• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dokąd na spacer z kawą na wynos? Piękne miejsca do zobaczenia w Trójmieście

Mateusz Groen
9 kwietnia 2023, godz. 11:00 
Opinie (90)
Wolny czas zachęca do spacerów. Jaką trasę wybrać, by w spokoju delektować się naturą, ciszą i ciepłą kawą w kubku? Wolny czas zachęca do spacerów. Jaką trasę wybrać, by w spokoju delektować się naturą, ciszą i ciepłą kawą w kubku?

Po intensywnym czasie spędzonym na przygotowaniach do świąt, zakupach, wycieczkach po galeriach handlowych i spotkaniach z najbliższymi, wiele osób potrzebuje chwili oddechu. To dobra okazja, by wybrać się na spacer z kawą w ręce. Wybraliśmy pięć różnorodnych tras w Trójmieście.

Czy lubisz chodzić na spacery w dni wolne?

Trójmiasto jest idealnym miejscem na krótkie wypady i weekendowe spacery. W czasie wolnym od pracy również staje się atrakcyjnym celem dla mieszkańców z miast ościennych, a także z dalszej części kraju. Prócz turystów odwiedzających Trójmiasto również wiele osób wybierze się na wycieczki w znane tereny. Efektem tego może być tłok w popularnych turystycznych miejscach.

Wybraliśmy więc pięć miejsc, które możliwe, że nie będą tak oblegane i w spokoju będzie można się nacieszyć naturą oraz kubkiem ciepłej kawy lub innego naparu zamówionego na wynos.


Nadmorski spacer w GdańskuGdański pas nadmorski zachęca do spacerów. Najbardziej obleganymi punktami będą molo na Zaspie, a także ciągnący się deptak w kierunku Sopotu. Jednak, by skorzystać trochę z nadmorskich uroków, można udać się w przeciwnym kierunku. Wchodząc na plażę przy wejściu numer 52. i kierując się w stronę parku w Brzeźnie powinniśmy mieć nieco więcej przestrzeni dla siebie, a okoliczne miejsca zapewnią nam kawę. Ciekawymi miejscami w okolicy jest m.in. zabytkowy, odrestaurowany Dom ZdrojowyMapka, do którego można udać się na napar lub kawę, a także, aby zjeść coś w trakcie spaceru. W Domu Zdrojowym zamówimy kawę od 7 zł do 16 zł. Można odwiedzić też Przystanek KawaMapka mieszczący się przy ul. Zdrojowej 2 również tuż przy Parku Brzeźnieńskim.

Instagramowe miejsce: zielona latarnia w Nowym Porcie Instagramowe miejsce: zielona latarnia w Nowym Porcie

Po zakupieniu kawy możemy udać się w kierunku "zielonej latarni", znajdującej się w Nowym Porcie na falochronie zachodnim, z której rozpościera się równie piękny widok co z mola, a w dodatku można z daleka zobaczyć pomnik na Westerplatte. Wśród okolicznych terenów jest wiele miejsc, w których można na chwilę przycupnąć, odpocząć i rozkoszować się widokiem lub naturą.

 • Falochron zachodni w Nowym Porcie
 • Park Brzeźnieński
 • Park Brzeźnieński
 • Falochron zachodni w Nowym Porcie
 • Falochron zachodni w Nowym Porcie
 • Zdjęcia spacerowiczów w słoneczną sobotę z ubiegłego roku.

Gdynia dla miłośników nowoczesnościMamy też pomysł na spędzenie czasu w Gdyni dla miłośników street artu i murali. Trasę warto poprowadzić przez różne ulice centrum miasta, na których ścianach można podziwiać interesujące murale autorstwa polskich i zagranicznych artystów. Trasę warto rozpocząć od ulicy Świętojańskiej, gdzie znajduje się najwięcej obrazów ulicznych, by udać się później na takie ulice jak: Abrahama, Legionów, Żeromskiego oraz Warszawska.

Skruszeni złodzieje oddali rzeźbę Tewu. Smutna dziewczynka już na swoim miejscu Skruszeni złodzieje oddali rzeźbę Tewu. Smutna dziewczynka już na swoim miejscu

Po drodze można będzie podziwiać ciekawe muralowe kompozycje np. "Mural Tyrsa" przy ul. Warszawskiej 34, neon na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Antoniego Abrahama "AK25", "Modernizacja jaźni" przy ul. Żeromskiego 26". Wiele realizacji miasto zawdzięcza Stowarzyszeniu Traffic Design, który od lat upiększa Gdynię. Na terenie miasta pojawiły się dzięki nim neony oraz szyldy na budynkach w klimatycznym stylu. Podczas spaceru można natknąć się również na rzeźby "porzucone" w przestrzeni miejskiej przez Tewu. Spotkać je możemy m.in. przy ul. Starowiejskiej obok skrzyżowania z ul. Władysława IV, czy też przy ul. Abrahama. Po drodze jednak można udać się po kawę do Klaps CafeMapka, naleśnikarni FanaberiaMapka czy też do wielu innych kawiarni, których w okolicy ulicy Świętojańskiej i Abrahama.

 • Modernizacja jaźni
 • Neon AK25
 • Mural - Tyrsa
 • Mural - Tyrsa
 • Rzeźba Tewu przy ul. Abrahama

Zielone oblicze GdańskaOliwa. To właśnie jest miejsce, które w miejskim centrum Gdańska pozwala nam na obcowania z naturą, nie odchodząc daleko od komunikacji miejskiej. Łatwy dojazd komunikacją lub też samochodem sprawia, że miejsce jest chętnie odwiedzane przez osoby, które w dzień wolny mają ochotę przejść się, by odwiedzić słynny Park Oliwski lub też okoliczne lasy. W okolicach parku znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które ugoszczą nas kawą, herbatą, naparami i smacznymi ciastami, a także pozwolą na chwilę się ogrzać w przyjemnym wnętrzu, jak choćby Kafe DelfinMapka, która mieści się naprzeciwko głównego wejścia do parku.

Miejsca z najlepszymi lodami w TrójmieścieOliwa skrywa wiele ciekawych tras do spacerów. Podczas pieszej wycieczki warto przejść się po ulicy Stary Rynek Oliwski, która niegdyś stanowiła centrum starej wsi cysterskiej, czy zobaczyć zameczek Mormonów przy ulicy Kwietnej 23 wybudowany w 1874 r. i zawierający elementy neogotyku angielskiego, a prócz tego odwiedzić wspomniany Park Oliwski, a w nim Pałac Opacki, czy też Palmiarnię, w której również można zaopatrzyć się w kawę. PalmiarniaMapka będzie otwarta w Niedzielę Wielkanocną oraz w Wielkanocny Poniedziałek, w godzinach 10-18. W ubiegłym roku tylko w drugi dzień Świąt palmiarnię odwiedziło 3000 osób, podczas gdy średnia weekendowa to około 1700 gości.

 • Gdańsk Oliwa z lotu ptaka
 • Kopuła Palmiarni w Parku Oliwskim
 • Park Oliwski
 • Park Oliwski
 • Park Oliwski

Sopot bez większego ściskuBez dwóch zdań Sopot podczas dni okołowielkanocnych będzie przeżywał zatrzęsienie spacerowiczów. Jednak również i w tym mieście można znaleźć mniej oczywiste trasy na spacery z kawą. Miłośnicy architektury zdecydowanie powinni wybrać rejon ulic Kościuszki, Skłodowskiej-Curie, Władysława IV i Lipowej to jedne z ładniejszych zakamarków w Sopocie. Natknąć się tu możemy np. Willę Bergerana przy ul. Obrońców Westerplatte 24, w której murach toczyła się akcja pierwszego polskiego horroru okultystycznego - "Medium", a także można było ją zobaczyć w pierwszym odcinku "07 zgłoś się".

Spacerowy podbój Sopotu zacząłbym jednak od kawiarni Dwie zmianyMapka, która znajduje się niedaleko dworca przy ul. Bohaterów Monte Cassino 31, a następnie ruszył w kierunku Dworku Sierakowskich, w którym obecnie mieści się kawiarnia Toscano Cafe BarMapka, w którym kupimy kawę w przedziale cenowym od 8 zł do 14 zł, a desery od 16 zł do 24 zł. Jeżeli ktoś ma ochotę na dłuższy spacer, może udać się na wycieczkę nadmorską promenadą w kierunku Orłowa. To około 4-kilometrowa trasa i dająca możliwość wyciszenia się.

Willa Bergera Sopot Willa Bergera Sopot

Gdynia w zgodzie z naturąPodczas wyboru miejsca na spacer po Gdyni warto mieć na uwadze, że wiele malowniczych i znanych nam terenów, jak bulwary nad morzem, zapewne będą dość mocno uczęszczanym miejscem do miejskich spacerów. By w spokoju odpocząć i skorzystać z uroków natury, warto wybrać mniej uczęszczane trasy.

Nowy cykl bezpłatnych spacerów z przewodnikiem po Gdyni Nowy cykl bezpłatnych spacerów z przewodnikiem po Gdyni

Kamienna Góra czy bulwar nadmorski zdecydowanie do takich należeć nie będą. Jednak jeżeli udamy się nieco dalej do lasu przy Działkach Leśnych, do którego wejść można z różnych stron np. w okolicach Cmentarza Witomińskiego lub ulicy Tatrzańskiej, to taki wypoczynek najpewniej otrzymamy. Osobom decydującym się na wybranie właśnie trasy od strony Działek Leśnych, proponujemy również oglądanie budynków, które mieszczą się w tej dzielnicy, ponieważ wiele z nich to prawdziwe "skarby" miasta wybudowane w stylu gdyńskiego modernizmu. Trasę warto rozpocząć od zaopatrzenia się w ciepłą kawę w okolicy Dworca Głównego w Gdyni np. w Kaiser PatisserieMapka, ponieważ w okolicach wejścia do lasu nie natkniemy się już na inne miejsce niż Żabka przy ul. Warszawskiej, w którym będziemy mogli zakupić ciepły napój na drogę.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

Hauser - Rebel With a Cello Tour (16 opinii)

255 - 555 zł
muzyka poważna, rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Słynne ilustracje "Porysunki" tworzy: