• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Open'er: ogłoszono pierwszego headlinera. Arctic Monkeys na początek

goch
28 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Arctic Monkeys to bez wątpienia jeden z najważniejszych rockowych zespołów XXI wieku. Żaden inny z tego okresu tak długo nie utrzymał się na powierzchni i żaden inny nie zrobił tak piorunującej kariery. Formacja właśnie wydała siódmy album - "The Car" - z którego sporo materiału będzie można usłyszeć już 30 czerwca 2023 r. Anglicy zostali pierwszym headlinderem przyszłorocznego Open'era.Festiwale muzyczne w TrójmieścieTrudno tu mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu. Jeśli Arctic Monkeys wydają nowy album, pewne jest, że pojawią się na Open'erze. Alter Art ma monopol na organizowanie koncertów tego zespołu, ale też nigdy nie pokusił się na zrobienie osobnego wydarzenia w hali czy na stadionie. To zawsze musi być występ festiwalowy.

Zespół z Sheffield powrócił właśnie z siódmym, długo wyczekiwanym krążkiem. "The Car" nie zaskakuje. To kontynuacja drogi obranej na poprzedniej płycie, "Tranquility Base Hotel & Casino". To koncept osadzony mocno w stylu "kosmicznego" Davida Bowie'go oraz psychodelii lat 70. jest im zdecydowanie bliższy niż bawienie się w rockandrollowców.

Jasne, na koncertach wciąż nie brakuje hitów, które zapewniły im wieczne miejsce w rockowym panteonie. Obowiązkowo muszą wybrzmieć "I Bet That You Look Good On the Dancefloor", "Brianstorm", "Teddy Picker", "R U Mine" czy "Do I Wanna Know?".

Jednak trzeba pamiętać, że zespół już niczego nie musi udowadniać. Jeśli Arctic Monkeys stwierdzą, że skupią się bardziej na nowych kompozycjach, nie można mieć do nich pretensji. Tyle że to też wykonawcy, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że koncerty festiwalowe rządzą się innymi prawami, i wiedzą, jak porwać publiczność do tańca.

"The Car" nie jest już konceptem, ale to album niezwykle dojrzały. Pomysł na to, jak ma wyglądać, kształtował się aż dwa lata. Otrzymaliśmy znów przestrzenne melodie, stonowane wokale, które zarazem niosą gigantyczny bagaż emocjonalny, opowieści o życiu, miłości, smutku, codzienności.

Dla Arctic Monkeys będzie to czwarta wizyta w Polsce. Czwarta na Open'erze. Zespół pojawi się na głównej scenie festiwalu 30 czerwca 2023 .

Open'er Festival 2023 odbędzie w dniach 28 czerwca - 1 lipca. W sprzedaży są obecnie bilety z puli Early Birds w cenie od 349 zł do 979 zł. Szczegółowe informacje dotyczące wejściówek znajdują się na stronie festiwalu.

Podsiadło, Arctic Monkeys, Taylor Swift. Polecamy najlepsze płyty października Podsiadło, Arctic Monkeys, Taylor Swift. Polecamy najlepsze płyty października
goch

Wydarzenia

Open'er Festival 2023 (27 opinii)

(27 opinii)
479 - 1229 zł
festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Ralph Kaminski & MBBiTW | To bal jest nad balem (7 opinii)

(7 opinii)
109 - 209 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakiej narodowości jest Dzień świętego Patryka?