• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nie tylko Depeche Mode na Przymorzu. Światowe gwiazdy "przyłapane" w Trójmieście

Alicja Olkowska
6 lutego 2024, godz. 10:35 
Opinie (120)
Klawiszowiec Peter Gordeno i Martin L. Gore z Depeche Mode (od lewej) odwiedzili wegańską restaurację na Przymorzu aż trzy razy w ciągu roku. Klawiszowiec Peter Gordeno i Martin L. Gore z Depeche Mode (od lewej) odwiedzili wegańską restaurację na Przymorzu aż trzy razy w ciągu roku.

Takie spotkania w Trójmieście to rzadkość, zwłaszcza w ostatnich kilku latach, gdy światowe sławy koncertowały u nas nieco rzadziej niż kiedyś. Coś w tym temacie zaczyna się na szczęście zmieniać, bo np. latem zawitają tu Ed Sheeran (są jeszcze bilety na drugi koncert) i Sting. Tradycją jest też Open'er. Przypomnijmy sobie zatem trzy niespodziewane spotkania z zagranicznymi gwiazdami w Trójmieście.IMPREZY I WYDARZENIA Popularne nadchodzące koncerty w Trójmieście

Piotr Rubik
mar 8
Piotr Rubik
Kup bilet


Jennifer Lopez biega nad MotławąCzy spotkałe(a)ś kiedyś np. na ulicy lub w restauracji jakąś znaną gwiazdę?

Trudno uwierzyć, że od pierwszego i jedynego koncertu Jennifer Lopez w Polsce minęło już 12 lat. Latynoska piosenkarka odwiedziła Gdańsk w 2012 r. i dała na PGE Arenie efektowny show, który obejrzało 25 tys. widzów. Był to też pierwszy tak duży koncert na nowym stadionie w Letnicy.

Ogólnopolskie media szczegółowo relacjonowały pobyt JLO w Trójmieście. Paparazzi na krok nie odstępowali hotelu Hilton, w którym nocowała. Towarzyszyli jej również podczas porannego treningu na Długim Pobrzeżu.

 • Opatulona Jennifer Lopez w towarzystwie ówczesnego partnera i ochroniarzy biegała Długim Pobrzeżem w 2012 r.
 • Jennifer Lopez nocowała w hotelu Hilton w Gdańsku.
Co zaskakujące, piosenkarka, która przyzwyczaiła fanów do oryginalnych i drogich kreacji oraz burzy loków, podczas joggingu spokojnie mogłaby wtopić się w tłum i raczej mało kto by rozpoznał w niej wielką gwiazdę. Obok biegł jej ówczesny partner, choreograf Casper Smart. Oczywiście obecna była również dyskretna ochrona.

Wielki show Jennifer Lopez w Gdańsku Wielki show Jennifer Lopez w Gdańsku

Depeche Mode na Przymorzu i to... trzy razy!To musiało być ogromne zaskoczenie nie tylko dla ekipy wegańskiej knajpki Faloviec (wtedy jeszcze Avocado), ale też dla klientów, którzy się tam znajdowali. 11 lutego 2018 r., w dniu koncertu w Ergo Arenie, w drzwiach niespodziewanie stanęli muzycy Depeche Mode i na dodatek wrócili tu dzień później.- Wczoraj koncert w Ergo Arenie poprzedzony był obiadkiem i kawą u nas, a dzisiaj gościliśmy ich znowu! - chwaliła się ekipa lokalu na Facebooku.
Tak brzmi legenda. Po koncercie Depeche Mode w Ergo Arenie Tak brzmi legenda. Po koncercie Depeche Mode w Ergo Arenie

Współtwórca Depeche Mode, Martin L. Gore, oraz współpracujący od ponad 20 lat z zespołem klawiszowiec Peter Gordeno, musieli na tyle polubić wegańską knajpkę, że po kilku miesiącach odwiedzili ją ponownie - na początku lipca. Grali wtedy koncert na Open'erze i byli jedną z największych gwiazd tej edycji.

Klawiszowiec Peter Gordeno i Martin L. Gore z Depeche Mode (od lewej) odwiedzili wegańską restaurację na Przymorzu aż trzy razy w ciągu roku. Klawiszowiec Peter Gordeno i Martin L. Gore z Depeche Mode (od lewej) odwiedzili wegańską restaurację na Przymorzu aż trzy razy w ciągu roku.
- Muzycy Depeche Mode byli u nas trzy razy, dwa razy zimą i raz latem 2018 r. Za pierwszym razem nasza młoda ekipa ich nie rozpoznała, ale goście już tak. Kolejnego dnia, gdy przybyli ponownie, wiedzieliśmy już, z kim mamy do czynienia. Choć to słynni muzycy, to w ogóle się nie wyróżniali, starali się na zwracać na siebie uwagi, byli też bardzo mili. Zamówili nasze flagowe danie: pad thaia (wciąż jest w naszym menu) - wspomina Daniel Jaroć, szef Falovca. I dodaje:

- W lipcu, gdy grali na Open'erze, musiał być jakiś przeciek, bo gdy zespół do nas przyjechał, to przed lokalem czekał na niego tłum dziennikarzy, kamery i fani. Finalnie wypuszczałem ich tylnymi drzwiami przez kuchnię (śmiech). Bardzo zależało im, aby uniknąć spotkania z mediami, a ja to uszanowałem. Potem dzwonili do nas fani Depeche Mode i pytali, czy mamy na sprzedaż talerze i sztućce, którymi u nas jedli.

Depeche Mode na Open'erze: muzyka, która łączy pokolenia Depeche Mode na Open'erze: muzyka, która łączy pokolenia

Rihanna wygrzewa się na sopockiej plażyW 2013 r. Opener zaskoczył fanów dodatkowym dniem: choć festiwal zakończył się w sobotę, to w niedzielę zorganizowano dla posiadaczy karnetów specjalny koncert, na którym wystąpiła Rihanna, a wszystko to bez dodatkowych opłat. Oczekiwania były ogromne, wszak piosenkarka była już jedną z najbardziej popularnych gwiazd muzyki pop i miała na koncie sporo hitów.

 • Rihanna na sopockiej plaży w 2013 r. Niedługo później wystąpiła na Open'erze.
 • Rihanna na sopockiej plaży w 2013 r. Niedługo później wystąpiła na Open'erze.
 • Rihanna wystąpiła na specjalnym koncercie w ramach Open'era w 2013 r.
 • Rihanna nie była zadowolona ze spotkania z fanami w Sopocie.
Zanim jednak Rihanna przyjechała do Kosakowa, wygrzewała się na sopockiej plaży w przyhotelowej zamkniętej strefie vip. Wokół leżaków zebrał się nie tylko tłum fotoreporterów, ale też fanów i gapiów, których przyciągnęło zamieszanie. Niestety piosenkarka nie wspomniała tego najlepiej, o czym wprost napisała na swoim Instagramie.

- Próbowałam dziś spędzić dzień na plaży, to była porażka! Siedzimy tu w klatce jak pie..one zwierzęta!
A koncert? Ostatecznie nie spełnił oczekiwań fanów - wielu miało pretensje, że Rihanna zachowywała się tak, jakby zwyczajnie nie miała ochoty śpiewać, i dała z siebie minimum. Do tego weszła na scenę mocno spóźniona, czym już na wstępie zdenerwowała wielotysięczną publiczność. Byli jednak i tacy, którzy wracali do domu zadowoleni i nie mieli podobnych negatywnych wrażeń.

Rozczarowujący koncert Rihanny Rozczarowujący koncert Rihanny

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów obywające się w Gdyni to: