• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wisłoujście 2023: fani dopytują, czy się odbędzie, organizatorzy uspokajają

Alicja Olkowska
7 sierpnia 2023, godz. 17:15 
Opinie (54)
Organizatorzy zapewniają, że festiwal Wisłoujście 2023 odbędzie się bez najmniejszych zmian i przeszkód w zaplanowanym terminie. Organizatorzy zapewniają, że festiwal Wisłoujście 2023 odbędzie się bez najmniejszych zmian i przeszkód w zaplanowanym terminie.

Kilka dni temu głośno było w całej Polsce o odwołanej dużej kilkudniowej imprezie Fest Festival w Chorzowie. Niemal do ostatniej chwili główny organizator agencja Follow The Step trzymał uczestników w niepewności, aż w końcu ogłosił, że w tym roku to wyczekiwane wydarzenie się nie odbędzie. Fani z Trójmiasta byli zaniepokojeni, że podobny los spotka gdańskie Wisłoujście 2023 (18-20 sierpnia), które od kilku lat organizowane jest na terenie Twierdzy Wisłoujście.Tegoroczne lato nie jest łaskawe dla dużych imprez plenerowych. Najpierw wielu zaskoczyła niższa niż zwykle frekwencja na Openerze, a potem odwołano dwa inne duże festiwale, każdy kilka dni przed startem.

IMPREZY I WYDARZENIA Najpopularniejsze festiwale muzyczne w Trójmieście

27. Festiwal Jazz Jantar / czas na marcową odsłonę

45 - 80 zł
Kup bilet
jazz, festiwal muzyczny

Spotlight Music Festival Gdynia 2024

229 zł
festiwal muzyczny

O Trapeton Summer Bash na plaży na Stogach, na którym miał wystąpić sam Maluma, pisaliśmy w połowie lipca. Zaś 4 sierpnia agencja Follow The Step wydała oświadczenie, w którym ostatecznie odwołała Fest Festival w Chorzowie, a decyzję uzasadniła problemami finansowymi.

Tłumy imprezowiczów w twierdzy. Rozpoczął się festiwal Wisłoujście Tłumy imprezowiczów w twierdzy. Rozpoczął się festiwal Wisłoujście

- Wszyscy posiadający bilety mogą ubiegać się o zwrot środków, niestety w obecnej sytuacji zmuszeni zostaliśmy do uruchomienia postępowania upadłościowego, co uniemożliwia na ten moment wypłatę jakichkolwiek należności przez spółkę. To dziś jedyna droga, która umożliwia nam rozliczenie się z organizacji festiwalu - czytamy w oświadczeniu.
Ta decyzja, mimo że dotyczyła Chorzowa, zmartwiła tych, którzy wybierają się na tegoroczne Wisłoujście. Choć do dwudniowej imprezy z muzyką elektroniczną i niesamowitą oprawą został jeszcze ponad tydzień, internauci dopytują od kilku dni, czy aby na pewno dojdzie do skutku, skoro wśród organizatorów znajduje się agencja Follow The Step.

Co istotne, Follow The Step nie jest organizatorem, było natomiast podmiotem współpracującym przy organizacji Wisłoujścia, ale na dzień dzisiejszy nie jest z nim związany w żaden sposób - taką informację otrzymaliśmy od obecnych i wyłącznych organizatorów.

Tak rok temu wyglądało Wisłoujście 2022 Tak rok temu wyglądało Wisłoujście 2022

Uspokajamy: Wisłoujście 2023 odbędzie się zgodnie z planem, ponieważ nie stoi już za nim Follow The Step, a jedynie organizatorzy bezpośrednio związani z Trójmiastem. Tomasz Bożyczko, właściciel m.in. klubu Parlament w Gdańsku oraz Łukasz "vacos" Zieliński, znany trójmiejski dj oraz współudziałowiec klubu Sfinks 700 w Sopocie.

Organizatorzy zapewniają, że festiwal Wisłoujście 2023 odbędzie się bez najmniejszych zmian i przeszkód w zaplanowanym terminie. Organizatorzy zapewniają, że festiwal Wisłoujście 2023 odbędzie się bez najmniejszych zmian i przeszkód w zaplanowanym terminie.
- Spółka Festiwal Wisłoujście Sp z o.o. jest wyłącznym producentem festiwalu Wisłoujście. Aktualnie właścicielami spółki i jednocześnie członkami zarządu są wyłącznie Łukasz Zieliński i Tomasz Bożyczko. Dokumenty potwierdzające aktualny stan osobowy spółki oraz jej reprezentację zostały złożone do KRS i wkrótce zostaną opublikowane - mówi w rozmowie z portalem Łukasz Zieliński. - Jednocześnie oświadczamy, że obecnie nie łączą nas ze spółkami Fest Festiwal Sp. z o.o oraz Follow The Step Sp. z o,o, ani z osobami właścicieli tych spółek żadne umowy.
Organizatorzy zapewniają, że festiwal Wisłoujście 2023 odbędzie się bez najmniejszych zmian i przeszkód w zaplanowanym terminie. Wciąż można kupić bilety bilety w cenie od 129 do 399 zł.

Wydarzenia

Wisłoujście 2023 (8 opinii)

(8 opinii)
129-299 zł
festiwal muzyczny, muzyka elektroniczna, clubbing / disko

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Ralph Kaminski & MBBiTW | To bal jest nad balem (7 opinii)

(7 opinii)
109 - 209 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Letni festiwal, który odbywa się w Sopocie to: