• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Katolicki Tinder: miłość, modlitwa i szybkie randki

Mateusz Groen
12 lutego 2024, godz. 17:00 
Opinie (147)
Niektórzy miłość znajdują już w młodym wieku, inni poszukują jej wiele lat. Aplikacje randkowe mają w tym pomóc. Niektórzy miłość znajdują już w młodym wieku, inni poszukują jej wiele lat. Aplikacje randkowe mają w tym pomóc.

Tinder, który jest najpopularniejszą aplikacją dla poszukiwaczy miłości, zyskał rywala. Powstała nowa aplikacja - Salt - która zrzesza osoby wierzące. Katolickie randkowanie nie kończy się jednak jedynie na aplikacji.
Katolicki Tinder: katolicy szukają miłościCzy korzystasz z aplikacji randkowych?

Dawniej ludzi można było poznać w kawiarniach, na uczelniach, w pracy lub na imprezach. Dzisiaj z wielu powodów ten tradycyjny sposób odszedł nieco w niepamięć. Obecnie nie trzeba wychodzić z domu, by poznać kogoś ciekawego.

W zaledwie w kilka kliknięć można z kimś porozmawiać i umówić się na spotkanie, jednak nie dla każdego jest to takie proste. Z uwagi na postępującą sekularyzację społeczeństwa osoby wierzące mogą zmagać się z niełatwym zadaniem znalezienia kogoś o podobnych przekonaniach i wartościach.


Odpowiedzią na klasycznego Tindera jest aplikacja Salt. Użytkownicy chrześcijańskiego odpowiednika mają możliwość przeglądania profili innych osób i nawiązywania kontaktu z tymi, którzy ich zainteresują. Jednakże istnieje istotna różnica: "Salt" stawia nacisk na wartości wiary i zachęca do budowania relacji opartych na wspólnym jej rozumieniu.

Ciekawą osobę można spotkać w różnych miejscach. Jednak katolicy mogą mieć z tym problem (fot. ilustracyjne) Ciekawą osobę można spotkać w różnych miejscach. Jednak katolicy mogą mieć z tym problem (fot. ilustracyjne)

Osoby wierzące łatwiej znajdą kogoś o podobnych przekonaniachDla wielu katolików wiara odgrywa istotną rolę w życiu, dlatego też znalezienie partnera, który podziela te same przekonania, może być kluczowym elementem udanej relacji. W dobie, gdy randkowanie przeniosło się do sfery online, wielu katolików mogło mieć problem ze znalezieniem osób o podobnych poglądach.

- Jestem już negatywnie nastawiona do Tindera. Jestem osobą wierzącą i trudno mi zweryfikować, czy ktoś jest wierzący, czy nie, bo to niewygodne pytanie na samym początku. Dodatkowo bardzo często na Tinderze są teksty o podłożu erotycznym, których nie lubię. Szukam faceta o podobnych wartościach co ja, dlatego gdy zobaczyłam reklamę o tej aplikacji, to stwierdziłam, że nic mi nie szkodzi spróbować. Może to będzie dla mnie coś ciekawego - mówi Emilia.
Aplikacja przypomina działanie innych popularnych aplikacji randkowych. Użytkownicy tworzą swoje profile, dodając informacje o sobie oraz zdjęcia i zainteresowania. Istnieje możliwość dodawania szczegółowych informacji na swój temat, dotyczących np. metod łączenia się z Bogiem, ulubionych piosenek, rodzaju kościoła, do którego się należy, czy też odpowiedzią, czym jest dla danej osoby wiara.

 • Aplikacja Salt
 • Aplikacja Salt
 • Aplikacja Salt
 • Aplikacja Salt
 • Aplikacja Salt
 • Aplikacja Salt

Narcyzi są wśród nas. Jak się bronić? Narcyzi są wśród nas. Jak się bronić?

Salt - aplikacja randkowa dla katolików


Proces uzupełniania jest dużo bardziej czasochłonny niż na znanym Tinderze. Po jego zakończeniu użytkownicy mogą przeglądać profile innych użytkowników i wyrażać swoje zainteresowanie poprzez "polubienia" lub nawiązywać kontakt i wysyłać wiadomości do innych. Aplikacja dopiero raczkuje w Polsce, jednak powoli coraz więcej osób się do niej przekonuje.

- Nawet nie wchodziłam na Tindera, bo słyszałam o nim negatywne opinie i wiem, co się tam dzieje. Niewyobrażalną kwestią jest dla mnie spotykać się z kimś, kto nie może wziąć ze mną ślubu kościelnego. Chciałabym kogoś, kto zamiast zabrać mnie z okazji walentynek, pójdzie ze mną do kościoła na Środę Popielcową. Nie słyszałam o tej aplikacji, ale może się skuszę - mówi Ela.
Dla niektórych wiara jest bardzo ważnym aspektem życia. Dla niektórych wiara jest bardzo ważnym aspektem życia.

Szybkie randki - na czym polegają?Aplikacja randkowa to niejedyny sposób, by znaleźć kogoś o tym samym podejściu do wiary. Coraz więcej osób bierze udział w szybkich randkach.

- Nie mogę sobie pozwolić, z uwagi na wykonywany zawód, by założyć Tindera. Tym bardziej nie jestem dobra w komunikatory i szybko się do nich zrażam. Dlatego od jakiegoś czasu chodzę na szybkie randki i moim zdaniem to naprawdę fajne. To jak wieczór w barze. Tym bardziej to nie jest jakaś deklaracja, że na bank spotkam tam "męża". Idę poznać ciekawych ludzi. Z dwoma mężczyznami udało mi się pójść później na randkę, więc polecam, bo spotkania na żywo są ciekawsze niż poznawanie się na ślepo przez aplikację - mówi Ania.
Fleabagging: jak wyrwać się z serii nieudanych związków? Fleabagging: jak wyrwać się z serii nieudanych związków?
Na czym polegają właściwie te randki? Nad przebiegiem całej imprezy pieczę trzyma animatorka np. z firmy Dream Date, która przedstawia zasady spotkania. Następnie uczestnik otrzymuje numerek, który będzie tożsamy ze stolikiem, przy którym siedzą uczestniczki. Z dźwiękiem dzwonka rozpoczynają się "szybkie randki". Co 7 minut mężczyźni zmieniają stolik, aż zatoczą pełne koło i porozmawiają ze wszystkimi uczestniczkami. Po zakończeniu wszystkich rund uczestnicy mogą podjąć decyzję, z kim zdecydowaliby się spotkać i komu organizator może podać ich personalia, jeżeli druga strona również jest chętna na dalsze poznawanie.

Najczęściej są organizowane spotkania dla danych przedziałów wiekowych np. 20-30 lat, jednak co jakiś czas odbywają się spotkania np. dla osób z wyższym wykształceniem, dla LGBTQ+, przyjacielskie, a także dla chrześcijan. Spotkanie dla katolików odbędzie się np. 10 czerwca 2024 r. w gdańsku w restauracji Pan PapugaMapka dla przedstawicieli grupy wiekowej 25-38 lat.

Wydarzenia

Speed Dating dla Chrześcijan Gdańsk Wiek 25-38

100 zł
spotkanie

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (147)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Juwenalia Gdańskie 2024 (54 opinie)

(54 opinie)
75 - 290 zł

South Molo Festival - Delfinalia 2024 (5 opinii)

(5 opinii)
105,22 zł
hip-hop, festiwal muzyczny, w plenerze

Paweł Stasiak z zespołem PapaD (1 opinia)

(1 opinia)
120 zł
Kup bilet
pop

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Od zeszłego roku na Jarmarku św. Dominika można trafić na Uliczkę Pomorską, na której znajdziemy w jednym miejscu całe bogactwo Pomorza. Na jakiej ulicy się znajduje?