Sylwester Gdańsk. 5 plaż na noworoczny spacer

Sylwester w Gdańsku to okazja do spędzenia weekendu nad zimowym Bałtykiem.
Sylwester w Gdańsku to okazja do spędzenia weekendu nad zimowym Bałtykiem. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Sylwester w Gdańsku to dobra okazja, żeby skorzystać z uroków Bałtyku zimą. Zabawa sylwestrowa z widokiem na morzem, a następnego dnia spacer po plaży? Spędź ostatni dzień grudnia na jeden z trójmiejskich imprez i powitaj Nowy Rok na gdańskiej plaży.
Sylwester w Gdańsku - imprezy sylwestrowe GdańskSylwester 2021 - kiedy wypada?W tym roku Sylwester obchodzimy w piątek. Tradycja świętowania 31 grudnia rozpowszechniła się w Polsce dopiero w XIX wieku. Zwyczaj przywędrował z Europy Zachodniej, gdzie stary rok hucznie żegnała głównie arystokracja i zamożni mieszczanie.

Polacy zaczęli witać Nowy Rok lampką szampana dopiero w okresie powojennym. Wcześniej mieszkańcy poszczególnych regionów kultywowali lokalne wróżby - lali wosk, piekli specjalne bułeczki dla zwierząt czy wróżyli z gwiazd. Na Pomorzu popularnością cieszyła się zabawa "latko", która polegała na ukryciu pod talerzykami gości upieczonych wcześniej ciasteczek w różnych kształtach. Uczestnicy zabawy interpretowali znaleziony wypiek jako wróżbę na nadchodzący rok.

Obecnie Sylwester to jeden z najpopularniejszych dni do zabawy na całym świecie. Chociaż 31 grudnia nie jest dniem wolnym od pracy to dobra okazja na spędzenie weekendu nad polskim morzem.

Sylwester Gdynia. Co warto zobaczyć w Nowym Roku?Imprezy sylwestrowe - GdańskW zeszłym roku większość imprez nie odbyła się z powodu pandemii. Wiele osób spędzało ostatni dzień grudnia w domu w małym gronie najbliższych. Sylwester 2021/2022 możemy świętować już na większych imprezach w lokalach czy miejskich imprezach pod gołym niebem.

Jeżeli chcesz powitać Nowy Rok nad morzem, sprawdź ofertę przygotowaną przez trójmiejskie lokale. Sylwester w Gdańsku oferuje bale i imprezy w różnych stylach. Możesz wybrać się na kolację z autorskim menu przygotowanym przez światowej sławy kucharzy. Hotele i restauracje organizują również eleganckie bale z dobrym jedzeniem i wysokiej jakości obsługą. Gdańskie kluby zapraszają na taneczne imprezy w różnych stylach - od fluorescencyjnego klimatu, przez karaibski aż po imprezy w stylu domówki.

Chcesz wybrać się na imprezę, ale nie masz co zrobić z dzieckiem? Wybierz imprezę sylwestrową w Gdańsku dla najmłodszych. Zabawa pod okiem doświadczonych opiekunów to świetna okazja do spędzenia czasu w gronie innych dzieci.

Sylwester Gdańsk, Sopot, Gdynia - polecane imprezyBałtyk zimą, czyli plaże na noworoczny spacerJak spędzić noworoczny poranek i popołudnie w Gdańsku? Wybierz się na spacer brzegiem morza. Bałtyk zimą zachwyca bogactwem kolorów, ale przede wszystkim ciszą i spokojem. Sylwester w Gdańsku to idealna okazja na skorzystanie z uroków morza zimą.

Plaża Jelitkowo

Jelitkowo mieści się na granicy Gdańska i Sopotu. Dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta sprawia, że plaża cieszy się dużą popularnością. Przy głównym wejściu na plażę znajduje się rozbudowana promenada. Nie tylko latem, ale również zimą skorzystasz z oferty punktów gastronomicznych. Gorąca kawa albo herbata rozgrzeje cię w pierwszych dniach Nowego Roku.

Sylwester z widokiem na morze? Plaża w Jelitkowie cieszy się dużą popularnością ze względu na dogodną lokalizację.
Sylwester z widokiem na morze? Plaża w Jelitkowie cieszy się dużą popularnością ze względu na dogodną lokalizację. fot. Łukasz Unterschuetz / Trojmiasto.pl

Plaża Brzeźno

Jedna z najpopularniejszych plaż w Gdańsku zyskała miłośników nie tylko latem, ale również zimą. Lokalizacja blisko centrum umożliwia szybkie dotarcie na piaszczystą plażę położoną w północnej części miasta. Molo w Brzeźnie ma 136 m długości i ponad 7 m szerokości. Plażę oddziela od miasta rozległy teren parkowy, który również stanowi miejsce do spacerowania.

Sylwester w Sopocie - imprezy sylwestrowe SopotPowitaj Nowy Rok nad morzem. Molo w Brzeźnie zachwyca bez względu na porę roku.
Powitaj Nowy Rok nad morzem. Molo w Brzeźnie zachwyca bez względu na porę roku. fot. Łukasz Unterschuetz / Trojmiasto.pl

Plaża Stogi

Plaża Stogi o długości ponad 4 km i szerokości 100 m to raj dla miłośników zimowych spacerów. Jedna z najczystszych i najładniejszych plaż w Trójmieście znajduje się zaledwie 9 km od centrum Gdańska. Latem piaszczysta plaża zamienia się w najnowocześniejszy teren kąpieliskowy na terenie Gdańska.

Plaża w Stogach to jedna z najnowocześniejszych w całym Trójmieście.
Plaża w Stogach to jedna z najnowocześniejszych w całym Trójmieście. fot. Edyta Steć / Trojmiasto.pl

Plaża Sobieszewo

Plaża w Sobieszewie mieści się ok. 17 km od centrum Gdańska. Spokojna przestrzeń otoczona lasem i wydmami to jedno z ulubionych miejsc do spacerowania wśród gdańszczan i turystów. Łączna długość 3 plaż wynosi około 11 km.

Jak spędzić Sylwestra? Wieczorem huczna impreza, a następnego dnia spacer w towarzystwie Bałtyku zimą.
Jak spędzić Sylwestra? Wieczorem huczna impreza, a następnego dnia spacer w towarzystwie Bałtyku zimą. fot. Krystian Mącznik / galeria Trojmiasto.pl

Plaża Górki Zachodnie

Plaża w Górach Zachodnich zlokalizowana jest na zachodnim brzegu Wisły Śmiałej. Szeroka i piaszczysta plaża osłonięta od strony lasu wydmami zachwyca naturalnym krajobrazem. Górki Zachodnie znajdują się 15 min jazdy samochodem od centrum Gdańska, ale dotrzesz tam również autobusem. Plaża dla miłośników spokojnej okolicy z dala od miejskiego zgiełku i ludzi.

Plaża w Górkach Zachodnich to jedna z najładniejszych i najmniej uczęszczanych plaż w Trójmieście.
Plaża w Górkach Zachodnich to jedna z najładniejszych i najmniej uczęszczanych plaż w Trójmieście. fot. Maciek_P / galeria Trojmiasto.pl

Opinie (1)

  • Dziwny artykuł

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy
jarmark
lis 19-24.12
g. 12:00 - 20:00
Gdańsk, Targ Węglowy
Aga Zaryan Christmas Songs
Aga Zaryan Christmas Songs
kolędy i pastorałki
gru 12
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Stary Maneż
Tymek
Tymek
hip-hop
gru 16
czwartek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym klubie w latach 60. gospodarzem był Krzysztof Klenczon?