• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Politechnika bawiła się na Technikaliach. Sceną zawładnęła Young Leosia

Mateusz Groen
12 maja 2024 
Opinie (66)

Technikalia 2024, a wraz z nimi Young Igi i Young Leosią na czele. Tegoroczny line up zachęcił młodzież do zabawy. Przyszli inżynierowie bawili się w sobotę w Camper Parku przy Centrum Sportu Akademickiego przy ul. Towarowej 40. Pojawiło się kilka tysięcy uczestników, a pogoda dopisała. Technikalia to już jednak nie to samo, ale czy to źle?IMPREZY I WYDARZENIA Ciekawe koncerty i wydarzenia

sie 23
Marc Rebillet
Kup bilet
sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
sie 2-4
Brasswood Festiwal 2024
Kup bilet
sie 8-10
Sunset Square 2024 - Sanah
Kup bilet

Czy jesteś zadowolony/a z tegorocznego line-upu Technikaliów?

Technikalia, czyli Juwenalia Politechniki Gdańskiej, to impreza, która ma swoją wieloletnią tradycję. Imprezy tego formatu zawsze były wielkim świętem i możliwością do integracji, a także zawierania nowych znajomości. Obecnie takie wydarzenia ściągają nie tylko studentów, ale również osoby, które są zainteresowane danymi zespołami.

W tym roku line-up był bardzo młodzieżowy, może nie licząc zespołu Video, który otwierał tegoroczne Technikalia. Mini festiwal studentów Politechniki Gdańskiej wrócił akurat w tym roku w formie jednodniowej. Wydarzenie odbyło się w Camper Parku przy Centrum Sportu Akademickiego przy ul. Towarowej 40.

Młodzi w ten weekend bawią się na Elektryków. Otwarcie i nowe przestrzenie Młodzi w ten weekend bawią się na Elektryków. Otwarcie i nowe przestrzenie
W tym roku line-up imprezy zaprezentował się jako połączenie głównie popu i rapu. Jednak szczególnie skierowane było do młodej publiczności. Wśród wykonawców, gwiazdami wieczoru zostali Young Igi i Young Leosia, co świadczy o mocnym zainteresowaniu organizatorów najnowszą muzyką. Ich obecność podkreśla nowoczesne podejście do kreowania muzycznego repertuaru, które ma za zadanie przyciągnąć szerokie grono młodych słuchaczy. Oczywiście fani dawnego klimatu Technikaliów, które słynęły z rockowych brzmień, mogą być zawiedzeni.

Jednak coś się kończy, a coś zaczyna. Społeczeństwo się zmienia, a wraz z nim trendy muzyczne. Więc moim zdaniem jest to na plus, że samorząd studencki odpowiedzialny za Technikalia, planując repertuar, myślał o dzisiejszej młodzieży, a nie o dawnych pokoleniach, które z zamiłowaniem przychodziły na to wydarzenie. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14, a trzy godziny później został otwarty teren koncertu głównego. Na scenie pojawili się Young Leosia, Young Igi, Igo, Video oraz On the Quiet - zwycięzca tegorocznego przeglądu kapel studenckich - Underground Night.


Artyści występowali po godzinie. Muzyka oczywiście była ważna tego dnia, jednak wciąż była dodatkiem do imprezowania na świeżym powietrzu ze znajomymi. Igo zagrał naprawdę dobry koncert. Podczas występu przypomniał zarówno te znane kawałki jak "Supermoce", który długo był hitem radiowym, "Helena", jak i zaprezentował nowe piosenki, które znajdą się na nadchodzącej płycie.

Young Igi na Technikaliach:

Chociaż zainteresowanie jego występem było dość spore, tak bez dwóch zdań najbardziej wyczekiwanymi gwiazdami wieczoru byli Young Igi i Young Leosia. Wiele osób dopiero zaczęło się pojawiać, by być na tych koncertach. Young Igi i jego "2020 Club", "Małe krople", "Robotniczy Trap", "THC". Fani na Technikaliach bardzo gorąco przyjęli występ młodego gdynianina. Po dobrej rozgrzewce nadszedł czas na finał, czyli Young Leosia. Był to dobry wybór. Energetyczny, mocny koncert, do którego bujał się wielki tłum i dośpiewywał ochoczo kolejne słowa takich piosenek jak "Szklanki" czy "Hulanki".

Prócz koncertów były też inne atrakcje. Dmuchane ścianki wspinaczkowe czy trampoliny wprowadziły elementy zabawy i fizycznej aktywności. Studenci również aktywnie wymyślali sobie rozrywki, organizując własne gry i aktywności jak np. "flanki". Były też dwie strefy gastronomiczne, które stale były oblężone. Nie był to może festiwal food trucków, ale menu było wystarczające. Studenci mogli zamówić: frytki belgijskie, burgery w Music Burger joint, Zapiekane Buły i już klasyczne piwo za 12 zł od perły (miłym akcentem było dostępne piwo 0 proc. z kija).

Zabawa była dobra, ale był jednak niewielki minus, chociaż zapewne nie dla każdego. Mianowicie problem z miejscami do siedzenia. Organizatorzy mogliby zadbać o więcej leżaków i stołów. Siedzenie na trawie ma oczywiście swój urok, ale widziałem wiele grup, które wolały postać lub czatować na zwalniające się leżaki.

Wydarzenia

Technikalia 2024 - Video, IGO, Young Igi, Young Leosia (19 opinii)

(19 opinii)
80 zł
rock / punk, pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (66)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaka prędkość strugi powietrza unosi osobę dorosłą?