• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mystic Festival 2024 tuż-tuż. Światowe gwiazdy ponownie na stoczni

Patryk Gochniewski
27 maja 2024, godz. 09:00 
Opinie (134)

Już 5 czerwca rozpocznie się kolejne święto miłośników ciężkich brzmień. Mystic Festival ponownie rozpali postoczniowe tereny do czerwoności. Ta edycja prawdopodobnie będzie rekordowa pod względem frekwencji. Na scenie pojawią się m.in. Bruce Dickinson, Enter Shikari, Paradise Lost, Machine Head, Megadeth czy Bring Me The Horizon. Są jeszcze bilety - kupicie je tutaj.
IMPREZY I WYDARZENIA Festiwale muzyczne w Trójmieście

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
lip 19-21
Globaltica
Kup bilet


To jeden z tych festiwali, które kochają fani metalowej muzyki. Nie tylko dlatego, że prezentuje cały możliwy przekrój ciężkiego grania, ale przede wszystkim za to, jak mądrze jest rozwijany. Odkąd pieczę nad wydarzeniem przejął konglomerat Mystic Coalition, to wszystko zmierza w naprawdę dobrym kierunku.

Mystic Festival 2024 już 5 czerwcaCzy planujesz wybrać się na tegoroczną edycję Mystic Festival?

Oczywiście to nie jest nowa marka na polskim rynku. Sam festiwal urodził się w Krakowie, ćwierć wieku temu, ale na przestrzeni lat przeszedł naprawdę wyboistą drogę. Teraz zakotwiczył w Gdańsku. Chyba już na dobre.

Tereny postoczniowe są idealne do tego typu imprezy, a festiwalowicze doceniają fakt, że nie trzeba dojeżdżać do miejsc pośrodku niczego. Mystic Festival jest jednym z najważniejszych lokalnych wydarzeń i bezsprzecznie jedną z najokazalszych wizytówek dla miasta.

Tak, jest głośny, ale to tylko cztery dni w jednym z najbardziej turystycznych miejsc Europy. W porównaniu z imprezami, które powodują paraliż całego miasta, Mystic wydaje się jednym z mniej uciążliwych wydarzeń. A dzięki niemu miasto ożywa, przyjeżdża mnóstwo fanów muzyki - także z innych państw.

Mocny skład na Mystic Festival 2024. Kto wystąpi?Tegoroczna edycja festiwalu pokazuje, że organizatorzy idą dobrą drogą. Rekordowa frekwencja - już dziś mówimy o średnio niemal 13 tys. ludzi dziennie, rekordowa liczba zagranicznych mediów, a także Bring Me The Horizon, którzy przyjeżdżają do Gdańska ze swoją największą produkcją w swojej historii. Będzie się działo.

Przy brytyjskim zespole na chwilę się zatrzymam, ponieważ trzeba mieć nie lada odwagę i może nawet tupet, żeby w Polsce, gdzie metalowa scena jest podzielona na milion frakcji, z których każda uważa się za jedyną "prawdziwą", a do tego mamy do czynienia z pewnego rodzaju zabetonowaniem w stylu "to nie jest metal", zaprosić taki zespół jak BMTH. I to w roli headlinera.Formacja z Sheffield przeszła gigantyczną drogę, aby znaleźć się w miejscu, w którym jest teraz. Lider, Oli Sykes, zrobił wiele, aby poprawić swoje umiejętności wokalne. Zespół przyjeżdża do nas z nową płytą, gigantycznym show i po raz pierwszy od osiągnięcia statusu światowej gwiazdy jest w trasie bez jednego z ojców sukcesu, Jordana Fisha, który pożegnał się z formacją jakiś czas temu. Nowe otwarcie.

Tyle że BMTH na takich wydarzeniach lubi zmieniać swoją standardową koncertową setlistę i chętnie wraca do swoich metalcore'owych korzeni. Myślę, że będziemy naprawdę mile zaskoczeni tym koncertem. Warto też zaznaczyć, że sobota i właśnie ten headliner - na ten moment - przyciągają największe tłumy. Ostatni dzień Mystic Festival jest na granicy "soldoutu". Ale pozostałe nie pozostają w tyle, ponieważ są nie mniej atrakcyjne.

Pozostałą dwójkę headlinerów uzupełniają starzy wyjadacze z Megadeth i Machine Head. To marki, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Każda osoba, która interesuje się muzyką bardziej niż tym, co leci w radiu lub co podpowiadają serwisy streamingowe, wie, co to za marki i ile znaczą dla gitarowego grania. Świetnie będzie ich zobaczyć na żywo. Legendy - po prostu.Stawkę uzupełniają także inne ciekawe nazwy. Solowy projekt Bruce'a Dickinsona z Iron Maiden, przeżywający drugą młodość Enter Shikari, ale też nie można zapominać o Paradise Lost, Biohazard, Zeal & Ardor, Terrorizer, Furia, Satyricon, Chelsea Wolfe, Orange Goblin czy Kreator, który będzie jedną z gwiazd rozgrzewających publiczność podczas Warm Up Day, który będzie jedynie przystawką przed głównym trzyd(a)niowym daniem.

U nas znajdziesz bilety na ponad 200 koncertów w Trójmieście!Mystic Festival 2024: edycja z rozmachemMystic Festival rozwija się pięknie. Staje się w końcu znaczącą marką na mapie Europy i - kto wie - może za ileś lat będzie rywalizował chociażby z takimi gigantami, jak Wacken czy Download. Widać, że organizatorzy starają się dogodzić wszystkim fanom mocniejszego grania, ale też wychodzą im naprzeciw, dając takie udogodnienia, jak pole namiotowe na placu Zebrań Ludowych, świetne miasteczko festiwalowe, strefę chilloutu przy Stoczni Cesarskiej czy nawet polecają... atrakcje turystyczne w mieście.

Trzecia edycja wydarzenia będzie jak dotąd największa i z największym rozmachem. Przyjadą wielkie marki, ale też nazwy, które dla wielu staną się objawieniem gatunku. O atmosferę nie trzeba się martwić, ponieważ ta zawsze jest wyborna. Byle tylko pogoda dopisała.

Mystic Festival odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenach postoczniowych w Gdańsku. Bilety i karnety wciąż są dostępne w cenie od 414 zł do 902,50 zł, ale ich liczba szybko się kurczy. Można je znaleźć tutaj.

Wydarzenia

Mystic Festival 2024 (28 opinii)

(28 opinii)
404 - 1299 zł
ciężkie brzmienia, festiwal muzyczny

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (134)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (6 opinii)

(6 opinii)
344 - 444 zł
pop

Koszykówka: TREFL Sopot - King Szczecin

39 - 59 zł
mecz

Strefa Trojmiasto.pl na Cudawiankach

w plenerze, gry

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Konkurs Literacki Miasta Gdańska nosi imię: