroci?