• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dawno nie było tak dobrej imprezy muzycznej - Inside Seaside Festival za nami

Patryk Gochniewski
13 listopada 2023, godz. 08:00 
Opinie (112)

Inside Seaside Festival pokazał, że ten pomysł był strzałem w dziesiątkę. Bardzo duże zainteresowanie publiczności, przemyślany line-up, produkcja na najwyższym poziomie. Dobry początek, aby budować naprawdę solidną markę. Naprawdę trudno znaleźć element, do którego można się przyczepić. To były tak bardzo udane dwa dni w Amber Expo, że w poniedziałek organizatorzy ogłosili kolejną edycję Inside Seaside 2024 - festiwal odbędzie się 9-10 listopada 2024 roku. Sprzedaż biletów ruszy dziś 13 listopada o godz. 12.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


IMPREZY I WYDARZENIA Festiwale muzyczne w Trójmieście

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
lip 19-21
Globaltica
Kup bilet
sie 2-4
Brasswood Festiwal 2024
Kup bilet
14. NDI Sopot Classic
cze 29-7.07
14. NDI Sopot Classic
Kup bilet
lip 19
Stacey Kent - Ladies' Jazz Festival
Kup bilet


Impreza, której zorganizowania podjęli się agencja Live oraz Radio 357 pokazała, że publiczność jest głodna różnorodnej muzyki na wysokim poziomie. To festiwal skierowany przede wszystkim do dojrzałych odbiorców, którzy oczekują dobrej muzyki. Oczywiście wykonawcy jak Girl in Red czy Nothing But Thieves to raczej target młodszego słuchacza, ale wciąż ukierunkowanego na wartościowe treści.

Do tego kino, wystawa plakatu, przestrzeń dla dzieci, interesujące rozmowy prowadzone w radiowych strefach, gadżety, silent disco, winyle i gigantyczna przestrzeń gastronomiczna, w której można zjeść, napić się i odpocząć. Od samego wejścia na teren imprezy widać, że wszystko zostało zaplanowane i przygotowane co do centymetra. Nie jest łatwo tak przeobrazić hale wystawiennicze - w tym przypadku to się udało i Amber Expo zmieniło się w kompaktową przestrzeń festiwalową, która od razu przenosi nas w klimat letnich wielkich wydarzeń muzycznych.

Jak oceniasz pierwszą edycję Inside Seaside Festival?

Trudno znaleźć element, do którego można się przyczepić. Ale jednak coś się znajdzie. Nic wielkiego, ale zawsze. Przede wszystkim w przyszłości warto pomyśleć o większej liczbie koszy na śmieci w mix zonie, a także o ogrzewaczach na zewnątrz. Jednak listopad nie rozpieszcza pogodą, a skoro stoją tam food trucki, to przyjemnie byłoby zjeść w jako takim cieple.

Drugi dzień festiwalu przyciągnął większą publiczność, ale też nazwy były bardziej znane - przede wszystkim Tom Odell i Nothing But Thieves, ale też Sleaford Mods (co za biba!) oraz reaktywowane Kury, które zagrały swój najbardziej znany album "Polovirus" (wyśmienita podróż do przeszłości; te teksty - niby absurdalne - wciąż niebezpiecznie wręcz aktualne i jednocześnie celnie punktujące absurdalność zarówno społeczną, jak i polityczną otaczającej nas rzeczywistości; zainteresowanie koncertem było tak duże, że trzeba było wygrodzić wejście).

Mimo większej liczby osób, poruszanie się po kompleksie wciąż nie było uciążliwe, kolejki w strefie gastronomicznej nie przyprawiały o ból głowy, a toalety były dostępne z biegu przez znaczącą większość czasu. Oczywiście wąskie korytarze Amber Expo nie są najbardziej komfortowe, zwłaszcza kiedy z sal wychodzi tłum ludzi, jednak nie wpływało to jakoś znacząco na wygodę poruszania się po obiekcie.

Ponad 200 koncertów w Trójmieście - bilety na każdy z nich znajdziesz u nasNiedziela muzycznie wypadła lepiej, zwłaszcza w kontekście headlinerów, ale też i Odell, i Nothing But Thieves to znaczące na rynku marki, które grają na największych europejskich festiwalach. Odell z zespołem dał wyśmienity koncert przepełniony całą paletą emocji, które udzielały się każdemu w tłumie, a ich erupcja nastąpiła oczywiście podczas największego hitu, czyli "Another Love".

Odell jest w ogóle fantastycznym przykładem na to, jak można się rozwinąć i nabrać samoświadomości. Płytowe smęty na żywo nabierają niesamowitego rockowego pazura i przeszywają na wskroś, wywołując ciarki na całym ciele i doprowadzając do emocjonalnego rollercoastera. A to, jak do perfekcji opanował crescendo w trakcie koncertów, powinno być pokazywane wszystkim naszym wykonawcom, którzy dziś wypełniają największe areny. Bezsprzecznie to był najlepszy koncert pierwszej odsłony Inside Seaside.

Nothing But Thieves? Na żywo są fenomenalni. To jeden z tych zespołów, który zapewne nigdy nie zapełni stadionów, ale będzie stanowił bardzo istotną wartość na rynku muzycznym. Brytyjczycy coraz bardziej bawią się brzmieniem, dzięki czemu trafiają do szerszej publiczności - ich piosenek słuchają zarówno ci, którzy lubią rock, jak i ci, którym zdecydowanie bliżej do popu. Ale bezsprzecznie największą siłą formacji jest energia i charyzma, którą porywają tłum.

Inside Seaside Festival przeszedł do historii, ale tak naprawdę historia tej imprezy dopiero się rozpoczyna. Pierwsza edycja nad wyraz udana - potwierdza to zainteresowanie, wykonanie oraz komentarze uczestników. Dobrze, że takie wydarzenie powstało i dobrze, że ma zamiar się rozwijać. W kolejnych latach ma bowiem szansę stać się znaczącym punktem w muzycznym kalendarzu w Polsce.

Inside Seaside - udany pierwszy dzień nowego festiwalu w Amber Expo Inside Seaside - udany pierwszy dzień nowego festiwalu w Amber Expo

Wydarzenia

Inside seaside Festival: Nothing but Thieves, Tom Odell, Milky Chance (5 opinii)

(5 opinii)
299 - 449 zł
rock / punk, pop

Inside Seaside Festival 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
449 - 499 zł
rock / punk, pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (112)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sea You 2024

159 - 209 zł
Kup bilet
festiwal muzyczny

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (10 opinii)

(10 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile metrów ma wodna ścieżka River Expedition?