• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Czarujący Vito Bambino na rozpoczęcie sezonu sopockich Lasów

Magda Mielke
23 czerwca 2023, godz. 11:00 
Opinie (15)
 • Lasy zainaugurowały sezon. Gwiazdą wieczoru był Vito Bambino.
 • Lasy zainaugurowały sezon. Gwiazdą wieczoru był Vito Bambino.
 • Lasy zainaugurowały sezon. Gwiazdą wieczoru był Vito Bambino.
 • Lasy zainaugurowały sezon. Gwiazdą wieczoru był Vito Bambino.
 • Lasy zainaugurowały sezon. Gwiazdą wieczoru był Vito Bambino.

Sopockie Lasy rozpoczęły sezon. I zrobiły to w najlepszym możliwym stylu. Na początek w unikalnej przestrzeni przy Operze Leśnej wystąpili Rosalie i Vito Bambino. Mimo że wszystkie bilety zostały wyprzedane, atmosfera koncertów była dość kameralna i pozwoliła każdemu po swojemu przeżywać występy.Lasy - program wydarzeń

Czy byłe(a)ś kiedyś na koncercie w Lasach?

Lasy to kameralna przestrzeń koncertowa zlokalizowana tuż przy Operze Leśnej. Oprócz sceny znajduje się tam strefa gastronomiczna oraz przestrzeń relaksu z barami i leżakami. Od trzech lat co wakacje na scenie Lasów możemy oglądać występy muzyków i zespołów grających szeroko pojętą polską muzykę alternatywną.

Każdy, kto miał okazję być na koncercie w Lasach, wie, jak przestrzeń ta dobrze wpływa na odbiór muzycznych wrażeń i nadaje występom specyficznego klimatu. Piękne okoliczności przyrody, stosunkowo niewielka grupa słuchaczy i nastrojowe oświetlenie - w Lasach jest po prostu bardzo przyjemnie, o czym niejednokrotnie ze sceny mówili też sami występujący tu artyści. Trzeba również przyznać, że i dobór artystów jest bardzo przemyślany, a prezentowany przez nich repertuar doskonale wpisuje się w ten klimat.

Zanim na scenie pojawił się Vito Bambino, zaśpiewała Rosalie. Zanim na scenie pojawił się Vito Bambino, zaśpiewała Rosalie.
Tegoroczną, czwartą już odsłonę koncertów w Lasach otworzył występ Vito Bambino. Zanim jednak artysta pojawił się na scenie, zawładnęła nią Rosalie. Piosenkarka wykonująca szeroko pojęte R&B pokazała swój niezwykły "feeling" i światowe brzmienie. Mimo delikatnego wyglądu i niepozornej stylizacji okazała się pewną siebie, świadomą swojego talentu artystką. Był to dobry wybór, aby wprawić publiczność w przyjemny nastrój przed występem gwiazdy wieczoru.


Potrafi sprawić, że Malik Montana nie przeklina, a jego fanką jest Ewa Bem - Vito Bambino to jedno z najgorętszych nazwisk tego sezonu. Od kiedy pojawił się na scenie, miał - ale teraz ma jeszcze większe - supermoce. Razem z Igo i Mrozem wszedł w skład tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania, grafik jego letnich występów jest naprawdę napięty, a na dodatek pod koniec kwietnia wydał nową, bardzo osobistą płytę "Pracownia".

- Strasznie was dużo. Nie wiedziałem, że to aż tak będzie wyglądało. Niedawno miałem okazję grać tam obok na scenie i było fajnie [mowa o koncercie Dawida Podsiadły, na którym Vito gościnnie zaśpiewał - przyp. red.], a dzisiaj... też będzie fajnie. Bawcie się dobrze! - mówił Vito na początku koncertu.

IMPREZY I WYDARZENIA Nadchodzące koncerty muzyki pop

gru 28
Mamma Mia! - Tribute to Abba
Kup bilet
gru 20
Andrzej Piaseczny - Jeszcze zanim święta
Kup bilet

Podczas występu artysta wykonał przede wszystkim utwory z najnowszej płyty, ale nie zabrakło też numerów z wcześniejszej "Poczekalni", utworu nagranego z Bitaminą czy zeszłorocznego hitu Męskiego Grania "I Ciebie też, bardzo", które Vito wykonał na bisach. Każdą śpiewaną piosenką opowiada o sobie - o Mateuszu Dopieralskim, chłopaku z Katowic, alternatywnym artyście, któremu udało się wpłynąć do głównego nurtu i który próbuje w tych wodach pływać po swojemu. Opowiada w niezwykły sposób. Jego śpiew ma znamiona czegoś wyjątkowego - łączy bardzo polską melancholię z zupełnie niepolskim luzem, indywidualizmem i ekspresją. Te melodie czuje się instynktownie, lgnie do nich i nie chce ich opuszczać.

Tak jak zapraszając słuchaczy do swojej "Pracowni", Vito mocno otwiera się przed nimi, tak i na koncercie padło z jego ust wiele mądrych słów. Ponadprzeciętna wrażliwość artysty, jego charyzmatyczny wokal i przyjemna aura, którą wokół siebie roztacza, przyciągają bardzo różnorodną grupę słuchaczy. Tak było i tym razem, na koncercie pojawiło się mnóstwo młodych osób, ale nie zabrakło też rodziców z małymi dziećmi czy osób w średnim wieku. Jedni tłoczyli się pod sceną i razem z Vito śpiewali każdy utwór, inni pląsali w dalszych rejonach Lasów, jeszcze inni wybrali spokojny sposób odbioru i usadowili się na leżakach czy schodkach. Niezależnie od tego myślę, że każdy to muzyczne spotkanie zapamięta na długo.

Dziwi tylko, że skoro Rosalie i Vito spotkali się na jednej scenie, nie wykonali żadnej piosenki razem - w końcu mają na swoim koncie "Czar", razem pojawiają się też w "Tyle o sobie wiem".

Lasy rozpoczynają sezon koncertowy. Na scenie Vito Bambino, Baranovsky, Rubens Lasy rozpoczynają sezon koncertowy. Na scenie Vito Bambino, Baranovsky, Rubens

Kolejne koncerty w LasachJako kolejna na scenie Lasów wystąpi Daria ze Śląska. Koncert młodej wokalistki, która w tym roku zadebiutowała płytą "Tu była", odbędzie się 6 lipca. Z kolei 20 lipca leśną scenę odwiedzi Baranovski - wokalista, muzyk, producent i songwriter, szerszej publiczności znany m.in. z występów z grupą XXANAXX. Pod koniec lipca w Lasach wystąpi Rubens. Obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad dekady artysta w zeszłym wydał debiutancki album "Piosenki, których nikt nie chciał". Tegoroczną odsłonę Lasów zakończy koncert duetu Karaś/Rogucki. Ich koncert odbędzie się 31 sierpnia. Ceny biletów na wymienione koncerty wynoszą od 60 do 100 zł i są już dostępne w sprzedaży internetowej.

Wydarzenia

LASY - Vito Bambino (7 opinii)

pop

Miejsca

 • LASY Sopot, Stanisława Moniuszki 12
 • Opera Leśna Sopot, Stanisława Moniuszki 12

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (38 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (27 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Uważa się, że bagietka została wymyślona za czasów Napoleona i była praktyczna bo: