• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Czarujący Garou i jego luz-blues w Ergo Arenie

Julia Rzepecka
24 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Są tacy wykonawcy, którzy wchodząc na scenę automatycznie zapewniają pewien rodzaj komfortu u odbiorcy. Widzowie czują, że piosenkarz jest pewien swoich możliwości i repertuaru, oraz że czeka ich po prostu udany wieczór. To cecha, którą ma niewielu. Niekoniecznie wiąże się ona z wiekiem czy doświadczeniem, a raczej z poczuciem, że artysta nie próbuje udowodnić niczego na siłę. Garou jest zdecydowanie właśnie takim przypadkiem, a jego niedzielny koncert w Ergo Arenie był tego dowodem. Wokalista po raz kolejny pokazał, że jest w świetnej formie.Nadchodzące koncerty w TrójmieścieCzy dobrze znasz muzykę Garou?

Już od samego początku Garou wprowadził pozytywną atmosferę, witając się gorąco z widzami. Na samym wstępie nazwał muzyków z zespołu oraz wszystkich zebranych swoją rodziną. A była to więc rodzina spora, bo wypełniła prawie wszystkie miejsca siedzące na płycie gdańsko-sopockiej hali oraz znaczną część na trybunach.

To nie pierwszy raz, kiedy muzyk występuje w Trójmieście, a nawet w Ergo Arenie. Widać, że wokalista oraz jego zespół odnajdują się tutaj bardzo dobrze. Swój koncert rozpoczął bez zbędnych wstępów, rozgadał się dopiero po jednym czy dwóch numerach. Garou uwielbia kontakt z fanami i było to doskonale widać w niedzielę. Był roześmiany, wesoły, nieustannie żartował.

Szpak, Wiśniewski, Steczkowska i inni w hołdzie dla Krzysztofa Krawczyka Szpak, Wiśniewski, Steczkowska i inni w hołdzie dla Krzysztofa Krawczyka

 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku Garou
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku Publiczność
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku Garou
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku Garou
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku Publiczność

Muzyczna swobodaChociaż śpiewa w innym języku, głosem przenosi emocje uniwersalnie zrozumiałe dla wszystkich. Na scenie właściwie robi, co chce. Zarówno pod kątem muzycznym, gdy dowolnie improwizuje, bawi się frazą i na nowo interpretuje znane utwory, jak i pod kątem zabawiania publiczności i prowadzenia koncertu. Nawiązał też do swoich wcześniejszych wizyt w Trójmieście, między innymi do występu na festiwalu w Sopocie. Pochwalił trójmiejską publiczność, nazywając ją "open-minded", jako bardzo otwartą na jego francuską muzykę.

Nie minęło pół godziny koncertu, a pod sceną zgromadził się niemały tłum najgorliwszych fanów, którzy tańczyli, śpiewali i nagrywali wokalistę z bliska. Garou nie miał nic przeciwko, łapał wystawione w jego stronę dłonie i rozsyłał całusy. Chociaż ochrona koncertu co jakiś czas odsyłała widzów na swoje miejsca, ci jeszcze kilkukrotnie wracali pod scenę, zachęcani nawet przez samego Garou.

Polana, która stała się oknem na świat. Historia Opery Leśnej w Sopocie Polana, która stała się oknem na świat. Historia Opery Leśnej w Sopocie

"Belle", czyli wzruszająca piosenka z musicalu "Notre Dame de Paris", "Je suis le même" czy wreszcie niezapomniane "Gitan" to tylko niektóre utwory, jakie wybrzmiały w Ergo Arenie. Na setliście dużo było także coverów, zaśpiewał między innymi "Les Champs-Elysées", "House of the Rising Sun" z repertuaru The Animals, zabrzmiał też fragment "Let it Be" Beatlesów czy "I Put a Spell on You", najbardziej znane chyba w wykonaniu Niny Simone. Utwory te miksowały się, płynnie przechodziły jeden w drugi, a Garou i jego zespół bawili się muzyką. Wplatali dowolnie rozmaite gatunki muzyczne, w pewnym momencie usłyszeliśmy charakterystyczny rytm reggae, a nawet nieco rapu w wykonaniu wokalisty.

 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku Publiczność
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku Garou
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku
 • Koncert Garou w Ergo Arena w Gdańsku Publiczność

Poczuj bluesaMocno też wybrzmiał blues, czyli muzyka, od której dla Garou - jak sam powiedział - wszystko się zaczęło. Wspominał o swoich pierwszych występach w barach, gdzie królowało to właśnie brzmienie. Być może stąd właśnie jego niesamowity luz i wielki dystans, przede wszystkim do siebie.

Chociaż piosenkarz doskonale radzi sobie właściwie w każdym gatunku, nie mogłam pozbyć się wrażenia, że był to koncert skrojony mocno pod publikę. Kanadyjczyk koncertuje od lat, dobrze więc wie, co "żre", a co nie i rozmyślnie z tego korzysta. Na szczęście nie poprzestał tylko na najbardziej znanych szlagierach czy coverach, usłyszeliśmy także nowe kompozycje, w tym utwór napisany przez jego córkę, Emelie, zatytułowany "Lonely waters".

Rozrywka w Trójmieście - co ciekawego się dzieje?Widownia bardzo długo oklaskiwała muzyków, nie obyło się także bez długich bisów. Garou do końca trzymał uwagę publiczności, czarował, ale ani na chwilę nie odpuszczał. Świadomy charyzmy i mocy swojego głosu zapewnił trójmiejskiej publiczności udany, bardzo pozytywny i wzruszający koncert, na którym fani bawili się wyśmienicie.

"I Put A Spell On You" w wykonaniu Garou:

Wydarzenia

Garou (7 opinii)

(7 opinii)
169 - 269 zł
pop

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (82 opinie)

(82 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (10 opinii)

(10 opinii)
129 - 399 zł
Kup bilet
pop

ZOO Festiwal (16 opinii)

(16 opinii)
35 zł
targi, pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Podaj nazwę kawiarni, w której przesiadywali bohaterowie znanego serialu "Przyjaciele".