• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energia ich rozsadzała. Igo wraz z zespołem podbili Stary Maneż

Julia Rzepecka
1 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (45)
Igo w Starym Maneżu Igo w Starym Maneżu

Co jest najlepszym remedium na mglisty, piątkowy wieczór w marcu? Najlepiej sprawdza się wybuchowy koncert, taki jak ten, który Igo, czyli Igor Walaszek, zagrał wraz z zespołem w Starym Maneżu. Usłyszeliśmy znane hity i numery z ostatniego albumu, a także - przedpremierowo - piosenki, które pojawią się na kolejnej płycie. Bilety na wydarzenie były wyprzedane.IMPREZY I WYDARZENIA Nadchodzące koncerty w Trójmieście

kwi 22
Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby"
Kup bilet
maj 12
Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."
Kup bilet
kwi 13
Dianne Reeves | Ikony Jazzu
Kup bilet


Najczęściej słucham muzyki z gatunku... :

Kuba Tracz oraz Igor Walaszek pracowali razem przez 12 lat, jako duet Bass Astral x Igo. Pojawili się nagle i szybko podbili polską scenę muzyczną. Zdobywali coraz większą popularność, dlatego dla wielu fanów dużym zaskoczeniem była decyzja o zakończeniu działalności, podjęta dwa lata temu. Każdy z nich poszedł w swoją muzyczną stronę. Pierwsze rezultaty tej rozłąki usłyszeliśmy w Trójmieście w zeszłym roku, gdy Bass Astral zagrał swój solowy koncert w Drizzly Grizzly .

Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie nowego materiału przez Igo, który wyruszył w swoją pierwszą solową trasę koncertową po Polsce. W piątkowy wieczór Stary Maneż był całkowicie wypełniony ludźmi - wszystkie bilety na koncert były wyprzedane. Tłumy były zarówno na parterze, jak i na antresoli klubu.

Wyzwanie sopockiego pianisty: będzie grać non stop przez całą dobę Wyzwanie sopockiego pianisty: będzie grać non stop przez całą dobę

Eklektyczne porozumienieKoncert rozpoczął się rockowo, ale z każdą kolejną piosenką zespół zahaczał o przeróżne gatunki muzyczne. Pojawiło się nieco cięższych brzmień, popu, oczywiście elektroniki, a nawet fragmenty rapowane. Było więc dość eklektycznie i zdaje się, że to jest właśnie wspólny mianownik, który łączy solową działalność Igo oraz Bass Astrala. Można domyślać się, że na tej płaszczyźnie porozumiewali się muzycy za czasów grania w duecie.

 • Igo w Starym Maneżu
 • Igo w Starym Maneżu
 • Igo w Starym Maneżu
 • Igo w Starym Maneżu
 • Igo w Starym Maneżu
W Starym Maneżu na scenie Igorowi towarzyszyło ośmiu muzyków przy różnych instrumentach (m.in. perkusja, gitary, trąbka, klawisze) i wokaliści. Wszyscy byli ubrani w jednakowe, długie szare płaszcze, przez które sprawiali wrażenie, jakby dopiero co wyszli z pracowni malarskiej.

Zespół grał na tle srebrnej scenografii, a całość uzupełniona została dynamiczną grą świateł. Trzeba docenić pracę reżysera światła, ponieważ było ono precyzyjnie skonstruowane, z solidną dawką stroboskopu, a wszystko razem dodało kolejnego wymiaru do wydarzenia, uzupełniając je o bogatą wizualną warstwę.

6 imprez, których brakuje w Trójmieście 6 imprez, których brakuje w Trójmieście

Trójmiejska publika bardzo dobrze zna twórczość Igo, co wyraźnie było widać podczas koncertu. Żywo reagowała na każdą kolejną piosenkę, śpiewając teksty razem z wokalistą. W setliście przeplatały się piosenki polskie i angielskojęzyczne. Wydawało się, że publiczność lepiej reaguje na te z polskim tekstem, ale może to wynikać z faktu, że angielskie słowa czasem były trudne do zrozumienia w wykonaniu Igora. Zacierały się w jego ekspresyjnym śpiewie. Głos bowiem Igo ma świetny, charakterny, o sporych możliwościach. Momentami przypominał w brzmieniu Krzysztofa Zalewskiego, z którym z resztą występował przecież na scenie Męskiego Grania w 2019 roku.

"Dzisiaj piątek, jutra nie ma!"Igo był niezwykle energiczny, a swoim zapałem zarażał zespół i publiczność. Wciąż podkręcał temperaturę, niejako "reżyserując" uczestników koncertu i skandując razem z nimi, zachęcając do zabawy. Nie zabrakło jednak spokojniejszych momentów, takich jak ten, w którym grający na klawiszach Aleks zagrał melancholijne, solowe intro do jednej z piosenek. Były też muzyczne popisy gitarzysty i wtrącenia na trąbce. Usłyszeliśmy także mocny wokal Martyny Szczepaniak z zespołu.

 • Igo w Starym Maneżu
 • Igo w Starym Maneżu
 • Igo w Starym Maneżu
 • Igo w Starym Maneżu
 • Igo w Starym Maneżu
Podczas koncertu zabrzmiały między innymi takie numery jak "Brudas", "Nagły rozbłysk", "To też o tobie", "Nie może być inaczej" czy "Better be alive". Muzycy wykonali też piosenki, które mają dopiero zostać nagrane, takie jak "Executed" czy "Confess". Tym samym Igo zapowiedział, że już pracuje nad wydaniem nowego albumu.

Z gwiazdką Michelin- Nowe numery usłyszycie na kolejnym albumie, który już wkrótce zostanie nagrany. Chciałbym wydawać płyty często, ale tak, żeby były jak w restauracji z gwiazdką Michelin. Wspaniale jest grać dzisiaj w Gdańsku. W Trójmieście jest zawsze "wyprzedana" sytuacja, przychodzicie i nigdy mnie nie zawodzicie - mówił wokalista, po czym nie mógł powstrzymać wzruszenia i natychmiast został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie zapowiedział ostatni numer. - Dodam tylko, że wy po prostu macie swój wyjątkowy, unikatowy i zupełnie niepowtarzalny... "Styl".
Jednak na "Stylu" koncert się nie zakończył. Publiczność nie musiała długo oklaskiwać zespołu, by wyszedł zagrać na bis. Igo zaśpiewał jeszcze kilka piosenek, między innymi utwór "Helena", który napisał półtora roku temu, tuż przed narodzinami swojej córeczki. Piosenkę dedykował swojej żonie, która również była na koncercie. Bisy zakończyły się gigantycznym aplauzem, przez który klub dosłownie trząsł się w posadach. Jeśli więc witać wiosnę, to tylko z taką energią, jaką w piątek zaprezentował Igo!

Wydarzenia

Igo (2 opinie)

(2 opinie)
muzyka alternatywna, muzyka elektroniczna

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sea You 2024

159 - 209 zł
Kup bilet
festiwal muzyczny

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (11 opinii)

(11 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Najpopularniejszy termin na świecie, w którym obchodzony jest Dzień Matki to: