• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

To miejsce łączy wszystkie pokolenia. Dobrze, że je mamy

Aleksandra Wrona
9 lipca 2024, godz. 16:30 
Opinie (50)
Plaża to ulubione miejsce spotkań zarówno młodych, jak i starszych mieszkańców Trójmiasta. Plaża to ulubione miejsce spotkań zarówno młodych, jak i starszych mieszkańców Trójmiasta.

Ciepły piątkowy wieczór, słońce chyli się ku zachodowi, sprawiając, że niebo przybiera barwę różu. Ostatni plażowicze zbierają z plaży swoje koce, już zaraz, za moment rozpocznie się tu inne życie. Radosne, gwarne, nocne życie Trójmiasta, które latem przenosi się na plażę i - co absolutnie piękne - nie zna limitu wieku, płci czy zasobności portfela.IMPREZY I WYDARZENIA Te imprezy dzieją się na świeżym powietrzu

sie 23
Marc Rebillet
Kup bilet
sie 8-10
Sunset Square 2024 - Sanah
Kup bilet
sie 3
Brasswood Fest 2024 | Kwitnienie
Kup bilet

Czy lubisz spędzać wieczory na plaży?

Niewiele jest takich miejsc, które tak łączą jak plaża. Zarówno w dzień, gdy spotykają się na niej ludzie w różnym wieku i o różnej sylwetce, jak i wieczorami, gdy staje się egalitarną imprezownią całego Trójmiasta. A takie miejsca są na wagę złota, szczególnie w czasach, gdy tak wiele miejsc profiluje się pod konkretnych klientów.

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że starszym ludziom trudno jest się odnaleźć w nowych kawiarniach. Z drugiej strony w miejscach, w których bywają starsi, trudno uświadczyć młodzieży. Podobnie z klubami, które łatwo podzielić ze względu na wiek ich bywalców na kluby studenckie, kluby dla trzydziesto- czterdziestolatków . W świecie pełnym podziałów plaża okazuje się być oazą, która łączy imprezowiczów wszystkich pokoleń.

Bez golizny i zakłócania spokoju. Turysto, Trójmiasto to nie plaża Bez golizny i zakłócania spokoju. Turysto, Trójmiasto to nie plaża
Ciepły piątkowy wieczór, plac przy ulicy ZdrojowejMapka, okolice wejścia na plażę nr 41. Siadam na ławce z książką, czekam na znajomą, która spóźniła się na tramwaj. Czyta mi się trudno, bo docierające do moich uszu odgłosy są coraz głośniejsze - gwar rozmów, śmiechy, muzyka z pobliskich barów plażowych, telefonów i głośniczków przyniesionych na plażę. Odkładam więc książkę i rozglądam się po okolicy.

Na pierwszej ławce od strony parku siedzi grupa emerytów. Dwie starsze panie i dwóch panów, wszyscy trzymają w dłoniach papierowe kubeczki. Jeden ze staruszków w bardzo konspiracyjny sposób co jakiś czas dolewa wszystkim wina. Śmieją się, przekrzykują, żartują, jakby mieli po dwadzieścia kilka lat.

Zachód słońca na plaży w Brzeźnie

Kolejna ławka. Młode dziewczyny z Ukrainy szykują się na imprezę, poprawiają makijaż, fotografują i nagrywają swoje stylizacje. Podchodzi do nich chłopak i niepewnie próbuje rozpocząć flirt. Pyta, jak mają na imię, skąd przyjechały, gdzie się później wybierają. Rozmowa zaczyna nabierać tempa.

Na innej ławce odpoczywa para, która właśnie tu skończyła swój trening. Są ubrani na sportowo, na nogach mają rolki, a w dłoniach bidony z wodą. Chłopak sprawdza na telefonie pokonaną przez nich trasę. Porównuje wynik z poprzednimi treningami. Dziewczyna widocznie bardziej zainteresowana jest zachodem słońca, trąca go delikatnie, żeby zerknął, jaki kolor ma niebo.


Jest jeszcze murek, na którym dwaj mężczyźni postawili głośnik i puszczają rockowe przeboje. Obok nich rodzina, która robi sobie zdjęcia na tle zachodu słońca. I para, która otrzepuje stopy z piasku po romantycznym spacerze po plaży. Wokół kręcą się psiarze, na zmianę wchodzą i wychodzą z pobliskiego parku, odbywając ostatnie tego dnia spacery z czworonogami.

Na plaży przybywa ludzi, słychać brzdęk butelek, roześmiane głosy, muzykę. Są pary, grupy znajomych, rodziny. Młodzież, osoby w średnim wieku, emeryci. Ci, którzy nie mieliby szans spotkać się razem na mieście, tu wspólnie celebrują ciepłe, letnie wieczory. Dobrze, że mamy w Trójmieście takie miejsce.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdyński kwartalnik kulturalny nosi tytuł: