• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oblężona Ulica Elektryków. Przebrani imprezowicze bawili się do rana

Mateusz Groen
1 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Halloween na Ulicy Elektryków. Motywem przewodnim były wampiry, ale każdy mógł przyjść przebrany tak jak mu się podobało. Ważna była dobra zabawa. Halloween na Ulicy Elektryków. Motywem przewodnim były wampiry, ale każdy mógł przyjść przebrany tak jak mu się podobało. Ważna była dobra zabawa.

W noc z 31 października na 1 listopada nadszedł czas, by strzygi, upiory i nieco zabawniejsze postaci wyszły na miasto, by wspólnie bawić się podczas tegorocznego Halloween. Tego wieczoru Ulica ElektrykówMapka zapełniła się spragnionymi zabawy imprezowiczami. Motywem przewodnim wydarzenia były wampiry, ale każdy mógł się przebrać wg własnego pomysłu. Inwencji nie zabrakło!Wydarzenia w Trójmieście, które warto odwiedzićUlica Elektryków pełna przebranych imprezowiczówJaki strój najchętniej byś założył(a)?

To jedyna noc w roku, kiedy można puścić wodze fantazji i zmienić się w straszne potwory z horrorów, postacie z bajek czy ikony popkultury. Halloween już na dobre przyjęło się w polskiej kulturze, a moda na organizowanie imprez tematycznych w jego klimatach rokrocznie rośnie, o czym przekonać się można było podczas poniedziałkowego wieczoru na Elektryków, gdzie tłumy imprezowiczów szturmem od godz. ok. 20 ruszyły, by bawić się w przerażającym anturażu do białego rana.

Kolejki do wejścia tworzyły się od samego otwarcia bramek na Ulicę Elektryków, a im bliżej północy, tym bardziej się wydłużały. Nie przeszkadzało to imprezowiczom, którzy tego dnia właśnie za cel obrali to miejsce. Wiele osób postawiło na kreatywność, a niektóre stroje bardziej bawiły niż straszyły. Chodziło przecież o dobrą zabawę.

Narodziny imprezowego Halloween w Polsce. Wszystko zaczęło się w Sfinksie Narodziny imprezowego Halloween w Polsce. Wszystko zaczęło się w Sfinksie

- Lubimy Halloween, bo można się przebrać za postać, w którą wcielaliśmy się w dzieciństwie, ale wtedy rodzice o tym decydowali. Teraz możemy zrobić to tak, jak nam się podoba. Elektryków było moim i znajomych pierwszym i najbardziej oczywistym wyborem, bo spędziliśmy tu całe lato - powiedziała mi Natalia.
Tej nocy można było spotkać wiele osób umazanych sztuczną krwią, wampiry, wiedźmy, strzygi i upiory, zabandażowane mumie, ponurych zakonników, postaci z seriali "Dom z papieru" czy "Squid game", a nawet "simów" z gry "The Sims".

Dla niektórych osób halloween było również okazją, by przebrać się za coś mniej strasznego czy też oczywistego. Dlatego na Ulicy Elektryków zobaczyć mogliśmy również dwie dziewczyny przebrane za... biustonosz, ludzi przebranych za grzyby czy banana.
Halloween to dla wielu czas do zabawy, dlatego imprezowiczów ograniczała jedynie kreatywność.

- Podobają mi się w Halloween przebieranki. Wcześniej imprezowałem w klubach, ale nie było takiego klimatu jak na Elektryków. Ludzie tu mają większą możliwość do integracji niż wszędzie indziej. Są ludzie z różnych miast, a nawet krajów. W kolejce spotkaliśmy np. osoby z Berlina i Hiszpanii - mówił Marek.
Rodzime Dziady, katolickie Wszystkich Świętych, a może amerykańskie Halloween? Rodzime Dziady, katolickie Wszystkich Świętych, a może amerykańskie Halloween?

Bunkier pod Ulicą Elektryków nową przestrzenią do zabawyUlica Elektryków postanowiła urządzić tegoroczną imprezę w klimatach Vampire Hardcore, dlatego wszystkie osoby, które się przebrały, prócz bezpłatnego wejścia, dodatkowo otrzymywały darmowy kieliszek Jägermeistera na barze. Osoby nieprzebrane płaciły 50 zł.

Organizatorzy zadbali o niecodzienne ozdoby i oświetlenie, np. w przestrzeni W4 Food Squat pojawiły się zawieszone na specjalnej konstrukcji planety. Na pierwszym piętrze hali można było bawić się do muzyki trap. DJ-skich bitów można było również posłuchać w B90 czy też na zewnętrznej scenie Pleneru 33, gdzie pojawiły się dekoracyjne wielkie grzyby.

Wyjątkowo w ten dzień działała również scena w podziemiach W4, do której wchodziło się przez metalowe drzwi i schody. Zadymione pomieszczenie i czerwone światła dodawały halloweenowego klimatu.

Impreza w bunkrze na Ulicy Elektryków:

Wydarzenia

Halloween Elektryków: Vampire hardcore

50 zł
clubbing / disko

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (144)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dawid Podsiadło (28 opinii)

(28 opinii)
pop

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (2 opinie)

(2 opinie)
344 - 444 zł
pop

Piąte Urodziny Stacji Food Hall

folk / reggae / world, street food, clubbing / disko

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Która młoda gdańszczanka zachwyciła jurorów programu "The Voice Kids"?