• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Po prostu maszyna - rewelacyjny koncert Three Days Grace w B90

Patryk Gochniewski
13 czerwca 2023, godz. 08:00 
Opinie (29)

Kanadyjczycy z Three Days Grace pomiędzy występami na europejskich festiwalach zrobili sobie przystanek w Gdańsku. Bardzo miło z ich strony, ponieważ to jest koncertowa maszyna, którą z przyjemnością się ogląda i słucha. W B90 dali kapitalny koncert, na który złożyły się utwory z całego przekroju działalności formacji.Ciężkie brzmienia - najbliższe koncerty w Trójmieście

Kanadyjczycy zawitali na postoczniowe tereny niemal równo dwie dekady od wydania swojej debiutanckiej płyty. Zespół - chociaż działalność zaczynał pod inną nazwą - istnieje już przeszło 30 lat. I to nie jako ciekawostka, a faktycznie dość istotny gracz na scenie metalu alternatywnego.

Od czasu debiutu zespół nie schodzi z poziomu co najmniej przyzwoitego. Wiadomo, jak w każdej karierze są momenty lepsze i gorsze, jednak na każdej z płyt był przynajmniej jeden przebój. Three Days Grace mają tę wyjątkową umiejętność tworzenia gitarowych hitów. "Riot", "Animal I Have Become", "I Am Machine", "Painkiller", "I Hate Everything About You" - można tak wymieniać.

No i tych wszystkich przebojów, które wzbudzają ogromne emocje nie tylko wśród fanów, ale wszystkich tych, którzy wsłuchają się w tekst i poczują siłę tego brzmienia, oczywiście nie zabrakło. Otrzymaliśmy łącznie około 20 świetnych piosenek, które w ten poniedziałkowy wieczór pozwoliły nie tylko pozbyć się złej energii, ale też naładować baterie na resztę tygodnia.

Mystic Festival na plus, ale ze sporą lekcją dla organizatorów Mystic Festival na plus, ale ze sporą lekcją dla organizatorów

Aż szkoda, że Three Days Grace nie wystąpili na właśnie zakończonym Mystic Festival, ale też takie pojedyncze występy, w mniejszych przestrzeniach, wyłącznie dla fanów, mają zupełnie inny ładunek. Nie ma tu ludzi przypadkowych. To powoduje, że z małego koncertu, na 1,5 tys. osób, robi się wydarzenie, które w trzewiach odczuwa się niczym stadionowy występ giganta.

Kanadyjczycy nie dotarli do Gdańska bez problemów. Neil Sanderson, perkusista zespołu, musiał zostać w domu z powodów zdrowotnych. Trzeba przyznać, że zespół stanął na rzęsach, aby pojawić się w Polsce. Mogli przecież odwołać występ, jak robi to większość wykonawców. Tu nie było o tym mowy. O pomoc poprosili Shauna Feista z Breaking Benjamin. Miał dwa dni, aby nauczyć się wszystkich piosenek. No i dał radę. I to jak! Kapitalny koncert, którego wisienką na torcie była mordercza niemal solówka.

Three Days Grace to jeden z tych zespołów, którego fanbase jest oddany bez reszty. To było widać i czuć w B90. Od pierwszych do ostatnich taktów były chóralne śpiewy i szaleńcza zabawa od pierwszego do ostatniego rzędu w wypełnionym niemal po brzegi stoczniowym klubie.

U nas znajdziesz bilety na wszystkie Trójmiejskie koncertyZespół ma świadomość tego, ile znaczą dla fanów. Ich koncert był składanką the best of, a przy okazji pokazał, jak rewelacyjną formacją są na żywo Kanadyjczycy. Maszyna - po prostu. I ta maszyna w pewnym momencie postanowiła podziękować swoim wielbicielom. Podczas "Just Like You" zaprosili na scenę cztery dziewczyny, którym dali mikrofony, aby zaśpiewały razem z Mattem Walstem. A że ściszono im je niemal całkowicie? Nie szkodzi - dla nich to będzie jedno z najlepszych wspomnień w życiu.

Można powiedzieć, że koncert Three Days Grace był afterparty po Mystic Festival. Wśród widzów było zresztą sporo festiwalowiczów. Jak widać, rock nie umarł. Wciąż ma wielu fanów. Trzeba tylko zapraszać zespoły, które ludzie chcą oglądać. Kanadyjczycy są jednym z nich. Miło też, że od ładnych paru lat mamy miejsca, w których możemy ich gościć. Nie trzeba już jechać na wycieczkę do Warszawy, Poznania czy Krakowa.

Wydarzenia

Three Days Grace

159 zł
ciężkie brzmienia

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Targi Rzeczy Ładnych

15 zł
Kup bilet
targi

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (12 opinii)

(12 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Festiwal teatralny Sopot Non-Fiction poświęcony jest: