• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scorpions wciąż żądlą - legendarny zespół dał kapitalny show w Ergo Arenie

Patryk Gochniewski
23 czerwca 2023, godz. 07:00 
Opinie (101)

Zapewne kiedy wiele osób słyszy nazwę Scorpions, od razu nasuwa się skojarzenie z dinozaurami. No bo ile można? Okazuje się jednak, że Niemcy nie są żadną skamieliną, a kipiącą energią koncertową korporacją, której efektywność i efektowność mogą zawstydzić niejeden dużo młodszy zespół. W Ergo Arenie formacja znów zachwyciła perfekcją.IMPREZY I WYDARZENIA Najbliższe koncerty rockowe w Trójmieście

mar 2
Dr Misio
Kup bilet
mar 17
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów
Kup bilet
mar 1
SWANS + Maria W Horn
Kup bilet
mar 2
Led-Zeppelin show by Zeppelinians
Kup bilet
mar 2
Illusion akustycznie
Kup bilet


Ile razy widziałe(a)ś Scorpions na żywo?

Grzegorz Markowski śpiewał, że trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Scorpionsom wydawało się, że wiedzą. Kilka ładnych lat temu hanowerska formacja stwierdziła, że to już czas. Siedem dych na karku, wypadałoby odpocząć. Na szczęście jednak stwierdzili, że wiek to jedynie liczba, a nie rzeczywistość - w duszy bowiem to wciąż młodzieńcy.

No i grają dalej. Ku uciesze fanów. Oddanych fanów - pamiętajmy. Koncertami Scorpions możemy odmierzać czas - przyjeżdżają do nas z taką regularnością. I dobrze. Bo Niemcy są w świetnej formie, a swój show mają dopracowany do perfekcji. Takie koncerty ogląda się z przyjemnością - czy to będąc wielkim fanem, czy postronnym słuchaczem. Wszystko brzmi, wszystko jest na miejscu, wszystko do siebie pasuje.

Nie dziwi taka częstotliwość wizyt, skoro na każdym z koncertów pod sceną gromadzą się tłumy. I teraz tak - Scorpions mało co zmieniają w swoich występach. Jeśli ktoś ich widział - przykładowo - pięć lat temu i zobaczy teraz, może nie dostrzec zbyt wielu różnic. Ale to jest dobre podejście Niemców - po co zmieniać coś, co dobrze działa. Ba, działa perfekcyjnie!

To ponad pół wieku na scenie pozwala Scorpionsom na sprawną żonglerkę setlistami. Jasne, zawsze znajdzie się miejsce na "Wind of Change". Zwłaszcza tu, w Trójmieście, to piosenka niemal hymnowa - zresztą chóralnie wyśpiewana. Tym razem jednak zadedykowana Ukrainie, przez co też z nieco zmienionym tekstem.

Poza tym chociażby "Rock You Like a Hurricane" czy "Still Loving You". Jednak mimo obecności tych evergreenów podczas każdej trasy zespół coś zmienia, dając słuchaczowi wyjątkową podróż przez wszystkie lata, zmiany i brzmienia. Stąd nie może dziwić obecność na liście "Send Me an Angel" czy nowych "Rock Believer" albo "Peacemaker".

Szukasz biletu na koncert w Trójmieście? Znajdziesz go u nas!Jak wspomniałem na początku, gigantów z Hanoweru absolutnie nie można szufladkować jako dinozaurów. Scorpions wciąż są wściekle dobrzy, a ich żądła działają niezwykle precyzyjnie. Zespół nie tylko zdaje sobie sprawę z tego, że muzycznie musi być perfekcyjny. Ważne są też dodatki. Nie może więc dziwić dopracowana do najmniejszego szczegółu multimedialna produkcja. Świetnie wizualizacje, zsynchronizowane oświetlenie, dobry montaż przebitek na żywo.

Niewiele jest zespołów, które potrafią niemal za każdym razem wyprzedać taki obiekt jak Ergo Arena. Zwłaszcza przy tak częstych wizytach. Scorpions nie mają takich problemów. Albo sold out, albo bardzo do niego blisko. Podobnie było tym razem. To tylko pokazuje siłę Niemców i ponadczasowość ich muzyki. Publiczność stanowią bowiem nie tylko osoby, które z formacją wzrastały, ale też młode pokolenie, które znajduje w tym brzmieniu coś wyjątkowego.

Ta wyjątkowość Scorpions polega na tym, że mimo umiejętności odnajdywania się na dzisiejszym absurdalnym rynku muzycznym, potrafią wciąż być wierni swoim korzeniom. I nawet jeśli coś brzmi nowocześniej, to wciąż bez cienia wątpliwości wiadomo, co to za zespół.

Piekielnie dobry Ghost przyćmił niedociągnięcia pierwszego dnia Mystic Festival Piekielnie dobry Ghost przyćmił niedociągnięcia pierwszego dnia Mystic Festival

Mam ostatnio dużo szczęścia. Z tego powodu, że w ciągu kilku tygodni mogłem doświadczyć koncertów wykonawców, których fani są oddani bez reszty i po prostu czuć ten emocjonalny ciężar, który unosi się nad głowami. Tak było na Ghost czy Voivod podczas Mystic Festival, tak było na Three Days GraceB90 i tak było teraz, w czwartkowy wieczór na Scorpions.

Takie wydarzenia, spektakle, odbiera się wówczas zupełnie inaczej. Człowiek nagle staje się częścią pewnej jedności. I nawet jeśli nie do końca ją rozumie, czuje, jak wsiąka w tę tkankę coraz głębiej. To jest siła koncertów i siła muzyki. Można znaleźć wyjątkowość w wielu jej odcieniach.

Wydarzenia

Scorpions (8 opinii)

(8 opinii)
285 - 655 zł
rock / punk

Miejsca

  • Ergo Arena Gdańsk, Sopot, pl. Dwóch Miast 1
  • B90 Gdańsk, Elektryków

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (8 opinii)

(8 opinii)
129 - 399 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W jakiej dzielnicy Gdańska znajduję się ulica Matki Polki?