W każdy piątek kino z widokiem na Port Gdańsk

Pokazy Kina Letniego odbywają się w każdy piątek o godz. 21:30 na plaży na Stogach (wejście nr 26). W repertuarze m.in. "W samym sercu morza", "Pechowi szczęściarze" i "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".
Pokazy Kina Letniego odbywają się w każdy piątek o godz. 21:30 na plaży na Stogach (wejście nr 26). W repertuarze m.in. "W samym sercu morza", "Pechowi szczęściarze" i "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". mat. prasowe/Port Gdańsk

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Kina Letniego na Stogach, również w te wakacje, Port Gdańsk wspólnie z DCT Gdańsk organizują seanse filmowe pod chmurką. Pokazy odbywają się w piątki o godz. 21:30 na plaży na Stogach w GdańskuMapka. Wstęp jest darmowy.Kino letnie na Stogachzakończona Łącznie głosów: 232
Lato, plaża, leżaki, szum fal i filmy, a w tle charakterystyczny dla Gdańska i dzielnicy Stogi portowy krajobraz - z unikalnym widokiem na największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT Gdańsk. W tej wyjątkowej, wieczornej atmosferze można oglądać filmy na plaży.

- Bardzo dobra frekwencja podczas ubiegłorocznej edycji Kina Letniego zachęciła nas do zorganizowania kolejnej edycji. Liczymy, że wybrany przez nas w tym roku repertuar przypadnie do gustu zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym Gdańsk. Przygotowaliśmy 150 miejsc siedzących, ale zachęcamy także do zabrania swojego kocyka czy leżaków i oglądania seansów bezpośrednio na plaży. Czujemy się częścią lokalnej społeczności, dlatego tym bardziej chętnie inicjujemy przedsięwzięcia, które mają służyć mieszkańcom dzielnic sąsiadujących z Portem Gdańsk - mówi Anna Drozd, rzecznik prasowy Portu Gdańsk.
Pokazy Kina Letniego w Stogach zainaugurował 16 lipca pokaz filmu "Aquaman" w reżyserii Jamesa Wana.
Pokazy Kina Letniego w Stogach zainaugurował 16 lipca pokaz filmu "Aquaman" w reżyserii Jamesa Wana. mat. prasowe/Port Gdańsk
Na dobry początek 16 lipca wielbiciele kina akcji i fantastyki mogli obejrzeć film "Aquaman" z 2018 r., amerykańską ekranizację serii komiksów o superbohaterze, wydawnictwa DC Comics w reżyserii Jamesa Wana. Najbliższy pokaz to z kolei propozycja dla miłośników kina opartego na faktach, obraz Rona Howarda z 2015 r. "W samym sercu morza". Film opowiada prawdziwą historię statku wielorybniczego Essex, który w 1819 r. został staranowany przez kaszalota i zatonął. Nie zawiodą się też fani francuskich komedii z udziałem Christiana Claviera, znanego z roli średniowiecznego giermka w filmie "Goście, goście", czyli "Czym chata bogata" oraz "I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże". Zdecydowanie inne poczucie humoru zaserwują "Pechowi szczęściarze". To argentyńsko-brazylijska komedia kryminalna twórców "Dzikich historii". Opowiada o przyjaciołach z małego miasteczka, którzy planują założyć własną firmę. W repertuarze znajdzie się również włoski komediodramat z 2016 r. dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku, czyli "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".

W tym roku organizatorzy przygotowali też coś wyjątkowego. Miłośnicy kina pod chmurką sami mogą wybrać film, jaki chcą obejrzeć na koniec Kina Letniego. Do wyboru są trzy tytuły: "Joker", "Wonder Woman" oraz "Batman vs Superman". Głosować można do 6 sierpnia w ankiecie dołączonej do artykułu. Zwycięski film będzie można obejrzeć 27 sierpnia, podczas ostatniego seansu Kina Letniego.

W związku z tym, że pokazy filmowe odbywają się w plenerze, w razie deszczu organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przełożenia seansu na inny, dogodny dzień.
W związku z tym, że pokazy filmowe odbywają się w plenerze, w razie deszczu organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przełożenia seansu na inny, dogodny dzień. mat. prasowe/Port Gdańsk
Na plaży na kinomaniaków będą czekać wygodne leżaki i miękkie koce do okrycia w razie chłodnego wieczoru. Przewidziane są też drobne upominki od organizatorów.

W związku z tym, że pokazy filmowe odbywają się w plenerze, w razie deszczu organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przełożenia seansu na inny, dogodny dzień.

Harmonogram seansów:

  • 16.07 - "Aquaman" reż. James Wan
  • 23.07 - "W samym sercu morza" reż. Ron Howard
  • 30.07 - "Czym chata bogata" reż. Philippe de Chauveron
  • 6.08 - "Pechowi szczęściarze" reż. Sebastian Borensztein
  • 13.08 - "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" reż. Paolo Genovede
  • 20.08 - "I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże" reż. Philippe de Chauveron
  • 27.08 - "Joker", "Wonder Woman" lub "Batman vs Superman" - jeden z trzech filmów wybrany w plebiscycie widzów

Lokalizacja: wejście główne na plażę na Stogach (nr 26)
Aktualne informacje dotyczące kina letniego dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku.
Organizatorami wydarzenia są Port Gdańsk i DCT Gdańsk.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
rock
paź 1
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
IRA
IRA
rock
paź 7
czwartek, g. 19:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
Pat Metheny - Side Eye
Pat Metheny - Side Eye
jazz
cze'22 3
piątek, g. 20:00
Sopot, Opera Leśna

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Autorem powieści "Srebrzysko. Powieść dla dorosłych" jest: