• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Męskie Granie już w piątek. Jak dojechać i wrócić z imprezy?

goch
20 lipca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (79)

Scena Męskiego Grania prawie gotowa:

Męskie Granie 2023 w Gdańsku już w ten weekend. W piątek i sobotę na parkingu przy Polsat Plus Arenie odbędzie się największe święto polskiej muzyki ostatnich lat. Na trzech scenach, poza Orkiestrą Męskiego Grania, pojawią się chociażby Mrozu, The Dumplings, Noże, Rosalie, duet Nosowska-Król, Igo, Zalewski czy Kayah&Bregović. Jak jednak dojechać i wrócić z imprezy? Sprawdzamy.
IMPREZY I WYDARZENIA Festiwale muzyczne w Trójmieście

lip 16-20
27. Festiwal Jazz Jantar - lato
Kup bilet
lip 19
Stacey Kent - Ladies' Jazz Festival
Kup bilet
lip 19-21
Globaltica
Kup bilet


Teren festiwalu Męskie Granie 2023W przestrzeni imprezy będzie oczywiście gastronomia oraz stoiska z napojami oraz piwem. Co istotne - można zabrać bidon lub butelkę wielokrotnego użytku, ponieważ organizator przygotował punkty z darmową wodą. Należy też pamiętać, że na terenie nie będzie depozytu, więc lepiej nie zabierać ze sobą przedmiotów, które trzeba będzie po prostu... wyrzucić na bramkach.

Bramy w oba dni zostaną otwarte o godz. 16:30. Znamy też godziny zakończenia imprezy. W piątek (21 lipca) wydarzenie planowo zakończy się przed godz. 00:30 w nocy, zaś w sobotę (22 lipca) przed godz. 1:00 w nocy.

Męskie Granie ponownie od piątku do soboty w Gdańsku. Tu zdjęcie z 2022 r. Męskie Granie ponownie od piątku do soboty w Gdańsku. Tu zdjęcie z 2022 r.

Jak dojechać na Męskie Granie w Gdańsku?Komunikacja miejska: sprawdź rozkłady jazdyZarówno komunikacją miejską, jak i swoim samochodem. Polecanym przez organizatorów środkiem transportu są kolejki SKM, które jadą z przystanku Gdańsk Główny bezpośrednio na stację Stadion. Bilet na wydarzenie upoważnia do darmowego przejazdu SKM (na trasie Gdańsk Główny - Stadion - Gdańsk Główny).

Godziny odjazdu SKM w piątek z przystanku Gdańsk Główny w kierunku Stadionu to 17:09, 18:09 oraz 18:54. W sobotę natomiast: 16:44; 17:44; 18:54.

Autobusy oraz tramwaje będą funkcjonować według normalnego rozkładu jazdy. Na stadion można dojechać autobusem linii 158 z Wrzeszcza oraz Stogów, tramwajem linii 7 oraz 10 z Nowego Portu oraz Brętowa.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że bilet na wydarzenie nie upoważnia do darmowego przejazdu autobusami i tramwajami, jedynie na SKM.

Przy stadionie znajdują się parkingi P1 oraz P5, na które bilety należy zakupić przez stronę e-Bilet. Koszt to 35 zł za dzień w przedsprzedaży oraz 45 zł za dzień w dniu wydarzenia. Bilety parkingowe upoważniają do pozostawienia pojazdu od godz. 15 danego dnia do godz. 10 następnego dnia.

Mrozu, Igo i Krzysztof Zalewski to jedne z wielu gwiazd Męskiego Grania. Mrozu, Igo i Krzysztof Zalewski to jedne z wielu gwiazd Męskiego Grania.

Jak wrócić z Męskiego Grania w Gdańsku?Po koncertach z przystanku Stadion-Expo odjadą specjalnie przygotowane pociągi SKM, które dojadą do przystanku Gdańsk Główny. SKM nie zatrzymuje się na pozostałych przystankach. Bilet na Męskie Granie upoważnia do przejazdu za darmo SKM.

Po piątkowych koncertach składy będą odjeżdżać o godz. 1:00 i 1:24, natomiast po sobotnich o 1:30 i 01:54.

Inną opcją jest skorzystanie z nocnej komunikacji miejskiej - tu jednak znów należy pamiętać o zakupie biletu.

Można też zamówić taksówkę pod budynek AmberExpo, a osoby, które mieszkają niedaleko, powinny wybrać... spacer. To zdecydowanie usprawni zarówno dojazd, jak i powrót z wydarzenia.

Pamiętajmy, że na terenie Męskiego Grania pojawi się co najmniej kilkanaście tysięcy osób, więc może się okazać, że dojście na piechotę do stacji SKM we Wrzeszczu lub na jeden z przystanków komunikacji miejskiej zajmie mniej czasu niż czekanie w kolejkach do środków transportu przy stadionie.
goch

Wydarzenia

Męskie Granie 2023 (9 opinii)

(9 opinii)
festiwal muzyczny, rock / punk, pop

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak brzmi hasło przewodnie festiwalu Cudawianki, który co roku odbywa się w Gdyni?