• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stocznia cała w czerni. Trwa Mystic Festival 2024

Patryk Gochniewski
8 czerwca 2024, godz. 08:00 
Opinie (169)

Mystic Festival 2024 trwa w najlepsze. Za nami już trzy dni imprezy, która w tym roku przyciągnęła rekordowe tłumy. Na postoczniowych terenach jest tak gęsto, że trudno wcisnąć szpilkę, a na scenie widzieliśmy już Machine Head, Megadeth, Biohazard czy Bruce'a Dickinsona. Jednak trzeba przyznać, że po raz kolejny show kradną mniejsze sceny.IMPREZY I WYDARZENIA Festiwale muzyczne w Trójmieście

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
lip 19-21
Globaltica
Kup bilet
sie 2-4
Brasswood Festiwal 2024
Kup bilet


Rozmawiając kilka dni przez festiwalem z Arkadiuszem Hronowskim, jednym z organizatorów, usłyszałem, że ta edycja będzie rekordowa frekwencyjnie. Faktycznie. W zeszłym roku Ghost zebrał około jedenaście tysięcy widzów. W tym roku tyle było podczas najmniej ludnego dnia - w czwartek. Piątek i sobota to co najmniej trzy tysiące ludzi więcej. Może się wydawać, że to niewiele. Nic bardziej mylnego i najlepszym tego przykładem jest fakt, jak trudno przebić się miejscami przez tłum.

Jednak mimo tego tłumu i miejscowych zwężeń, gdzie robi się naprawdę ciasno, teren jest bardzo przyjazny dla gości. Kilka stref gastronomicznych, ogromna wręcz liczba barów, strefa chilloutu, sporo stoisk z różnego rodzaju gadżetami. Pięć minut w kolejce po piwo czy dwadzieścia, żeby odebrać zamówione jedzenie? Jak na warunki festiwalowe to praktycznie luksus. Obszerniej o infrastrukturze i cenach, które przyjdzie nam zapłacić w tym sezonie w niedzielnym tekście podsumowującym całe wydarzenie.

Tegoroczny Mystic Festival rozpoczął się już w środę od tak zwanego Warm Up Day. Duża scena jeszcze nie działała, wszystko odbywało się na tych mniejszych. To był dobry dzień, żeby nie tylko rozgrzać się przed daniem głównym, ale też żeby dobrze poznać festiwalowy teren. Przelotne ulewy w ogóle nie zrobiły na uczestnikach wrażenia. Niemniej, dobrze, że się nie rozpadało na kolejne dni, ale trzeba przyznać, że po niedawnych upałach nie ma śladu i wieczory nie rozpieszczają temperaturą. Warto mieć ze sobą coś ciepłego.

Czwartek to już pełne otwarcie wydarzenia i kilka ciekawych koncertów, które należy wspomnieć - Dool, Sodom, Zeal & Ardor (tu nie mogło być inaczej, są kapitalni na żywo), a także Gutalax, który w ogóle ciężko zdefiniować, ponieważ jest tak odklejony od rzeczywistości. Gwiazdy? Zdecydowanie najlepiej wypadł Biohazard i jest to opinia, którą potwierdza większość festiwalowiczów. Bruce Dickinson nie zawiódł, tym bardziej że chwilę wcześniej miał problemy zdrowotne i musiał odwołać koncert. A Machine Head? Dobrze - po prostu. Zagrane perfekcyjnie, ale jakoś tak mało headlinersko, bez większego echa.

W piątek można było odczuć, że będziemy mieli do czynienia z czymś wielkim. Tłumy ludzi przyciągnęli giganci z Megadeth. Amerykanie pokazali, że wystarczą naprawdę proste środki, aby zagrać bardzo dobry koncert. Nawet ta ogromna scena wydawała się kompletnie pusta, ponieważ nie miała praktycznie żadnej oprawy. Ich muzyka broni się sama - to przede wszystkim. Dużo to instrumentalnego efekciarstwa, ale też równie dużo niezwykle chwytliwych melodii. No nóżka sama chodzi!

A co na mniejszych scenach? Intrygujący Bob Vylan, rozpruwający trzewia Terrorizer, do bólu amerykański, ale też bardzo solidny Accept, a także dwie perełki z najmniejszych scen, czyli około stonerowy Graveyard oraz Mimi Barks, która w swojej twórczości łączy hip-hop, grime, metal, dubstep i jeszcze kilka innych rzeczy. Należy też wyróżnić Furię, Life of AgonyLeprous. Największy zawód? Paradise Lost. Nie wiem z czego to wynikało, ale w tym koncercie nie zgadzało się praktycznie nic.

Szukasz biletu na koncert w Trójmieście? Znajdziesz go u nas!Przed nami ostatni dzień festiwalu. W sobotę na scenach pojawią się m.in. Kerry King, Enter Shikari, Satyricon, Chelsea Wolfe, Satyricon, Orange Goblin oraz headliner - Bring Me The Horizon, którzy przyjeżdżają z gigantyczną produkcją, która może przebić nawet zeszłoroczną oprawę Ghost.

Wydarzenia

Mystic Festival 2024 (28 opinii)

(28 opinii)
404 - 1299 zł
ciężkie brzmienia, festiwal muzyczny

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (169)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (6 opinii)

(6 opinii)
344 - 444 zł
pop

Koszykówka: TREFL Sopot - King Szczecin

39 - 59 zł
mecz

Strefa Trojmiasto.pl na Cudawiankach

w plenerze, gry

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Na którym gdyńskim placu zabaw znajdują się dwie trampoliny? Na placu zabaw przy: