• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Editors zagrają przy stadionie w Gdańsku. United Arts Festival ogłasza headlinerów

Patryk Gochniewski
20 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

United Arts Festival to nowa impreza na trójmiejskiej mapie. Pierwsza edycja odbyła się rok temu w Hevelianum na Górze Gradowej. Teraz festiwal będzie miał większy rozmach - przede wszystkim przenosi się na tereny wokół Polsat Plus Areny. Potrwa aż cztery dni, a wśród headlinerów są Editors czy Kreator.Festiwale muzyczne w TrójmieścieTrzeba przyznać, że w Gdańsku powstało coś, na co czekano wiele długich lat w północnej Polsce - sformatowane pod konkretnego, rockowego odbiorcę muzyczne wydarzenie, które może stać się ważnym graczem na krajowym rynku festiwalowym. Kiedyś próbowało tego MTV, działając przy Gdańsk Dźwiga Muzę, ale koncept nie przetrwał zbyt długo. United Arts wygląda na imprezę z konkretnym pomysłem i ciągłą chęcią rozwoju.

Początkowo impreza miała odbyć się ponownie na Górze Gradowej, jednak ostatecznie przeniesiono ją na tereny wokół stadionu w Letnicy. W ten sposób festiwal będzie dużo bardziej komfortowy dla uczestników. Wygodniejszy dojazd, miejsca parkingowe, lepsza infrastruktura, możliwość stworzenia większych stref gastronomicznych, relaksu oraz zapewnienia większej liczby miejsc pod scenami.

- Organizator stwierdził, że impreza się rozrasta, w związku z tym szukał nowego miejsca. Tereny wokół stadionu okazały się miejscem idealnym. Jest to teren sprawdzony i przystosowany do tego typu wydarzeń - mówi Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Areny.
Dobrze, że stadion i jego okolica zaczynają żyć. To miejsce potrzebuje bogatej oferty sportowo-rozrywkowej. Zwłaszcza w sezonie letnim. United Arts Festival świetnie wpisuje się w ten trend, ponieważ może przyciągnąć nawet kilkadziesiąt tysięcy miłośników rockowego grania.

- Na pewno chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi na organizację imprez rozrywkowych. Wysłaliśmy informację do wszystkich dużych agencji, że jesteśmy chętni, aby na naszym obiekcie odbywały się koncerty czy inne wydarzenia - zapewnia Buczyński. - Chodzi zarówno o sam stadion, jak i tereny wokół niego, które w tym roku wykorzystają United Arts Festival oraz Męskie Granie.

Męskie Granie wraca do Trójmiasta. Muzyka zabrzmi przy stadionie w LetnicyDo line-upu, w którym do tej pory były takie nazwy jak Sodom, Pain of Salvation, Kensington, Myrkur, Turbo czy Lion Shepherd, dołączyło właśnie trzech headlinerów. I są to nazwy naprawdę robiące wrażenie - Editors, Kreator oraz Zeal & Ardor. Widać, że organizatorzy chcą stworzyć naprawdę szeroki wachlarz gitarowego grania. Od typowo brytyjskich brzmień, po majestatyczne i potężne metalowe riffy.

Sprawdź, jak było na United Arts w ubiegłym rokuTen festiwal to jednak nie tylko muzyka. To także wydarzenia związane z szeroko pojętą sztuką - teatr, malarstwo, rzeźba. Wszystko po to, aby jak najbardziej uatrakcyjnić te cztery dni i dać uczestnikom możliwość poznania wielu form artystycznego wyrazu.

United Arts Festival odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia na terenach wokół Polsat Plus Areny. Bilety jednodniowe w cenie 199 zł, dwudniowe w cenie 349 zł oraz karnet czterodniowy w cenie 599 zł można nabywać na stronie organizatora.

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (11 opinii)

(11 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
pop

Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."

89 - 129 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to są bojówki?