• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

To nie wandale i kibole, a... "Furioza 2". Kręcą drugą część kinowego hitu

Alicja Olkowska
13 czerwca 2024, godz. 12:15 
Opinie (96)

W czwartek ekipa filmowa kręci sceny przy Ergo Arenie. Widać też aktorów, m.im. Weronikę Książkiewicz i Łukasza Simlata

Nie wandale czy kibole stoją za muralami, o których donosili w środę czytelnicy Raportu. Właśnie trwają zdjęcia do kolejnej części "Furiozy", filmu, który w 2021 r. okazał się dużym kinowym sukcesem i zebrał sporo pozytywnych recenzji. Co wiemy o nowej produkcji i gdzie możemy spotkać filmowców?Murale od strony Miszewskiego to element scenografii (41 opinii)

Grupa osób malująca od kilku dni murale kibicowskie na murze kolejowym od strony ulicy Miszewskiego. To element scenografii do Furiozy.
Grupa osób malująca od kilku dni murale kibicowskie na murze kolejowym od strony ulicy Miszewskiego. To element scenografii do Furiozy.


"Furioza": świat stadionowych chuliganów"Furioza" z Mateuszem Damięckim w roli głównej z 2021 r., którą obecnie możemy oglądać na platformie Netflix, nie ma nic wspólnego z najnowszą częścią opowieści z uniwersum Mad Maxa, która niedawno weszła do kin. To sensacyjna historia osadzona w świecie stadionowych chuliganów oraz policjantów, którzy próbują przeniknąć do ich szeregów. Jest tu wszystko, co potrzebne do stworzenia solidnego "akcyjniaka": świetnie napisani i zagrani bohaterowie, tajemnica, niewyjaśnione morderstwo, wartka akcja i kapitalnie nakręcone sceny kaskaderskie. Ogląda się to wszystko nieskrywaną przyjemnością.

- To jednak nie fabuła, a szaleńcze wręcz tempo "Furiozy" hipnotyzuje na tyle skutecznie, że trudno oderwać wzrok od ekranu. Wpompowano w tę produkcję nieograniczone pokłady adrenaliny, dzikiego szaleństwa graniczącego momentami z barbarzyństwem, uzależniającej od pierwszych kadrów energii. Wszystkie te składniki stworzyły paliwo, na którym "Furioza" pędzi znacznie dalej, niż mogłoby się początkowo wydawać - pisał w 2021 r. Tomasz Zacharczuk, nasz recenzent filmowy.
Dziś już wiemy, że film będzie miał kontynuację. To dobra wiadomość nie tylko dla fanów produkcji, ale też dla mieszkańców Trójmiasta: to tu kręcono sporo zdjęć do pierwszej części, więc powrót do wcześniejszych lokalizacji wydaje się czymś oczywistym.

  • Plan filmu "Furioza 2". Na zdjęciu: Łukasz Simlat i Weronika Książkiewicz.
  • Plan filmu "Furioza 2".
  • Plan filmu "Furioza 2".

Kontrowersyjne murale i ekipa filmowa pod Ergo ArenąW środę do naszego Raportu trafiły zdjęcia murali kibicowskich, które pojawiły się na murze kolejowym od strony ul. MiszewskiegoMapka. Początkowo wzbudziły duże kontrowersje - widać na nich podobizny kiboli oraz wulgarne napisy skierowane do policji: ACAB, CHWDP oraz napis Hooligans. To jednak nie wybryk wandali, ale zaplanowana akcja na potrzeby "Furiozy 2", a zgodę na murale wydały PKP Polskie Linie Kolejowe. Znikną, gdy zakończą się zdjęcia do filmu.

W czwartek ekipa "Furiozy 2" przeniosła się w okolice Ergo Areny. Z tego powodu do godz. 14 całkowicie został wyłączony z ruchu układ drogowy placu Dwóch Miast. Co to oznacza w praktyce? We wskazanych godzinach nie ma możliwości przejazdu przez Rondo 4 czerwca 1989 przy Ergo Arenie. Dotyczy to wszystkich kierunków jazdy - rondo w całości wyłączone jest z ruchu.

11:05 13 CZERWCA (aktualizacjaakt. 13:48)

Rondo Plac Dwóch Miast (44 opinie)

Czy ktoś wie dlaczego zablokowali dla aut i pieszych rondo przy Ergo Arenie?
Czy ktoś wie dlaczego zablokowali dla aut i pieszych rondo przy Ergo Arenie?


Wszystko wskazuje na to, że będą tu kręcić sceny pościgu samochodowego. Na parkingu zaparkował obóz techniczny, w tym także pojazd specjalnie przystosowany do wykonywania ujęć w ruchu. Na filmie od naszego czytelnika widzimy również próbę inscenizacji sceny wraz z kaskaderami i aktorami znanymi z pierwszej części - Weroniką Książkiewicz, Łukaszem Simlatem i Szymonem Bobrowskim.

Ekipa filmowa zatrzyma się w Trójmieście na kilka dni i będzie pracować nad kolejnymi scenami w innych lokalizacjach. Jeśli ją gdzieś spotkacie, koniecznie dajcie znać czytelnikom naszego Raportu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Globaltica to festiwal promujący: