• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Inside Seaside Festival tuż-tuż. Pierwszy taki festiwal w Polsce

Patryk Gochniewski
17 października 2023, godz. 11:15 
Opinie (30)
Arkadiusz Stolarski, szef agencji Live, nie ukrywa, że Inside Seaside to duże wyzwanie, ale też jest przekonany, że to wydarzenie, które będzie się sukcesywnie rozrastać. Arkadiusz Stolarski, szef agencji Live, nie ukrywa, że Inside Seaside to duże wyzwanie, ale też jest przekonany, że to wydarzenie, które będzie się sukcesywnie rozrastać.

Inside Seaside Festival zbliża się wielkimi krokami. W dniach 11-12 listopada Amber Expo zamieni się w przestrzeń pełną najlepszej muzyki alternatywnej, kina, rozmów i sztuki. To jedyne tego typu wydarzenie w skali kraju. Na trzech scenach zagrają m.in. Nothing But Thieves, Girl in Red czy Tom Odell, a dodatkową atrakcją będzie... foodhall z Montowni.IMPREZY I WYDARZENIA Festiwale muzyczne w Trójmieście

lip 19
Stacey Kent - Ladies' Jazz Festival
Kup bilet
kwi 11-13
Sea You 2024
Kup bilet


Kiedy latem agencja Live ogłosiła, że Gdańsk zyska nowy festiwal, jesienią, w halach targowych, było to zarówno intrygujące, jak i rodzące pytania - czy Amber Expo to odpowiednie miejsce na takie wydarzenie. Przecież tam nigdy nie organizowano koncertów. Przestrzeń dobra, ale co z akustyką? Okazuje się, że o wszystko zadbano.

Czy wybierasz się na Inside Seaside Festival?

- Współpracowaliśmy z najlepszymi akustykami i inżynierami dźwięku w Polsce. Sprawdziliśmy parametry i już w sierpniu zostały wprowadzone pierwsze zmiany w halach - mówi Arkadiusz Stolarski, szef agencji Live.

I dodaje: - MTG też ma świadomość, że te inwestycje były potrzebne, ponieważ rynek targowy się zmienia i szuka nowych opcji dla siebie. Tarasy zostały wyposażone w drzwi akustyczne, zamontowano system kotar, a dwa tygodnie temu zostały przeprowadzone kolejne pomiary, które potwierdziły, że wszystko dźwiękowo jest dopięte i koncerty mogą odbywać się równolegle w halach A i C.

Trzeba jednak pamiętać, że dopóki impreza się nie odbędzie, nie dostaniemy odpowiedzi, czy jest wystarczająco dobrze, czy też trzeba jeszcze coś poprawić. Niemniej cała przestrzeń Amber Expo ma zostać tak przygotowana, aby festiwalowicze nie czuli się jak na targach, a właśnie na festiwalu. Ma to być przeniesienie letniej imprezy do zamkniętej przestrzeni.

Stolarski informuje, że dynamika sprzedaży biletów jest zadowalająca i celują w ok. 8 tys. odwiedzających każdego dnia. To bardzo dobry wynik jak na pierwszą imprezę.

Nie zmienia to jednak faktu, że to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w kraju i wymaga odpowiednich środków bezpieczeństwa. Mowa o zamkniętej przestrzeni, w której trzeba zapanować nad przepływem osób.

- Hala A może pomieścić ok. 5 tys. osób i będziemy pilnować, aby w przestrzeni było bezpiecznie. Zrobimy tak, jak robią to inne tego rodzaju wydarzenia na świecie - informuje Arkadiusz Stolarski. - Oznacza to, że jeśli przestrzeń będzie pełna, to wejść do niej będzie można dopiero, jeśli ktoś wyjdzie. System rotacyjny. Dlatego też, jeśli komuś zależy na zobaczeniu danego artysty, musi pod sceną stawić się szybciej.
Hala A i C to sceny. A co z halą B? To będzie tzw. mixed zone. Telebimy, które pozwolą oglądać koncerty, strefa relaksu, ale przede wszystkim gastronomia. Pomiędzy Gdańsk Stage i ERGO Hestia Theatre Stage pojawi się pierwszy mobilny foodcourt w Polsce - niezwykła przestrzeń, w której przez cały czas trwania festiwalu będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej kilkunastu lokali. Za całość odpowiada Montownia, która niejako przenosi się na ten listopadowy weekend na Żaglową 11. Do tego foodtrucki przed halą - także pod dachem, w specjalnie przygotowanym namiocie.

Tak będzie prezentowała się hala B podczas festiwalu Inside Seaside. Będzie to mobilny foodhall, za który odpowiada Montownia. Tak będzie prezentowała się hala B podczas festiwalu Inside Seaside. Będzie to mobilny foodhall, za który odpowiada Montownia.
Poza muzyką podczas Inside Seaside Festival będzie można też obejrzeć filmy o muzyce lub w których muzyka odgrywa dużą rolę. Seanse będą kończyć się do godz. 21. Do tego 10 listopada w Montowni odbędzie się kinowy bifor we współpracy z Octopus Film Festival. Kuratorką programu filmowego została Katarzyna Borowiecka z Radia 357. Widzowie obejrzą m.in. nowy film Olgi Chajdas - "Imago", laureata Srebrnych Lwów z tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz "Chłopów" DK Welchman i Hugh Welchmana, zgłoszony do nominacji do Oscara. Będą również dokumentalne spotkania z PJ Harvey i Frankiem Zappą.

"Chłopi" polskim kandydatem do Oscara

- Filmy będziemy oglądać... w słuchawkach - mówi Stolarski. - To coś wyjątkowego. Później te słuchawki będą wykorzystywane w silent disco, ale nie z didżejem, a teledyskami. Będziemy też rozmawiać z twórcami muzyki. W strefie Radia 357 pojawią się chociażby Smolik czy L.U.C.

Bilety na wszystkie trójmiejskie koncerty znajdziesz u nas!Ponadto w specjalnie zaadaptowanych salach będzie można zobaczyć wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż. To inicjatywa zorganizowana pod patronatem Ergo Hestii i Fundacji Artystyczna Podróż Hestii, która promuje artystów w ich internecie. Odbędą się też targi plakatu - podczas Inside Seaside na stoiskach ilustratorów/ilustratorek znajdziemy plakaty, ale też unikatowe, autorskie notesy, kalendarze, zakładki do książek i albumy artystyczne. A jakby tego było mało, będzie też strefa winyli, przygotowana wspólnie z wrzeszczańskim Sonar Record Store.

To wszystko na trzech halach, trzech salach konferencyjnych, antresolach i foyer Amber Expo. Organizatorzy nie ukrywają, że pierwszą edycją chcą nie tylko zacząć budować swoją markę na rynku międzynarodowym - podobno pierwsze bookingi na kolejną edycję już są i było o nie już dużo łatwiej niż teraz.

- To pierwsza edycja, ale wiemy, że będzie ich znacznie więcej. Widzimy potrzebę i potencjał. Inside Seside będzie miał miejsce zawsze w okolicach 11 listopada, jako citybreakowy festiwal w przedłużony weekend - stwierdza Stolarski. - Widzimy też możliwości, które daje Amber Expo. Parkingi pozwalają na budowanie gigantycznych hal mobilnych i mamy zamiar to wykorzystać.
Inside Seaside Festival odbędzie się w dniach 11-12 listopada w Amber Expo, ul. Żaglowa 11. Wystąpią m.in. Nothing But Thieves, Tom Odell, Girl in Red, Sleaford Mods, Milky Chance, Ezra Collective czy Nils Frahm. Bilety i karnety w cenach rozpoczynających się od 299 zł można znaleźć tutaj. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie festiwalu.

Wydarzenia

Inside seaside Festival: Nothing but Thieves, Tom Odell, Milky Chance (5 opinii)

(5 opinii)
299 - 449 zł
rock / punk, pop

Kino na Inside Seaside - Foodhall Montownia + Octopus Film Festival

15 zł
projekcje filmowe

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Ralph Kaminski & MBBiTW | To bal jest nad balem (7 opinii)

(7 opinii)
109 - 209 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie zwierzę jest symbolem Jarmarku Św. Dominika?