• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tłoczny Vintage Bazar na 100czni

Aleksandra Wrona
8 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Na Bazarze Vintage dostaniemy nie tylko ubrania, ale też buty, biżuterię, ceramikę czy płyty winylowe. Na Bazarze Vintage dostaniemy nie tylko ubrania, ale też buty, biżuterię, ceramikę czy płyty winylowe.

Moda na ubrania i przedmioty z drugiej ręki wciąż trwa. Widać to doskonale po liczbie wystawców na odbywającym się dzisiaj, w niedzielę 8 maja, Bazarze Vintage100czni. Wydarzenie po raz pierwszy w tym roku odbywa się w plenerze. Bazar można odwiedzić jeszcze do godz. 20.Bazary, targi i warsztaty w naszym kalendarzu imprez


Gdzie najczęściej kupujesz używane ubrania?

O fenomenie mody na używane ubrania pisaliśmy już nie raz. Nieco zapomniane kiedyś lumpeksy przeżywają właśnie drugą młodość, a ci którzy w nich szperać nie chcą albo nie potrafią mogą skorzystać z bogatej oferty wystawców na różnego rodzaju targach mody vintage. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy - ubrania są wyselekcjonowane, ale ceny często dorównują tym sklepowym.

- Kupując używane ubranie możemy mieć pewność, że zostanie z nami na lata - tłumaczy Magda, właścicielka jednego ze stoisk. - Wystawcy zawracają dużą uwagę nie tylko na wygląd ciucha, ale też na jego skład. W moim butiku stawiam tylko na naturalne materiały. Jeśli dana kurtka przetrwała już kilkanaście lat, na pewno nie zniszczy się w jeden sezon, jak większość ubrań z sieciówek.
Moda vintage to nie tylko wybieranie ubrań z drugiej ręki, ale tez charakterystyczny styl. Z jednej strony krzykliwe kolory, ortalionowe dresy, jeansowe kurtki, z drugiej - klasyczne, stonowane kolory, ponadczasowe kroje, których nie powstydziłyby się nasze babcie. Wybór ubrań i dodatków jest naprawdę duży. A jakby tego było mało, na targach znajdziemy tez ceramikę, biżuterię, akcesoria dla zwierząt czy płyty winylowe.

Bazar Vintage chwilę po otwarciu. Pół godziny później przestrzenie zapełniły się ludźmi.

- Nie przepadam za modą - przyznaje Marcin, który odwiedził dzisiejsze targi. - Przychodzę na takie wydarzenia właśnie ze względu na płyty winylowe. Część osób nie wie czego szuka i nie umie odróżnić pospolitego wydania od unikatu, ale mi wiele razy udało się upolować prawdziwą perełkę.

Zobacz także: relacja z otwarcia Ulicy ElektrykówDla młodych ludzi moda vintage to nie tylko sposób na wyróżnienie się unikalnym strojem, ale też styl życia oparty na dbaniu o środowisko naturalne, ekologii i recyklingu. To właśnie na ten aspekt zwracało uwagę dużo osób, które pytałam o powód przyjścia na targi.

- Nie trzeba długo szukać, żeby dowiedzieć się co dzieje się z niesprzedanymi ubraniami z sieciówek. Postanowiłam sobie, że w tym roku nie kupię nic do ubrania w zwykłym sklepie i jak na razie udaje mi się wytrzymać w moim postanowieniu - mówi Paulina, która przyszła na targi w poszukiwaniu wiosennego płaszcza.

Sklepy z odzieżą używaną w TrójmieścieW południe, kiedy Bazar się rozpoczął było naprawdę ciepło, choć później temperatura zmniejszyła się. Na szczęście na 100czni nie trudno jest ugasić pragnienie. W zeszłym tygodniu przestrzeń oficjalnie się otworzyła i działają już na niej wszystkie stoiska gastronomiczne. Targi vintage to wspólna inicjatywa 100czni, Kupse i Tysiące Winyli. Wydarzenie kończy się dziś o godz. 20, udział w nim jest bezpłatny.

Wydarzenia

Vintage Bazar na 100czni // Ciuchy x Winyle x Książki x i Więcej (1 opinia)

(1 opinia)
kiermasz

Miejsca

  • 100cznia Gdańsk, ks. Jerzego Popiełuszki 5

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (82 opinie)

(82 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (10 opinii)

(10 opinii)
129 - 399 zł
Kup bilet
pop

ZOO Festiwal (16 opinii)

(16 opinii)
35 zł
targi, pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku odbył się pamiętny występ Mandaryny w trakcie festiwalu w Sopocie?