• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Filmy o miłości, które warto obejrzeć

Julia Rzepecka
9 maja 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 

Zwiastun filmu "Lost In Translation":

Chociaż możemy udawać, że interesują nas tylko mocne filmy lub intelektualne propozycje kinowe, nie ma się co oszukiwać - prawdopodobnie każdy zna chociaż jedną historię o miłości, która wywarła na nas ogromny wpływ i którą skrycie - lub nie - oglądamy w melancholijne wieczory. Polecamy poniższy zestaw.



Nadchodzące wydarzenia online


Czy lubisz filmy o miłości?

Między słowami (2003)



Podstarzały aktor i młoda dziewczyna nawiązują nić porozumienia podczas pobytu w Tokio, gdzie oboje czują się osamotnieni.

Historia, chociaż z mnóstwem ledwie wyczuwalnych tonów i niedopowiedzeń, pełna emocji. Zapomniany, starzejący się aktor telewizyjny (Bill Murray) przyjeżdża do Japonii, aby wziąć udział w zdjęciach do filmu reklamowego. Młoda żona zapracowanego męża (Scarlett Johansson) nudzi się, pozostawiona sama sobie. Pewnego dnia ich ścieżki przecinają się. O takich osobach można powiedzieć "bratnie dusze". Bo czy ich znajomość to przyjaźń czy miłość? A może bohaterowie nie chcą tego w żaden sposób definiować, ciesząc się byciem ze sobą, pełnym czułości i zrozumienia, niepozbawionym erotyzmu. Warty odnotowania jest również portret miasta, w którym rozgrywa się akcja.

Co się wydarzyło w Madison County (1995)



Susan Sarandon, Jessica Lange, Barbara Hershey i Anjelica Huston pierwotnie miały zagrać główną rolę kobiecą. Susan Sarandon, Jessica Lange, Barbara Hershey i Anjelica Huston pierwotnie miały zagrać główną rolę kobiecą.
Fotograf przybywa do hrabstwa Madison, by zrobić zdjęcia krytych mostów. Poznaje gospodynię domową, której rodzina wyjechała na festyn i nawiązuje z nią romans.

Te filmy trzymają w napięciu. Thrillery warte polecenia

Są rzeczy, których nie da się wyrazić słowami. Meryl StreepClint Eastwood wspinają się na wyżyny swojego aktorstwa, po mistrzowsku budując napięcie gestami i przekazując największe emocje oraz niesłychaną wrażliwość, wobec których język i zasób słów pozostaje bezradny i niekompletny. Czyni to jednocześnie ekranizację powieści rzadkim przypadkiem bycia lepszą od książki. To również Clint Eastwood w zupełnie innej odsłonie. Aktor, który do historii kina przeszedł jako klasyczny twardziel, tutaj pokazuje cały wachlarz uczuć i emocji, tworząc bohatera pełnego wrażliwości.

Garsoniera (1960)



Kevin Spacey odbierając Oscara za "American Beauty" w 2000 roku podziękował Jackowi Lemmonowi za występ w "Garsonierze". To właśnie ten występ zainspirował reżysera "American Beauty" - Sama Mendesa - do stworzenia swojego filmu. Kevin Spacey odbierając Oscara za "American Beauty" w 2000 roku podziękował Jackowi Lemmonowi za występ w "Garsonierze". To właśnie ten występ zainspirował reżysera "American Beauty" - Sama Mendesa - do stworzenia swojego filmu.
Baxter, starając się o awans, pożycza swoim kierownikom mieszkanie do schadzek.

Calvin "Budd" Baxter (Jack Lemmon) wie, jak dostać się na szczyt - kluczem do sukcesu jest jego mieszkanie. Posiadając fantastyczną kryjówkę i miejsce schadzek, które oferuje swoim szefom, Budd awansuje szybciej, niż ktokolwiek inny w historii firmy. Udostępnienie garsoniery swojemu prezesowi, sprowadza jednak na Baxtera tarapaty. Zakochuje się we Fran (Shirley MacLaine), kochance szefa i staje przed wyborem: zachować posadę czy kobietę swoich marzeń.

500 dni miłości (2009)



Schemat kolorystyczny filmu, skupiony wokół odcieni błękitu, został wybrany po to, by wydobyć kolor oczu Zooey Deschanel. Schemat kolorystyczny filmu, skupiony wokół odcieni błękitu, został wybrany po to, by wydobyć kolor oczu Zooey Deschanel.
Porzucony przez Summer Tom wraca myślami do 500 dni ich znajomości, by odkryć, co poszło nie tak.

"To zwykła opowieść o chłopaku i dziewczynie" - tymi słowami narrator rozpoczyna "500 dni miłości". A jednak film jest czymś więcej - to zabawna, a jednocześnie prawdziwa historia ponad półtorarocznego związku. Tom (Joseph Gordon-Levitt) zarabia na życie wymyślając teksty na pocztówki z życzeniami. Gdy jego dziewczyna, Summer (Zooey Deschanel), odchodzi od niego, zrozpaczony postanawia wrócić myślami do ich 500 dni razem, aby odkryć, co poszło źle. W efekcie odkrywa prawdziwą pasję.

Once (2007)



W trakcie kręcenia ujęć na zewnątrz, używano długiego obiektywu. Przechodnie nie byli poinformowani, że powstaje film. Jeden z przypadkowych świadków, podczas sceny pościgu za złodziejem, bohatersko rzucił się za nim w pogoń, kopiąc go w pachwinę. W trakcie kręcenia ujęć na zewnątrz, używano długiego obiektywu. Przechodnie nie byli poinformowani, że powstaje film. Jeden z przypadkowych świadków, podczas sceny pościgu za złodziejem, bohatersko rzucił się za nim w pogoń, kopiąc go w pachwinę.
Uliczny, dubliński grajek poznaje imigrantkę z Czech. Oboje reprezentują dwa różne światy, ale łączy ich pasja do muzyki.

Kino samochodowe w Trójmieście - seanse


Dwoje nieco samotnych i opuszczonych ludzi, zagubionych na ulicach gwarnego Dublina. On (Glen Hansard) jest ulicznym grajkiem, zbyt niepewnym, by za dnia grać swoje piosenki, robi to więc tylko wieczorami. Ona (Markéta Irglová) jest emigrantką z Czech, sprzedaje róże, sprząta mieszkania i marzy o własnym fortepianie. Oboje mają niezwykły talent muzyczny, złamane serca i olbrzymią chęć, aby odmienić swoje życie. Tytuł filmu odnosi się do wielu utalentowanych artystów, których znał reżyser John Carney i którzy odłożyli karierę na później, mówiąc "gdy tylko" ("once") wszystko dobrze zorganizują, zaczną występować, jednak nigdy nie powiodło im się, bo czekali zbyt długo.

Kochankowie z Księżyca (2012)



Oryginalny tytuł filmu to "Moonrise Kingdom". To nazwa własna nadana przez młodych bohaterów małej zatoczce, w której spędzają krótkie, lecz magiczne chwile pierwszych uniesień miłosnych. Oryginalny tytuł filmu to "Moonrise Kingdom". To nazwa własna nadana przez młodych bohaterów małej zatoczce, w której spędzają krótkie, lecz magiczne chwile pierwszych uniesień miłosnych.
Lata sześćdziesiąte XX wieku. Nastoletni i zakochani w sobie Sam i Suzy postanawiają uciec z domu. Poszukiwania prowadzi kapitan Sharp, pomagają mu rodzice dziewczynki.

Reżyser daje upust obsesyjnej dbałości o detale, dopieszczając najmniejszy fragment dekoracji, co w efekcie tworzy scenograficzne dzieło. Film jest również przez to mocno teatralny. Scenografia oraz kostiumy są wyjęte z dawnych lat. Historia miłości dwunastolatków, decydujących się na ucieczkę, których goni plejada gwiazd - Bill Murray, Edward Norton, Bruce Willis czy Tilda Swinton to komedia, która przeplata się z groteską.

Pamiętnik (2004)


"The Notebook" - zwiastun:

Stary mężczyzna czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik opisujący historię miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku.

"Pamiętnik" to klasyczny wyciskacz łez. Film zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa pod tym samym tytułem opowiada historię dwóch osób, które łączy prawdziwa miłość. Dwoje nastolatków z zupełnie innych środowisk, o kompletnie różnych perspektywach, zakochują się w sobie bez pamięci pewnego lata 1940 roku. Pomimo nagłego rozstania żadne z nich nie może zapomnieć o drugim i chociaż los na wszelkie możliwe sposoby próbuje ich rozdzielić, przeznaczenie bierze górę i zakochani znowu się spotykają.

Cztery wesela i pogrzeb (1994)



Alan Rickman, Rupert Graves i Alex Jennings byli kandydatami do roli Charlesa. Alan Rickman, Rupert Graves i Alex Jennings byli kandydatami do roli Charlesa.
Charles jest częstym gościem na weselach przyjaciół. Nie zamierza się żenić do czasu, aż poznaje piękną Amerykankę.

Charles (Hugh Grant) to mężczyzna, któremu nie udaje się zbyt długo przetrwać w jednym związku z kobietą. Pewnego dnia na weselu swojego przyjaciela spotyka piękną Amerykankę, Carrie (Andie MacDowell), z którą spędza upojną noc. Następnego dnia jednak para się rozstaje. Z czasem bohater zaczyna zdawać sobie sprawę, że zakochał się w Carrie, ale kiedy nadarza się okazja do wyrażenia swoich uczuć, dowiaduje się, że jego ukochana ma wyjść niebawem za mąż.

Wimbledon (2004)



Sceny do filmu były kręcone podczas Wimbledonu w 2003 r. Aktorzy wchodzili na kort przed lub po zakończeniu meczu, jak gdyby naprawdę uczestniczyli w turnieju. Widzowie i goście byli rzeczywistymi widzami. Był to pierwszy raz w historii Wimbledonu gdy dozwolono na takie przedsięwzięcie. Sceny do filmu były kręcone podczas Wimbledonu w 2003 r. Aktorzy wchodzili na kort przed lub po zakończeniu meczu, jak gdyby naprawdę uczestniczyli w turnieju. Widzowie i goście byli rzeczywistymi widzami. Był to pierwszy raz w historii Wimbledonu gdy dozwolono na takie przedsięwzięcie.
Doświadczony tenisista u schyłku kariery poznaje młodą zawodniczkę. Przypadają sobie do gustu, co daje początek romansowi trwającemu równolegle do zmagań sportowych.

"Wimbledon" to jedna z bardziej oryginalnych produkcji opowiadających o miłości. Przed ekrany może przyciągnąć nie tylko fanów gatunku filmowego, ale również samego sportu, którego kulisy poznajemy w trakcie oglądania. Podczas legendarnego turnieju tenisowego obserwujemy zawodników, widz może też usłyszeć myśli głównego bohatera komentujące bieg wydarzeń na korcie, co pozwala lepiej zrozumieć jego wątpliwości, a także specyfikę sportu. Aktorzy uczęszczali na treningi tenisa, by bardziej wiarygodnie wcielić się w swoje role, jednak zagranie profesjonalnych sportowców okazało się trudniejsze niż przewidziano. Ostatecznie podjęto decyzję, żeby wykonywali tylko uderzenia, a lot piłki dorabiano komputerowo. Co ciekawe, kort nr 2, na którym Peter Colt nabawił się kontuzji kręgosłupa od zawsze uchodził za pechowy - zawodnicy starają się go omijać szerokim łukiem.

Opinie (54) 6 zablokowanych

  • A gdzie Shrek?

    • 1 0

  • Zmiana preferencji

    Tak to już jest, że z wiekiem komedie romantyczne zamieniają się sci-fi kiepskiej jakości a dramaty coraz bardziej przypominają codzienne życie.

    • 5 0

  • Wicker Park czyli Apartament

    Z Diane Kruger. Klasyk.

    • 1 0

  • :) (1)

    Zenek to wbrew opinii fajny film. Miałem mieszane uczucia Ale wczoraj odpaliłem vod tvp, zakupiłem film I obejrzałem by przekonać się osobiście. Co tu dużo mówić, mi się spodobał

    • 0 3

    • no i ta muzyka...

      • 0 0

  • Paryż-Teksas

    Polecam ten film. Jeden z bardziej prawdziwych filmów o miłości, jakie znam. Bez przerysowanego słodzenia. Niezapomniana rola Harry'ego Deana Stantona

    • 1 0

  • Hrabstwo Madison? Co to za glupek tak mogl napisac? (2)

    Nie ma zadnych hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Stany nie sa czlonkiem Korony Brytyjskiej ani British Commonwealthu. W amerykanskim angielskim slowo county odpowiada naszemu powiatowi. Pierwotnym podzialem w USA sa stany w Polsce wojewodztwa a w Anglii hrabstwa czyli counties. Natomiast podzialem wtornym w Polsce sa powiaty a w Stanach counties ale nie w rozumieniu jako hrabstwo. Stany nie chca miec nic wspolnego z nazewnictwem i znaczeniem wzietym w spusciznie po staroangielszczyznie. W Stanach nie ma zadnego ksiecia ani hrabiego. Amerykanski angielski a brytyjski angielski to w 20% zupelnie inny jezyk. Powinniscie sobie to uswiadomic a jezdzic po Google translatorze. Zauwazylem ze wiekszosc polskich mediow robi ten sam blad i polega na Google lub slownikach polskich. Google jest jeszcze daleko do odrozniania jezykow krajow poslugujacych sie generalnie angielskim. Polskie placowki dyplomatyczne i Polonia w Ameryce uzywa slowo powiat w normalnej rozmowie potocznej a polskie media wypychaja sie z hrabstwem.

    • 0 1

    • Dzięki za ten komentarz.

      W zeszłym tygodniu poruszaliśmy ten temat w biurze.

      • 1 0

    • Wyluzuj mądralo:)

      Aleś się naprodukował:)powinno być: ucząc bawi,bawiąc uczy...a nie, ucząc jęczy, jęcząc uczy

      • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d." (2 opinie)

(2 opinie)
89 - 129 zł
Kup bilet
pop

Juwenalia Gdańskie 2024 (40 opinii)

(40 opinii)
75 - 290 zł
Kup bilet

The Robert Cray Band: Groovin' 50 years! (1 opinia)

(1 opinia)
159 - 249 zł
blues / soul, rock / punk

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile edycji festiwalu Open'er odbyło się na Skwerze Kościuszki w Gdyni?