• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Oblegany zlot fanów fantastyki, gier i anime w Gdyni

Julia Rzepecka
26 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (62)

Ponad 2 tysiące fanów fantastyki zebrało się w weekend w Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni, podczas piątej edycji konwentu Remcon. To jak zawsze niezwykle barwny zlot, którego uczestnicy prześcigają się w wymyślaniu kreatywnych kostiumów. Podczas trwającego od piątku do niedzieli wydarzenia odbywają się m.in. pokazy cosplay, maratony filmów anime, wykłady o kulturze Azji, karaoke, rozgrywki gier planszowych, warsztaty tańca, japońskich gestów czy nawet tworzenia peruk. Impreza trwa niemal całą dobę - atrakcje przewidziano również w nocy. Bilety wyprzedane.IMPREZY I WYDARZENIA Nadchodzące imprezy rozrywkowe w Trójmieście - nie przegap

maj 28
Maciej Stuhr: Mam to wszystko w Standupie!
Kup bilet
maj 29
Maciej Stuhr: Mam to wszystko w Standupie!
Kup bilet


Czy interesujesz się kulturą Azji?

Kultura azjatycka, a zwłaszcza japońska i koreańska, zyskuje coraz więcej miłośników w Polsce. Widać to zwłaszcza wśród nastolatków i młodzieży, którzy zafascynowani tamtejszymi zwyczajami, odkrywają muzykę, kuchnię i języki Azji. Przekłada się to również na rosnącą popularność takich wydarzeń jak trwający w weekend zlot fanów fantastyki Remcon 2023.

Już od wejścia widać tłumy niesamowitych postaci. Są to przede wszystkim bohaterowie przeróżnych anime, ale także popularnych filmów czy gier. To uczestnicy piątej edycji konwentu, który w tym roku trwa od piątku do niedzieli, 24-26 lutego i odbywa się w Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni. Większość osób uczestniczących w konwencie jest z Trójmiasta, ale nie brakuje osób, które przyjechały z daleka, nawet z takich miast jak Toruń czy Szczecin.

W dzień i w nocyProgram wydarzenia jest imponujący - trzy doby są naszpikowane wydarzeniami, niemal w każdej przestrzeni budynku coś się dzieje. Atrakcje trwają nawet w nocy, a uczestnikom zorganizowano przestrzeń, w której mogą spać na materacach. Chociaż wśród zebranych przeważają nastolatki i młodzież, nie brakuje także dorosłych.

Kolejni wykonawcy na Open'erze - Paolo Nutini, Caroline Polachek i Metro Boomin Kolejni wykonawcy na Open'erze - Paolo Nutini, Caroline Polachek i Metro Boomin

W tegorocznej edycji udział bierze około 2 tys. uczestników, na których czeka kilkadziesiąt wydarzeń. W programie są takie atrakcje jak dziesiątki przeróżnych wykładów, gry w wirtualnej rzeczywistości, warsztaty, nauka szycia dla początkujących, rozgrywki RPG, gry w mafię, turniej karaoke, maratony anime, nauka tworzenia kostiumów i strojów, pogaduszki po japońsku, nauka storytellingu, panele dyskusyjne i wiele innych. Ważnym punktem drugiego dnia konwentu był konkurs cosplay, odbywający się na dużej sali, który oglądały setki uczestników. W konkursie startowało 21 występów, a wygraną było 500 zł.

 • Remcon 2023
 • Remcon 2023
 • Remcon 2023
 • Remcon 2023
 • Remcon 2023

Dziesiątki stoiskDużą atrakcją jest samo przemierzanie korytarzami, podziwianie strojów mijanych osób oraz oglądanie stoisk, które przygotowało około pięćdziesięciu wystawców. Kupić tam można niemal wszystko: od biżuterii, akcesoriów, naklejek, naszywek, przez kości do gry, poszewki na ogromne poduszki do przytulania, podkładki pod myszki, pluszaki, puzzle, kubki, mapy, plakaty, aż po kolorowe soczewki kontaktowe, książki i komiksy. Są też zabytkowe butelki na eliksiry i stylizowane kielichy.

Generał Daimos, Yattaman czy Dragon Ball? Anime z lat 90. Generał Daimos, Yattaman czy Dragon Ball? Anime z lat 90.

- Bardzo mi się tu podoba, przede wszystkim dlatego, że można spotkać się z osobami, które mają podobne zainteresowania, nikt nikogo nie wyśmiewa, wszyscy są otwarci i życzliwi. Dzielimy te same pasje, wymieniamy się doświadczeniami, wszyscy się akceptują. To dla mnie bardzo ważne. Przy okazji dobrze się bawimy - mówi jeden z uczestników, w ognistoczerwonej peruce na głowie. - Jestem już drugi raz na takim wydarzeniu. W tym roku najbardziej mnie interesują stoiska z akcesoriami, ale też jestem ciekawy warsztatów z charakteryzacji w filmach i serialach oraz wykładu o noszeniu kimon i ich historii.
 • Remcon 2023
 • Remcon 2023
 • Remcon 2023
 • Remcon 2023
 • Remcon 2023
Organizatorzy przewidzieli cztery bloki tematyczne, w których zorganizowano przestrzeń: Blok Fantastyczny, Blok Dalekowschodni, Blok GrowyBlok Ogólny. Najwięcej dzieje się na parterze, ale nie brakuje atrakcji na pierwszym piętrze, gdzie jest też stołówka, oraz na drugim piętrze, gdzie zorganizowano strefę wypoczynkową.

Przygotowano także punkt ładowania, punkt info i oczywiście strefę gastronomiczną, na której można spróbować typowych azjatyckich przysmaków. Są kluski ryżowe Tteokbokki, słynne puszyste i trzęsące się ciasto castella czy bubble tea oraz dania na ciepło: kare raisu, makarony, ramen. Są także oczywiście słodycze: tradycyjne japońskie ciastka ryżowe mochi o różnych smakach, gumy, musy i limitowane napoje. Kupimy też popcorn czy watę cukrową.

Remcon trwa do niedzieli do godziny 10. Wszystkie bilety na wydarzenie zostały już wyprzedane - nie uda się ich kupić nawet przy wejściu.

Wydarzenia

Remcon 2023 (4 opinie)

(4 opinie)
zlot, gry

Miejsca

 • SP 31 Gdynia, Chylońska 227

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

ADELE - Tribute from London by Stacey Lee

148 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile dzieci urodziła Danuta Wałęsa?