• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kapitalny Mrozu, zaskakujący Nosowska i Król - deszczowy, ale udany początek Męskiego Grania

Patryk Gochniewski
22 lipca 2023, godz. 08:00 
Opinie (106)

Męskie Granie ponownie zawładnęło terenami wokół gdańskiej Polsat Plus Areny. Pierwszy dzień imprezy należał przede wszystkim do Mroza i duetu Nosowska-Król, ale trzeba przyznać, że ogólnie ten dzień był bardzo dobry pod kątem jakości. Nie można też nie wspomnieć o lepiej niż przed rokiem przygotowanym terenie imprezy. Deszcz również nie popsuł zabawy.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone
Czy bierzesz udział w tegorocznym Męskim Graniu?

Męskie Granie to marka, której próżno szukać konkurencji na polskim rynku muzycznym. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie było, a i teraz na horyzoncie nie widać żadnej konkurencji. To święto polskiej muzyki. Pokazujące największe gwiazdy, ale i odkrywające wschodzące talenty.

Wydaje się jednak, że coś zaczyna się w tym formacie wypalać i chyba czas poszukać nowych rozwiązań. Tyle też, że trudno będzie je znaleźć, ponieważ od kilku ładnych lat nie pojawił się na rodzimej scenie ktoś, kto zawładnąłby świadomością masowego słuchacza.

O tym, że impreza wyprzedała się na pniu nie ma nawet co wspominać, ponieważ to jest oczywiste. Rokrocznie bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a organizatorzy stają na głowie, aby w całym kraju na scenach pojawiły się uznane marki, a także nieoczywiste projekty. Nie inaczej jest podczas tej edycji. Pokazał to pierwszy dzień gdańskiego przystanku na trasie Męskiego Grania.

Może najpierw zacznę od mniejszej sceny. Rosalie - dziewczyna kapitalnie się rozwija i nie dziwi, że na jej koncertach pojawiają się tłumy, zapraszają ją do współpracy coraz większe nazwy, a liczby odtworzeń w serwisach streamingowych sukcesywnie idą w górę. To niby tylko radiowy pop, ale ma w sobie coś, co pozwala go lubić - zapada w pamięć, a to przecież niezwykle istotne w muzycznym świecie.

Niemniej najważniejsze wydarzenia miały miejsce na głównej scenie festiwalu. Organek z projektem Ona, do którego zaprosił m.in. Katarzynę Nosowską, Renatę Przemyk czy Anitę Lipnicką. Koncert bardzo ważny pod kątem społecznym. Nie tylko zwracający uwagę na problemy kobiet, ale w ogóle na to, co się wokół nas dzieje. Świetnie ograny wierszami recytowanymi przez Magdalenę Cieleckę czy Krystynę Jandę, ale też z wiadomością od Skin ze Skunk Anansie. Było to coś innego, na pewno, ale przede wszystkim mocno emocjonalnego.

Później była już tylko impreza. Najpierw Mrozu, który w tej chwili jest chyba najlepszym polskim wykonawcą w szeroko pojętym mainstreamie. Perfekcyjny do bólu, z presleyowskim sznytem, porwał moknącą publiczność do tańca. Niesamowite jaką on drogę przeszedł i że udało mu się odciąć od tych nieszczęsnych "Milionów monet". Dziś nie ma drugiego wykonawcy, który w kraju tworzyłby taką muzykę. Taneczną, ale też często ze świetnymi, życiowymi tekstami, z którymi wielu może się utożsamić.

Wisienką na torcie był koncert Męskie Granie Przestawia: Nosowska i Król. I tak - przestawia. To nie literówka. Bo to nie było nic innego jak pomieszanie z poplątaniem. Duet, który w normalnych warunkach by nie powstał. Od tego właśnie jest Męskie Granie - przełamywania schematów. Trudno było przewidzieć co to będzie. Wyszli na scenę i zaczęli od evergreena Nirvany, potem Phila Collinsa, potem było punkowo, później pojawił się rap. Mydło i powidło, ale takie z górnej półki. Zaskakująco dobrze się tego słuchało, a jeszcze bardziej zaskakująco oglądało pląsającą Katarzynę Nosowską, która przecież niemal całą swoją karierę po prostu stała.

Bilety na trójmiejskie koncerty? Wszystkie są u nas!Mimo deszczu i mimo tego, że z każdą kolejną chwilą robiło się coraz zimniej - wiadomo, lipiec nad polskim morzem - ten dzień na Męskim Graniu na pewno wielu rozgrzał. Dobry prognostyk przed sobotą, kiedy na scenie pojawią się chociażby Zalewski, Jamal, The Dumplings, Kayah & Bregović, a także Męskie Granie Orkiestra, czyli Igo, Vito Bambino i Mrozu.

Wydarzenia

Męskie Granie 2023 (9 opinii)

festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (106)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (37 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

KIDS Station - Concert & Fun / Edycja Świąteczna (10 opinii)

96 - 198 zł
Kup bilet
muzyka filmowa, warsztaty, kiermasz, gry

OMD (4 opinie)

200 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbył się pod nazwą Gdynia Film Festival?