• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Open'er się odbędzie. Alter Art pracuje nad formułą

Jakub Jakubowski
31 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności. Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności.

Alter Art odwołuje tegoroczny Orange Warsaw Festival, ale jednocześnie zapewnia, że Open'er w tym roku się odbędzie. Nadal jednak nie wiadomo w jakiej formule i czy w zaplanowanym terminie. Decyzje mają zostać ogłoszone w ciągu najbliższych trzech tygodni.W jakiej formule twoim zdaniem odbędzie się tegoroczny Open'er Festival?

Gdy przedwczoraj na profilu facebook'owym Orange Warsaw Festival pojawił się komunikat o odwołaniu festiwalu, ruszyła lawina spekulacji odnośnie gdyńskiej imprezy. Nic dziwnego, wszak Open'er ma się odbyć niespełna miesiąc po warszawskim festiwalu, w dniach 30.06.-3.07., a powody odwołania Orange Warsaw Festival są takie, jakich można było się spodziewać.

- Niestety, dziś wiemy, że nawet przy spełnieniu optymistycznych wariantów zaszczepienia, w panującej obecnie rzeczywistości i uwarunkowaniach międzynarodowych, przygotowanie festiwalu w planowanym terminie nie jest możliwe. Oznacza to, że pomimo ogromnej i nieustannej pracy, 2021 będzie rokiem bez Orange Warsaw Festiwal - czytamy w oświadczeniu Alter Art.
Czy 2021 będzie też rokiem bez Openera w tradycyjnej formie? Pytanie zasadne, wszak sytuacja, która uniemożliwiła organizację festiwalu w Warszawie, niespełna miesiąc później nie będzie diametralnie lepsza. Na dodatek odwołany został festiwal Primavera Sound, który otwiera festiwalowy sezon w Europie, nie odbędzie się również Glastonbury, jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie, który zaplanowany był na tydzień przed Openerem. A jak wiadomo, line-up na festiwalach to system naczyń połączonych.

Czytaj także: Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes nie wystąpi na Open'erze

Przygotowania do festiwalu trwają, w żadnym scenariuszu nie ma edycji online, ale od wielu miesięcy pracujemy również nad edycją specjalną - przekonują organizatorzy Open'er Festival Przygotowania do festiwalu trwają, w żadnym scenariuszu nie ma edycji online, ale od wielu miesięcy pracujemy również nad edycją specjalną - przekonują organizatorzy Open'er Festival
Alter Art nie składa jednak broni i wciąż pracuje nad alternatywą zapewniając jednocześnie, że tegoroczny Open'er się odbędzie.

- Przygotowania do festiwalu trwają, pracujemy nad różnymi scenariuszami. W żadnym z nich nie ma edycji online, ale od wielu miesięcy pracujemy również nad potencjalną edycją specjalną. Na tę chwilę line-up jest aktualny. Jedyny artysta, który oficjalnie odwołał europejską trasę koncertową to Thom Yorke, o czym informowaliśmy kilka tygodni temu. W ciągu najbliższych dwóch, maksymalnie trzech tygodni powinno się wszystko wyjaśnić - informuje Ola Krakowska z Alter Art.
Organizatorzy nie zdradzają na razie szczegółów ewentualnej edycji specjalnej, ani tego czy odbędzie się ona w planowanym pierwotnie terminie 30.06.- 3.07. Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Trójmiasto zdradził jedynie, że będzie to edycja umożliwiająca fizyczną obecność na imprezie.

- W specjalnej formule festiwalu pewne wydarzenia się odbędą, inne niestety nie. Niemniej myślę, że ta formuła będzie ciekawa i wyjątkowa. Nie ma zagrożeń, aby się nie odbyła. Będzie to specjalne wydarzenie, trochę niezależne od festiwalu, ale w duchu festiwalowym. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami podobnych imprez, rozmawiamy z Komisją Europejską, z naszymi partnerami i oczywiście z artystami. Sytuacja jest wyjątkowa i trwa wyścig z czasem - mówi Mikołaj Ziółkowski.
Czytaj także: Top 10 gigantów Openera. Najbardziej pamiętne koncerty w historii festiwalu

  • Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności.
  • Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności.
  • Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności.
Rok 2021 będzie z pewnością dla branży muzycznej rokiem trudnym i miejmy nadzieję, że przejściowym. Branża zakłada jednocześnie, że do pełnej normalności wrócimy w roku 2022. I będzie to spektakularny powrót.

- Widzimy przyszłość dużych festiwali i imprez w świetlistych barwach. Sukces programu szczepień oznacza dla branży powrót do normalności i spodziewamy się rekordowego roku. Wszystkie badania, a także poziom sprzedaży, zachowywania biletów czy też zainteresowanie test-koncertami i festiwalami wskazują, że publiczność pragnie jak najszybciej w wielkiej skali powrócić do obcowania z muzyką i kulturą na żywo - dodaje Ola Krakowska.
A wy podzielacie oczekiwania i przewidywania organizatorów Open'er Festival?

Quiz Trójmiasto i Festiwale Średni wynik 51%

Trójmiasto i Festiwale

Rozpocznij quiz

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi Rzeczy Ładnych

15 zł
Kup bilet
targi

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (12 opinii)

(12 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdzie debiutowała Irena Jarocka?