• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Święta, święta i po świętach. Dlaczego wciąż na coś czekamy?

Aleksandra Wrona
2 kwietnia 2024, godz. 15:00 
Opinie (42)
Wielkanoc sprawiła, że chętnie wyszliśmy na rodzinne spacery. Może nie trzeba z tym czekać aż do świąt? Wielkanoc sprawiła, że chętnie wyszliśmy na rodzinne spacery. Może nie trzeba z tym czekać aż do świąt?

W lodówce czekają jeszcze resztki sałatki, świąteczne ciasta zapakowane w plastikowe pojemniki, ruszyły wraz z rodziną w podróż po Polsce. Jeszcze tydzień, może dwa i z domów znikną wiosenne wieńce, kolorowe jajeczka i żółte kurczaczki. Co wtedy? Rozpoczniemy odliczanie do majówki.IMPREZY I WYDARZENIA Fajne rzeczy dzieją się teraz, sprawdź nadchodzące imprezy:

kwi 22
Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby"
Kup bilet
maj 12
Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."
Kup bilet
kwi 13
Dianne Reeves | Ikony Jazzu
Kup bilet

Czy masz wrażenie, że wciąż na coś czekasz?

Jeszcze niedawno wszyscy żyli przygotowaniami do Wielkanocy. No, może oprócz młodych, którzy atmosfery świąt nie czuli, ale i tak czekali na dodatkowy dzień wolnego i spotkanie z rodziną. I choć każdy przeżywał ten czas inaczej (myjąc okna, planując potrawy czy wysyłając sobie świąteczne memy o sałatce jarzynowej), to trudno zaprzeczyć, że był to moment, na który mniej lub bardziej czekaliśmy.

"Święta, święta i po świętach" - chciałoby się powiedzieć pierwszego poświątecznego dnia pracy, kiedy objedzeni jajkami i żurkiem próbujemy na nowo wdrożyć się do codzienności. Tymczasem na horyzoncie majaczy kolejny cel - majówka.


Sylwester, Trzech Króli, tłusty czwartek, Walentynki, Wielkanoc, majówka, czerwcówka, wakacyjne urlopy, Wszystkich Świętych i oczywiście Boże Narodzenie. Nie oszukujmy się, zawsze jest na co czekać. Atmosferę czekania podkręcają sklepy i agencje marketingowe, które na długo wcześniej serwują nam produkty i reklamy związane z nadchodzącą okazją. W błędne koło oczekiwania wpaść łatwo, a jak z niego wyjść?

Może po prostu spróbować cieszyć się tym, co jest teraz? Wiosną, na którą tak długo w tym roku czekaliśmy, kwitnącymi drzewami, ciepłym wiatrem i przedsezonowym brakiem tłumów na plaży? Może zamiast żyć od daty do daty, zapytajmy samych siebie, na co właściwie tak czekamy i spróbujmy dać to sobie już teraz? Jeden dzień urlopu poświęcony na beztroskie leniuchowanie, sałatka jarzynowa zjedzona bez okazji, romantyczna randka w niewalentynkowy wieczór lub pączek zjedzony w zupełnie nietłusty poniedziałek. Małe przyjemności nie muszą być częścią wielkich okazji.


"Patrz Bożenko - kwiecień, zaraz lato zleci, Wszystkich Świętych i znowu zima będzie" - humorystyczny obrazek z takim opisem okrążał swego czasu sieć. I choć trochę w tym żartu, to jednak trochę prawdy, bo większość z nas, nie zawsze świadomie, do czegoś odlicza. A przecież życie, to prawdziwe życie, dzieje się głównie "pomiędzy"...

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sea You 2024

159 - 209 zł
Kup bilet
festiwal muzyczny

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (11 opinii)

(11 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W 2007 r. Gdański Klub Żak obchodził swoje: