• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Niemożliwe nam się dostało. Rewelacyjny Kwiat Jabłoni w Ergo Arenie

Aleksandra Wrona
13 listopada 2023, godz. 09:00 
Opinie (122)
 • W niedzielny wieczór Kwiat Jabłoni wystąpił w Ergo Arenie. Na zespół czekało tysiące fanów.
 • W niedzielny wieczór Kwiat Jabłoni wystąpił w Ergo Arenie. Na zespół czekało tysiące fanów.
 • W niedzielny wieczór Kwiat Jabłoni wystąpił w Ergo Arenie. Na zespół czekało tysiące fanów.
 • Jednym z gości trójmiejskiego koncertu była Natalia Kukulska.
 • W niedzielny wieczór Kwiat Jabłoni wystąpił w Ergo Arenie. Na zespół czekało tysiące fanów.
 • W niedzielny wieczór Kwiat Jabłoni wystąpił w Ergo Arenie. Na zespół czekało tysiące fanów.
 • W niedzielny wieczór Kwiat Jabłoni wystąpił w Ergo Arenie. Na zespół czekało tysiące fanów.

W tym roku Kwiat Jabłoni postanowił nie rozmieniać się na drobne i zamiast kilkudziesięciu mniejszych koncertów wyruszyć w jedną, dużą trasę koncertową po 10 polskich miastach. Pomysł odważny, bo kilka miesięcy koncertowej posuchy sprawiło, że zgromadzeni w niedzielny wieczór w Ergo Arenie fani, mieli wobec zespołu duże oczekiwania. Jednak tego, co miało nastąpić, chyba nikt się nie spodziewał.IMPREZY I WYDARZENIA Pop: nadchodzące koncerty w Trójmieście

maj 12
Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."
Kup bilet
kwi 20
Z Tobą Chcę Oglądać Świat
Kup bilet
kwi 20
Karaś / Rogucki
Kup bilet
kwi 24
Natalia Przybysz "Do zobaczenia do jutra"
Kup bilet

Czy byłe(a)ś kiedyś na koncercie Kwiatu Jabłoni?

"Kochani, następnej jesieni odbędzie się nasza jedyna trasa w Polsce w 2023. Szykujemy dla Was trzeci album i bardzo chcemy, żebyście mogli usłyszeć go na żywo. To będą nasze pierwsze koncerty w halach" tak w zeszłym roku napisali do swoich fanów Kasia i Jacek Sienkiewiczowie. Już wtedy można było wyczuć, że zespół ma wobec tej trasy bardzo poważne plany.

W międzyczasie dużo się działo, w czerwcu Kwiat Jabłoni zdobył Złotego Bączka w kategorii Duża Scena festiwalu Pol'And'Rock, w sierpniu Sienkiewiczowie otrzymali Bursztynowego Słowika na festiwalu Top of the Top, a w październiku ukazał się zapowiadany trzeci album pt. "Pokaz slajdów". Nie da się ukryć, że jest to dla Kwiatu Jabłoni wyjątkowo dobry i płodny rok, czego doskonałym dowodem był niedzielny koncert.

Słowik w rękach Kwiatu Jabłoni i rytmy latino. Drugi dzień festiwalu w Sopocie Słowik w rękach Kwiatu Jabłoni i rytmy latino. Drugi dzień festiwalu w Sopocie
Można powiedzieć, że "Jedyna trasa w Polsce" jest wisienką na torcie tegorocznych sukcesów Kwiatu Jabłoni, a może może raczej dowodem na to, że te sukcesy są w pełni zasłużone. W niedzielny wieczór fani zgromadzeni w Ergo Arenie dostali świetnie przemyślane, doskonale skomponowane i dopracowane w najmniejszych szczegółach widowisko. I bynajmniej nie chodzi tu o efekty specjalne, bo tych było wyjątkowo niewiele, a raczej o niemalże trzygodzinną muzyczną ucztę przekrojowo przedstawiającą muzyczny dorobek zespołu.

Ralph Kamiński był gościem Kwiatu Jabłoni

A zaczęło się... burzliwie, choć nie towarzyszyła temu żadna awantura. Równo o godz. 20, światła w Ergo Arenie przygasły, a z głośników rozległy się odgłosy burzy, do których chwilę później dołączyły animacje z piorunami. W tej ponurej atmosferze, zaskoczeni fani oczekiwali na wyjście na scenę swoich idoli.

Niedługo potem na scenie pojawiło się rodzeństwo Sienkiewiczów. Rozpoczęli swój koncert skromnie, bez powitania, na tle czarnej zasłony, która spektakularnie runęła w dół w trakcie wersu "Niemożliwe nam się dostało" odsłaniając scenę i liczny zespół muzyczny. Było to bardzo symboliczne i wzruszające. Tego wieczoru "niemożliwe" okazało się bardzo realne. Na Kwiat Jabłoni czekało bowiem tysiące fanów gotowych dać się porwać koncertowemu szaleństwu.

Dlaczego nie można normalnie kupić biletu na duży koncert? Dlaczego nie można normalnie kupić biletu na duży koncert?
Myli się ten, kto uważa że na Kwiecie Jabłoni szaleć się nie da. Energia, jaką daje z siebie zespół, jest w stanie porwać do tańca nawet największych sceptyków. Fakt, że taneczny repertuar wciąż stanowi mniejszość w dorobku grupy, ale podczas koncertów zdecydowanie wybija się na pierwszy plan. Publika szalała, szczególnie podczas kawałków "Wzięli zamknęli mi klub", "Przezroczysty świat", "Byłominęło" czy zaskakująco rockowego "Zasnąłem na trawniku".

Warto dodać, że szalała nie tylko publiczność, ale też zespół muzyczny towarzyszący na scenie Sienkiewiczom. Genialni, roześmiani i roztańczeni muzycy niejednokrotnie wybijali się podczas tego wieczoru na pierwszy plan.

"Dziś późno pójdę spać" i tysiące światełek

Chwile szaleństwa przeplatane były momentami zadumy i nostalgii, bo i takich piosenek znajdziemy w repertuarze Kwiatu Jabłoni sporo. "Kwiatowy komediodramat" śmiała się ze sceny Kasia Sienkiewicz, podkreślając dwoistą naturę zespołu. Tu szczególnie przyjemnie wybrzmiały piosenki z nowej płyty, którą (choć świeża) część publiczności znała już na pamięć.

Niespodzianką dla fanów byli obecni na trasie goście, trójmiejski koncert odwiedzili Natalia Kukulska, która wraz z zespołem wykonała piosenkę z płyty "Wolne serca" o tytule "Wolne ptaki" oraz Ralph Kamiński, który pojawił się na scenie podczas utworu "Wodymidaj".

Luksusowe laczki od Ralpha Kaminskiego. Z ceną zaszaleli Luksusowe laczki od Ralpha Kaminskiego. Z ceną zaszaleli
Choć to zaledwie trzeci koncert z pierwszej halowej trasy "Kwiatu Jabłoni", już widać, że zespół w halach czuje się jak ryba w wodzie. Duża publika wcale nie pozbawia ich naturalności, spontaniczności i wdzięku, który możemy pamiętać z mniejszych koncertów. Wręcz przeciwnie, z koncertu na koncert Kwiat Jabłoni rozkwita coraz bardziej i coraz więcej ma do zaoferowania swoim fanom. Nowa płyta jest rewelacyjna - świeża, eksperymentująca z formą (chwilami jazzowa, chwilami rockowa), a jednocześnie pasująca do poprzednich niczym brakujący element układanki. Tak samo jak niedzielny koncert - gęsty, pełny, satysfakcjonujący, zakończony dwoma bisami. Tak, proszę państwa, trzeba grać.

Wydarzenia

Kwiat Jabłoni (7 opinii)

(7 opinii)
99 - 189 zł
pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (122)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi Rzeczy Ładnych (2 opinie)

(2 opinie)
15 zł
Kup bilet
targi

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (12 opinii)

(12 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (11 opinii)

(11 opinii)
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Który z trójmiejskich wokalistów wziął udział w drugiej edycji programu "Azja Express"?