• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Drinki, burgery, pizza i przekąski. Sprawdzamy, jak wyglądają gdańskie beach bary

goch
30 lipca 2022, godz. 07:00 

Pogoda ponownie zaczęła być w pełni letnia i widać to na trójmiejskich plażach, gdzie panuje naprawdę spory ruch. W Polsce bary plażowe wciąż nie są tak rozwiniętym biznesem, jak w innych krajach, ale widać, że zaczyna on być coraz popularniejszy. Sprawdziliśmy, co się w tej materii dzieje w Gdańsku.Trójmiejskie beach baryCzy przebywając na plaży korzystasz z oferty tamtejszych barów?

Bananowy Song | Gdańsk, wejście nr 48 MapkaZlokalizowany przy wejściu nr 48 w gdańskim Brzeźnie Bananowy Song to lokal niepozorny, ale widać, że popularny wśród plażowiczów. Spory ruch przy barze oraz możliwość wykupienia leżaków, parasoli, a także skorzystania z atrakcji wodnych, jak banan (40 zł za 10 minut), skuterem czy rejs motorówką (30 zł za 10 minut). 

Przy barze można zamówić orzeźwiające koktajle na bazie alkoholu - w menu znajduje się Mojito, Aperol Spritz czy Tequila Sunrise. Wszystkie drinki, które oferuje Bananowy Song kosztują średnio 28 zł. Klasyczne napoje gazowane lokal wycenił na 10 zł za pół litra.

Bananowy Song znajduje się w Brzeźnie. Poza ofertą gastronomiczną oferuje także przejażdżki na bananie czy skuterem. Bananowy Song znajduje się w Brzeźnie. Poza ofertą gastronomiczną oferuje także przejażdżki na bananie czy skuterem.
Ci, którzy zgłodnieją, mogą skorzystać z dań przygotowywanych na miejscu. W ofercie są trzy ryby - dorsz (54 zł), halibut (50 zł) oraz flądra (40 zł), a także stripsy czy skrzydełka z kurczaka (odpowiednio 36 i 34 zł).

Na Fali | Gdańsk, wejście nr 50 MapkaBeach bar Na Fali wygląda już bardzo europejsko. To nie tylko zasługa bardzo ładnego wystroju i wykończenia, ale też brandingu, który użyczyła słynna marka Martini. Jest tu schludnie, a nawet elegancko. Poza tym, że w ciągu dnia można tu zjeść oraz napić się, to wieczorami organizowane są także imprezy taneczne.

Na Fali to jeden z popularniejszych gdańskich barów plażowych. Wpływa na to duży ogródek oraz atrakcyjna oferta gastronomiczna. Na Fali to jeden z popularniejszych gdańskich barów plażowych. Wpływa na to duży ogródek oraz atrakcyjna oferta gastronomiczna.
Do Na Fali można wybrać się już na śniadanie, którego ceny wahają się od 15 do 34 zł. Dania główne to koszt między 28 a 48 zł , natomiast na pizzę - w zależności od wariantu - wydamy od 26 do 39 zł. Ceny zatem są bardzo podobne do tych, które znajdziemy w większości knajp na mieście.

Zimne napoje to koszt średnio kilkunastu złotych, a klasyczne koktajle alkoholowe, jak Negroni, Cuba Libre, Mojito oraz inne kosztują od 22 do 32 zł. W menu znajdziemy także specjalną ofertę koktajli, przygotowaną specjalnie dla lokalu. Ich ceny wahają się od 28 do 34 zł. Piwa w większości kosztują natomiast 14 zł.

Moloteka | Gdańsk, obok molo w Brzeźnie MapkaMoloteka jest bezsprzecznie największym i najbardziej znanym gdańskim barem plażowym. Ale też trudno się dziwić - było to pierwsze tego typu miejsce rozwinięte na tak dużą skalę. Do tego ze wsparciem miasta i dużym sponsorem w postaci grupy Lotos. To pozwala przygotować nie tylko interesujący program rozrywkowy, ale też inne atrakcje, jak Stadion Letni, na którym odbywają się różnego rodzaju imprezy sportowe.

Moloteka jednak to przede wszystkim miejsce relaksu. Smaczne jedzenie i bogata oferta letnich koktajli przyciąga wiele osób, które przyszły na plażę przy brzeźnieńskim molo. Przystawki dostaniemy w cenach od 16 do 31 zł. Deski zakąsek od 39 do 185 zł. Trzeba jednak zauważyć, że najdroższe pozycje są przeznaczone dla czterech osób - jak na przykład deska mięs na ciepło. Główne dania rybne oscylują ok. 46 zł, natomiast za burgery trzeba zapłacić od 39 do 44 zł.

Piwa w Molotece kosztują od 13 do 16 zł. Za szklankę popularnych napojów czy wody zapłacimy 7-8 zł. Drinki natomiast to koszt od 21 do 39 zł. W ofercie znajdziemy klasyki jak Long Island, Whisky Sour czy Mojito.

Kulinarne oblicze Ulicy ElektrykówBeach Bar 21 | Gdańsk, wejście nr 75 MapkaKolejnym gdańskim barem plażowym jest Beach Bar 21 w Jelitkowie. Prosty, ale jednocześnie elegancki. Utrzymany w nowoczesnym klimacie. Tak teraz wyglądają knajpy - bardzo przyjemne miejsce. Jest to bardziej cocktail bar usytuowany nad morzem niż klasyczny beach bar. Ale lokal nie ogranicza się wyłącznie do gastronomii - regularnie odbywają się tu seanse filmowe.

Beach Bar 21 to bardzo przyjemne i nowoczesne miejsce w Jelitkowie. To przede wszystkim plażowy cocktail bar, ale oferuje także różnego rodzaju przekąski oraz dania obiadowe. Beach Bar 21 to bardzo przyjemne i nowoczesne miejsce w Jelitkowie. To przede wszystkim plażowy cocktail bar, ale oferuje także różnego rodzaju przekąski oraz dania obiadowe.
Miejsce to stoi przede wszystkim drinkami i alkoholem. Piwo kosztuje od 11 do 14 zł, natomiast koktajle od 20 do 28 zł za 200-300 ml. Ceny zatem podobne do tych, które możemy spotkać w innych miejscach. W menu znajdziemy klasyki - negroni, cuba libre, vodka sour czy whisky sour, ale też wariacje daiquiri czy Margarity, a także kilka spritzerów.

Dla tych, którym doskwiera głód, Beach Bar 21 przygotował także kilka pozycji kulinarnych. Bajgle za 18 zł, burgery za 28 zł, a także ryby w cenie od 36 do 46 zł. Poza tym sporo przekąsek na ciepło i na zimno oraz menu dla dzieci, które przecież przepadają za stripsami z frytkami (tu w cenie 24 zł).
goch

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark

Pezet

hip-hop

Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Dokończ przysłowie: Której but na progu stanie...