• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Diamentowy Klaps: gwiazdy kina zjechały do Sopotu

Mateusz Groen
7 lipca 2023, godz. 07:00 
Opinie (48)
Diamentowy Klaps Filmowy w rękach Tomasza Kota. Diamentowy Klaps Filmowy w rękach Tomasza Kota.

W czwartkowy wieczór już po raz 13. odbyła się gala wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego w Sopocie. Na molo pojawiło wiele znanych twarzy, a główna statuetka trafiła w ręce Tomasza Kota. Wydarzenie jest częścią festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.IMPREZY I WYDARZENIA Kina plenerowe w Trójmieście

Piotr Rubik
mar 8
Piotr Rubik
Kup bilet
mar 16
Wojtek Mazolewski Quintet - Tour 2023/24
Kup bilet
kwi 22
Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby"
Kup bilet

Jak często chodzisz do kina?

Kino plenerowe w Trójmieście na dobre zagościło w naszym regionie i wiele osób chętnie z niego korzysta. M.in. przez całe wakacje codzienne na molo w Sopocie odbywają się bezpłatne projekcje filmowe w ramach festiwalu Kino Letnie na Molo. Każdy dzień tygodnia niesie ze sobą inną tematykę, np. co piątek można oglądać filmy, które są ekranizacją znanych książek.

Za to w czwartkowy wieczór odbyła się gala wręczenia Diamentowego Klapsa, która jest już festiwalową tradycją.

W tym roku na molo pojawił się zielony dywan, ścianka i reflektory, a przed letnim ekranem kolejno stawały znane osobistości ze świata wielkiego ekranu. Wydarzenie rozpoczęło się chwilę po godzinie 21:30.

 • Na zdjęciu m.in. Rafał Zawierucha, Tomasz Kot, Piotr Głowacki.
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
 • Diamentowy Klaps Filmowy
Mimo że uroczystość była oficjalna, a zaproszeni na nią goście pojawili się w eleganckich kreacjach, na wydarzeniu jako widz pojawić się mógł każdy. Wystarczyło zakupić bilet na molo i obejrzeć z bliska wydarzenie. Piękna pogoda też dopisała. Niestety, choć wydarzenie było darmowe (trzeba było jedynie kupić bilet na molo), tak wiele leżaków stało pustych.

Wśród gości specjalnych w tym roku pojawili się przyjaciele festiwalu, tacy jak Rafał Zawierucha, który zdziwił się, że... nie wieje, Piotr Głowacki z żoną Anną Głowacką i dziećmi, LUC, który zaprosił zgromadzonych na Brasswood Fest, który odbywa się w sopockich lasach, a także Kapitan Roman Paszke. Galę poprowadziła Gabi Drzewiecka.


Od 13 lat w ramach imprezy festiwalowe jury wyróżnia Diamentowym Klapsem jednego z polskich aktorów. W poprzednich latach otrzymali ją kolejno: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz oraz Maja Ostaszewska w roku ubiegłym.

Diamentowy Klaps dla Tomasza Kota:

W tym roku nagrodę wręczono Tomaszowi Kotowi - aktorowi filmowemu i teatralnemu. Z teatru i komedii trafił na duże ekrany, zdobywając szerokie uznanie publiczności, a także widowni w Cannes, która okrzyknęła go "polskim Jamesem Bondem".

- To wyjątkowy moment, że odbieram nagrodę w tak pięknych okolicznościach. Chciałbym za nią bardzo podziękować. Dodatkowym smaczkiem tego wieczoru jest fakt, że są tu Rafał Zawierucha i Piotr Głowacki, przez co znowu poczułem się jak na planie "Bogów". Takie spotkania przywołują niezwykłe wspomnienia, historie i anegdoty. Chciałbym jeszcze raz podziękować i życzę wszystkim dobrego wieczoru i zabawy - powiedział Tomasz Kot po wręczeniu statuetki.
Uważaj na bilety z drugiej ręki. Możliwa dodatkowa opłata lub brak wstępu na imprezę Uważaj na bilety z drugiej ręki. Możliwa dodatkowa opłata lub brak wstępu na imprezę
Po oficjalnych podziękowaniach dla partnerów festiwalu, na zielonym dywanie zaczęli pojawiać się wywoływani przez prowadzących goście wieczoru, którzy po krótkiej chwili dla fotoreporterów przemawiali do publiczności. Po uroczystej części rozpoczęła się projekcja filmu z Tomaszem Kotem w roli głównej pt. "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Konkurs zakończony

pytanie otwarte

zakończony 07.07

5 podwójnych VIP Passów na Kino Letnie na Molo

Rozdaliśmy

5 podwójnych zaproszeń

Szczegóły konkursu

Kartami nagrodzimy najciekawsze naszym zdaniem odpowiedzi na zagadnienie konkursowe.

Czas trwania konkursu

7.07.2023 g. 07:00 - 7.07.2023 g. 15:00

Nadesłano 133 odpowiedzi

Zwyciezcy

Paulina S., Kasia H., Paulina K., Agnieszka D., Michał R.

Zobacz nagrodzone odpowiedzi

Wydarzenia

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

projekcje filmowe

Diamentowy Klaps Filmowy - wręczenie nagrody

uroczystość oficjalna

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (82 opinie)

(82 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (10 opinii)

(10 opinii)
129 - 399 zł
pop

ZOO Festiwal (16 opinii)

(16 opinii)
35 zł
targi, pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Podczas którego dnia Open'era 2022 odbyła się ewakuacja?