Wiadomości

Gdańsk Tattoo Konwent już w ten weekend

Tak było rok temu na Gdańsk Tattoo Konwent:

Już w najbliższy weekend Amber Expo opanują miłośnicy sztuki tatuowania, ale - jak co roku - organizatorzy pomyśleli nie tylko o nich. W czasie Gdańsk Tattoo Konwent odbędą się tradycyjnie także koncerty, pokazy, wystawy oraz festiwal food trucków. Nie zabraknie też nowości, w tym strefy mody i motoryzacji. Bilety od 35 zł.W ubiegłym roku, po sześciu latach funkcjonowania na terenie gdańskiej stoczni, Tattoo Konwent został przeniesiony do Amber Expo. Dla części stałych uczestników konwentu okazało się to ruchem odbierającym imprezie specyficzną atmosferę, ale dla rozwoju największego polskiego przedsięwzięcia związanego ze sztuką tatuażu, było to rozwiązanie niezbędne.

- Różne są reakcje. Części odwiedzających, którzy uczestniczyli w konwentach od samego początku, ta zmiana nie przypadła do gustu. Ciężko się dziwić, bo każdy z nas ma sentyment do tamtego miejsca - twierdzi Marcin Pacześny, pomysłodawca i organizator Tattoo Konwent. - Stocznia ma fajny klimat, jest fajnie zlokalizowana, ale z drugiej strony są też głosy od wystawców i części zwiedzających, że w Amber Expo jest znacznie większy komfort obcowania ze sztuką tatuażu. Są tutaj bardzo ważne udogodnienia, na przykład klimatyzacja albo łatwy dostęp do toalet. Dla nas, jako organizatorów, są to na pewno dużo większe możliwości aranżacji. W tamtym roku zajmowaliśmy pół hali, w tym roku całą, co pozwoliło zmieścić ponad sto dziesięć stoisk wystawców.
Niezmiennie najistotniejszym elementem wydarzenia jest konkurs na najlepszy tatuaż, w tym roku podzielony na jedenaście kategorii, takich jak Najlepszy Tatuaż Związany z Morzem czy Najlepszy Tatuaż Inspirowany Naturą. Nie zabraknie także koncertów (w programie między innymi Żabson i Quebonafide), ale organizatorzy dbają o to, aby osoby regularnie biorące udział w konwencie nie odczuły wyczerpania jego formuły.

Tattoo Konwent nie jest imprezą stworzoną wyłącznie dla osób już posiadających tatuaże, żyjących kulturą tatuażu na co dzień. Uczestniczą w niej całe rodziny, ludzie zafascynowani tatuażem wyłącznie jako odbiorcy sztuki, w której płótnem jest skóra, ale także posiadacze niezwykłych wzorów.
Tattoo Konwent nie jest imprezą stworzoną wyłącznie dla osób już posiadających tatuaże, żyjących kulturą tatuażu na co dzień. Uczestniczą w niej całe rodziny, ludzie zafascynowani tatuażem wyłącznie jako odbiorcy sztuki, w której płótnem jest skóra, ale także posiadacze niezwykłych wzorów. fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl
- Na pewno w tym roku będzie nią duża strefa mody, będzie też strefa motoryzacyjna, gdzie będzie można zobaczyć między innymi lowridery, będą też po raz pierwszy stoiska barberów w większej ilości - opowiada Pacześny. - Zawsze staramy się wprowadzać jakieś nowości, choć nie jest to łatwe, gdy robi się siedemnastą w skali kraju edycję, bo ta impreza - która narodziła się w Gdańsku - w tym roku ma pięć edycji w całej Polsce. Wymyślanie kolejnych elementów jest więc dużym wyzwaniem.
Co jednak najważniejsze, Tattoo Konwent nie jest imprezą stworzoną wyłącznie dla osób już posiadających tatuaże, żyjących kulturą tatuażu na co dzień. Uczestniczą w niej całe rodziny, ludzie zafascynowani tatuażem wyłącznie jako odbiorcy sztuki, w której płótnem jest skóra, ale także posiadacze niezwykłych wzorów.

- Na samym początku wymyślałem tę imprezę tak, żeby była skierowana do jak największego grona odbiorców i myślę, że dopiero teraz można to tak naprawdę zauważyć. Mamy strefę dla dzieci, ekspozycję monster trucków, strefę motoryzacji, stoiska barberów czy strefę mody, gdzie jest ponad dwadzieścia stoisk z odzieżą. Myślę, że osoby bez tatuażu mogą przyjść i poczuć ten klimat, zainspirować się, sprawdzić, co jest teraz popularne. Niekoniecznie trzeba mieć tatuaż, żeby dobrze się czuć na konwencie i wiele osób nam o tym mówi - przekonuje Pacześny.
Gdańsk Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 23 i 24 lipca, wstęp od godziny 12.30. Bilet jednodniowy kosztuje 35 zł, dwudniowy 45 zł, a grupowy karnet dla 3 osób 115 zł. Wejściówka VIP to koszt 200 zł. Dzieci do 12 roku życia uczestniczą w wydarzeniu za darmo.

Opinie (92) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25

lipca

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

25

lipca

BrassWoodFest Sopot, Opera Leśna

Kultura

Rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Opery Leśnej
Będzie rozbudowa Opery Leśnej
Podróże w wersji mikro. Poznaj Gdańsk z przewodnikiem
Podróże po Gdańsku z przewodnikiem

Kulinaria

Z widokiem na morze i miasto. Trójmiejskie lokale z tarasami
Lokale z tarasami w Trójmieście

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Gdański Teatr Szekspirowski jest organizatorem: