Wiadomości

Open'er się odbędzie. Alter Art pracuje nad formułą

Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności.
Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności. fot. Piotr Hukało / trojmiasto.pl

Alter Art odwołuje tegoroczny Orange Warsaw Festival, ale jednocześnie zapewnia, że Open'er w tym roku się odbędzie. Nadal jednak nie wiadomo w jakiej formule i czy w zaplanowanym terminie. Decyzje mają zostać ogłoszone w ciągu najbliższych trzech tygodni.W jakiej formule twoim zdaniem odbędzie się tegoroczny Open'er Festival?

bez zmian, w tradycyjnej formule w terminie 30.06 - 3.07 13%
w mocno ograniczonej formule po wakacjach 9%
zostanie zorganizowanych kilka koncertów jednego dnia dla zaszczepionych i tych, którzy przejdą szybki test na COVID przed imprezą 41%
sytuacja pandemiczna się pogorszy i organizatorzy będą zmuszeni odwołać imprezę 37%
zakończona Łącznie głosów: 1267
Gdy przedwczoraj na profilu facebook'owym Orange Warsaw Festival pojawił się komunikat o odwołaniu festiwalu, ruszyła lawina spekulacji odnośnie gdyńskiej imprezy. Nic dziwnego, wszak Open'er ma się odbyć niespełna miesiąc po warszawskim festiwalu, w dniach 30.06.-3.07., a powody odwołania Orange Warsaw Festival są takie, jakich można było się spodziewać.

- Niestety, dziś wiemy, że nawet przy spełnieniu optymistycznych wariantów zaszczepienia, w panującej obecnie rzeczywistości i uwarunkowaniach międzynarodowych, przygotowanie festiwalu w planowanym terminie nie jest możliwe. Oznacza to, że pomimo ogromnej i nieustannej pracy, 2021 będzie rokiem bez Orange Warsaw Festiwal - czytamy w oświadczeniu Alter Art.
Czy 2021 będzie też rokiem bez Openera w tradycyjnej formie? Pytanie zasadne, wszak sytuacja, która uniemożliwiła organizację festiwalu w Warszawie, niespełna miesiąc później nie będzie diametralnie lepsza. Na dodatek odwołany został festiwal Primavera Sound, który otwiera festiwalowy sezon w Europie, nie odbędzie się również Glastonbury, jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie, który zaplanowany był na tydzień przed Openerem. A jak wiadomo, line-up na festiwalach to system naczyń połączonych.

Czytaj także: Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes nie wystąpi na Open'erze

Przygotowania do festiwalu trwają, w żadnym scenariuszu nie ma edycji online, ale od wielu miesięcy pracujemy również nad edycją specjalną - przekonują organizatorzy Open'er Festival
Przygotowania do festiwalu trwają, w żadnym scenariuszu nie ma edycji online, ale od wielu miesięcy pracujemy również nad edycją specjalną - przekonują organizatorzy Open'er Festival fot. Piotr Hukało / trojmiasto.pl
Alter Art nie składa jednak broni i wciąż pracuje nad alternatywą zapewniając jednocześnie, że tegoroczny Open'er się odbędzie.

- Przygotowania do festiwalu trwają, pracujemy nad różnymi scenariuszami. W żadnym z nich nie ma edycji online, ale od wielu miesięcy pracujemy również nad potencjalną edycją specjalną. Na tę chwilę line-up jest aktualny. Jedyny artysta, który oficjalnie odwołał europejską trasę koncertową to Thom Yorke, o czym informowaliśmy kilka tygodni temu. W ciągu najbliższych dwóch, maksymalnie trzech tygodni powinno się wszystko wyjaśnić - informuje Ola Krakowska z Alter Art.
Organizatorzy nie zdradzają na razie szczegółów ewentualnej edycji specjalnej, ani tego czy odbędzie się ona w planowanym pierwotnie terminie 30.06.- 3.07. Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Trójmiasto zdradził jedynie, że będzie to edycja umożliwiająca fizyczną obecność na imprezie.

- W specjalnej formule festiwalu pewne wydarzenia się odbędą, inne niestety nie. Niemniej myślę, że ta formuła będzie ciekawa i wyjątkowa. Nie ma zagrożeń, aby się nie odbyła. Będzie to specjalne wydarzenie, trochę niezależne od festiwalu, ale w duchu festiwalowym. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami podobnych imprez, rozmawiamy z Komisją Europejską, z naszymi partnerami i oczywiście z artystami. Sytuacja jest wyjątkowa i trwa wyścig z czasem - mówi Mikołaj Ziółkowski.
Czytaj także: Top 10 gigantów Openera. Najbardziej pamiętne koncerty w historii festiwalu

Rok 2021 będzie z pewnością dla branży muzycznej rokiem trudnym i miejmy nadzieję, że przejściowym. Branża zakłada jednocześnie, że do pełnej normalności wrócimy w roku 2022. I będzie to spektakularny powrót.

- Widzimy przyszłość dużych festiwali i imprez w świetlistych barwach. Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności i spodziewamy się rekordowego roku. Wszystkie badania, a także poziom sprzedaży, zachowywania biletów czy też zainteresowanie test-koncertami i festiwalami wskazują, że publiczność pragnie jak najszybciej w wielkiej skali powrócić do obcowania z muzyką i kulturą na żywo - dodaje Ola Krakowska.
A wy podzielacie oczekiwania i przewidywania organizatorów Open'er Festival?

Quiz Trójmiasto i Festiwale Średni wynik 55%

Trójmiasto i Festiwale

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane


wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

17

czerwca

Restaurant Week Trójmiasto,

17

czerwca

Paweł Domagała - Wracaj Tour Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

27

czerwca

Święto Wielkiej Alei Gdańsk, Park Steffensów

Kultura

Wybraliście operę - w parku Oruńskim zobaczymy "Rigoletto"
W parku Oruńskim zobaczymy Rigoletto

Kulinaria

Gdzie jedzą "lokalsi"? Gdańsk, mamy problem...
Zabierz mnie tam, gdzie jedzą "lokalsi"
Nowe lokale: śniadania, wursty, etniczne, włoskie i gruzińskie smaki
Nowe Lokale: śniadania i kuchnie świata

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Na festiwalu Kolosy spotykają się: