• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lipa o coverze Illusion na Męskim Graniu: "czuję zażenowanie"

osa
11 lipca 2023, godz. 14:00 
Opinie (121)
  • Tomasz Lipnicki jest liderem Illusion, jednego z najważniejszych rockowych zespołów lat 90.
  • Mrozu, Vito Bambino i Igo wykonują cover utworu "Nóż" gdańskiego zespołu Illusion.

Męskie Granie 2023 trwa w najlepsze i zbliża się do Trójmiasta (21 i 22 lipca). Oprócz świetnych koncertów, które przyciągają tłumy i które zbierają świetne recenzje, toczy się coraz bardziej gorąca dyskusja na temat jednego z tegorocznych coverów. Igo, Mrozu i Vito Bambino postanowili zaprezentować swoją wersję legendarnego utworu "Nóż" gdańskiego zespołu Illusion. Ich interpretacja podzieliła fanów: jedni uważają, że pewnych piosenek najlepiej w ogóle nie ruszać, inni, że nowa wersja jest ciekawa i ma szansę dotrzeć do młodego odbiorcy. Cover dosadnie skomentował frontman Illusion, Tomasz "Lipa" Lipnicki.Jak oceniasz cover utworu "Nóż" na Męskim Graniu?

Letnia trasa Męskiego Grania co weekend odbywa się w innym mieście. Za nami koncerty m.in. w Poznaniu i Warszawie, gdzie publiczność usłyszała "Nóż" Illusion, utwór z 1994 roku, w dość nietypowej wersji.

To, że jedni artyści coverują drugich to nic nowego, dla wielu to wręcz wyróżnienie, ale interpretacja Igo, Mroza i Vito Bambino nie wszystkim się spodobała.

- Czuję zażenowanie - w takich słowach skomentował cover swojego utworu Tomasz "Lipa" Lipnicki na profilu dziennikarza muzycznego Jacka Nizinkiewicza.

Cover utworu "Nóż"

Męskie granie 2023 Poznań - Nóż (Mrozu, Vito Bambino, Igo)


Niedługo później, gdy dyskusja zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, lider Illusion postanowił wrócić do sprawy i rozwinąć swój wcześniejszy komentarz.

- Nie mam nic przeciwko coverowaniu piosenek. Chciałbym tylko przypomnieć, że jest to piosenka o morderstwie, wyrzutach sumienia i spowiadanym nimi samobójstwie - powiedział Lipa w wideo, które umieścił na Facebooku.

IMPREZY I WYDARZENIA Najbliższe festiwale muzyczne w Trójmieście - na nie czekacie najbardziej

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet

Pod filmikiem szybko pojawiło się sporo opinii, których autorzy stanęli po stronie Lipnickiego.

- Niektórych numerów nie powinno się dotykać.
- Robienie muzyki rozrywkowej z "trudnego" kawałka, słabe.
Pojawiły się jednak głosy osób, które nie doszukiwały się złych intencji gwiazd Męskiego Grania, a wręcz doceniły ich odważny wybór. To wg nich szansa na dotarcie do młodych słuchaczy, którzy niekoniecznie znają repertuar z lat 90.

- Myślę, że dzieciaki po prostu szanując twoją pracę zrobiły cover do Męskiego Grania. Wasze utwory to klasyka już. Może nie do końca rozumieją przekaz Illusion, ale ja widzę Męskie Granie jako hołd dla najważniejszych utworów w historii polskiej muzyki.
- Fajnie, że ktoś po to sięgnął, może wykonanie nie najlepsze, ale że w ogóle o tym pomyśleli, to szacun. A z coverami bywa różnie.
osa

Wydarzenia

Męskie Granie 2023 (9 opinii)

(9 opinii)
festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (121)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi Rzeczy Ładnych

15 zł
Kup bilet
targi

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (12 opinii)

(12 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Dlaczego właśnie 17 marca obchodzony jest Dzień św. Patryka?