• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Muzyk zabrał figurkę artyście. Bo mu się spodobała

szym
16 czerwca 2023, godz. 15:00 
Opinie (23)

Tak wyglądał proces tworzenia figurki.

Co może powstać z połączenia zdolności manualnych, figurki He-Mana i uwielbienia dla rockowego muzyka, Glenna Danziga? Zademonstrował to artysta Łukasz "Pachu" Pach, który stworzył postać muzyka. Gwieździe jego miniwersja tak się spodobała, że statuetki autorowi już nie oddał. Panowie spotkali się na festiwalu Mystic, który tydzień temu odbywał się w Gdańsku.IMPREZY I WYDARZENIA Imprezy w rockowym klimacie. Kiedy najbliższa?

Karuzela Gna Orkiestrowo
sty 3
Karuzela Gna Orkiestrowo
Kup bilet


Łukasz "Pachu" Pach to muzyk zespołu Hostia i twórca oprawy graficznej Mystic Festivalu, który niedawno zakończył się w Gdańsku.

Mystic Festival na plus, ale ze sporą lekcją dla organizatorów Mystic Festival na plus, ale ze sporą lekcją dla organizatorów

Jedną z głównych gwiazd wydarzenia był Glenn Danzig, legendarny wokalista Misfits, znany ze swojej atletycznej budowy ciała i głosu a'la Elvis Presley.

Jakiego gatunku muzyki słuchasz najchętniej?

- Pomysł chodził już za mną od paru dobrych lat. Do realizacji zmobilizowało mnie dopiero ogłoszenie koncertu Danzig na tegorocznym Mystic Festival. Bazą jest oryginalny He-Man firmy Mattel z '82 roku. Ręcznie pozbyłem się zbędnych elementów plastiku i dodałem wyrzeźbione elementy, jak włosy czy charakterystyczna klamra paska. W ostatnim momencie postanowiłem dodać mikrofon z kablem. Zdecydowałem się na mashup dwóch uniwersum - Masters of the Universe oraz chyba mojej największej inspiracji - Glenna Danziga - przekazał w mediach społecznościowych artysta.
Jak podkreśla, całość inspirowana był kultową koncertową fotą Glenna, którą umieścił na tyle opakowania figurki.

Bilety na kolejną edycję Mystic Festival już do kupieniaTak wyglądała zabawa na Mystic Festival.Na opakowaniu figurki artysta umieścił ikoniczne zdjęcie Glenna Danziga. Na opakowaniu figurki artysta umieścił ikoniczne zdjęcie Glenna Danziga.
- Miałem ogromną przyjemność i zaszczyt spotkać się ze swoim idolem po koncercie i wręczyć mu do podpisu figurkę. Spodobała mu się na tyle, że mi jej już nie oddał. Na szczęście podpisał mi zapasowy kartonik. Czeka mnie zatem praca nad jeszcze jedną sztuką - podsumowuje z uśmiechem muzyk.
szym

Wydarzenia

Mystic Festival: Ghost, Danzig, Gojira (88 opinii)

899 zł
ciężkie brzmienia, festiwal muzyczny, rock / punk

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (43 opinie)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (38 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W 2017 roku brytyjski książę William i księżna Kate odwiedzili: