• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Współczesne kawalerskie: bez striptizu i szalonej imprezy

Mateusz Groen
29 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (108)
Jak dziś wyglądają wieczory kawalerskie? Jak dziś wyglądają wieczory kawalerskie?

Wieczór kawalerski to dla wielu jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w czasie przedślubnej gorączki. To czas, kiedy przyszły pan młody oraz jego przyjaciele gromadzą się, aby celebrować zbliżającą się zmianę stanu cywilnego. Tylko czy wciąż w grę wchodzą szalone całonocne imprezy na mieście zakończone w klubie ze striptizem?
Czy lubisz imprezy kawalerskie lub panieńskie?

Kawalerskie to nie tylko pretekst do zabawy, ale ważny moment w życiu przyszłego pana młodego. Dla jednych to szansa na relaks w towarzystwie swoich najbliższych przyjaciół albo okazja do podziękowania przyjaciołom za ich wsparcie i przyjaźń na przestrzeni lat. Dla innych po prostu dobry pretekst do zabawy.

Wciąż jednak pokutuje przeświadczenie, że kawalerski to rozrywkowy wieczór o mocno zakrapianym charakterze, podczas którego panowie niczym "męska wataha" wyruszają na frywolne podbijanie parkietów tanecznych. Możliwe, że dla wielu wciąż jest to moment intensywnej zabawy, jednak coraz częściej zdarza się, że wieczory kawalerskie są planowane spokojniej niż kiedyś.

Pomysłów na organizację kawalerskich jest wiele i wybór zależy od preferencji przyszłego pana młodego oraz jego przyjaciół. Jakie są obecnie najczęstsze trendy?Wspólny wypad na domekJednym z najpopularniejszych pomysłów jest wyjazd w męskim gronie. Takie wycieczki mogą mieć różny charakter: jedni wybiorą wyprawę w góry czy do lasu (i to jeszcze z nocowaniem!), a jeszcze inni zarezerwują willę lub ekskluzywny apartament.

- W ostatnim roku miałem akurat dwa kawalerskie. Zarówno pierwszy wieczór, jak i drugi spędziliśmy na domku. Oba były bardzo kulturalne, chociaż panowie sobie popili. Jesteśmy po 30-tce i znamy się od lat, tak naprawdę czasy imprez w Sopocie dawno mamy za sobą, dlatego uznaliśmy, że wyjazd na Kaszuby na dwa wieczory będzie najlepszym pomysłem. Nie jest to jakiś wielki wydatek, szybko można się przetransportować na miejsce, a i tak jest klimat. Wydaje mi się, że kawalerskie w klubach już odeszły, bo nawet od znajomych nie słyszałem, by wyglądało to inaczej niż te, na których sam byłem - mówi Marcin.
Organizacja wyjazdu na weekend do atrakcyjnego miejsca to doskonały sposób na ucieczkę od codzienności. Wynajem domku jest dobrym wyborem zarówno dla kilku, jak i kilkunastu osób. Można np. zorganizować imprezę tematyczną, grilla czy posiedzieć w bali albo jacuzzi. Kreatywność często zależy od ekipy znajomych.


Na spokojnieKawalerski na luzie też jest dobry Kawalerski na luzie też jest dobry
Z uwagi na fakt, że na ślub decydujemy się w coraz starszym wieku, to bardzo często zdarza się, że mężczyźni podczas wieczoru kawalerskiego nie mają już ochoty ani czasu, by wkręcić się w wir imprezy. Dla niektórych wyjście na kawalerski może być z koktajlami lub piwami na mieście, a w niektórych przypadkach nawet... kawą i ciastkiem.

- Na wieczorze kawalerskim mojego przyjaciela zrobiliśmy sobie spacer po starym mieście, napiliśmy się kilku piw i wróciliśmy do domu. Jakoś nie mieliśmy ochoty robić nic więcej. Każdy z nas ma już rodzinę, łącznie z panem młodym. Dodatkowo każdy pracuje w innej branży i w innych godzinach, dlatego spotkaliśmy się symbolicznie, pogadaliśmy, napiliśmy się i tyle - wspomina Michał.
Najbardziej krępujące zabawy weselne. Czas z tym skończyć? Najbardziej krępujące zabawy weselne. Czas z tym skończyć?

Ekstremalne doświadczeniaTen nietypowy wieczór dla niektórych potrafi być też pretekstem do bardziej szalonych aktywności. Ekstremalne sporty są czymś, czego nie robi się raczej na co dzień, a wiele jest osób, które marzą o skoku z bungee, ze spadochronem czy też lubią paintball. To oczywiście nie są aktywności dla wszystkich, ale w męskim gronie jednak jest to coś, co dość często pojawia się podczas wieczorów kawalerskich.

- Byłem na kawalerskim, na którym pan młody musiał wykonywać zadania na mieście. Jednym z nich był skok na bungee. Osobiście bym tego nie zrobił, ale akurat świadek wiedział, że zawsze chciał skoczyć, lecz jakoś nie było okazji. Więc okazja się znalazła - mówi Patryk.

Kawalerski na wodzieKawalerski na jachcie Kawalerski na jachcie
Na wieczór kawalerski można wynająć jacht na tzw. rejs imprezowy wraz z obsługą, czyli kapitanem i bosmanem. Koszt wynajmu zależy od wielkości grupy, jednak mieści się w granicach kilku tys. złotych. Na rejs można zamówić też catering lub didżeja.


GastrowycieczkaKolacja degustacyjna Kolacja degustacyjna
Wielu jest też miłośników dobrych trunków i kuchni, którzy podczas wieczoru kawalerskiego chcą poszerzyć kulinarne horyzonty. Degustacje win, whisky czy też miejsca gdzie można skosztować dobrego cygara, dla wielu panów to raj. Takie wieczory można spędzić również na kolacjach degustacyjnych, które odbywają się w wielu lokalach w Trójmieście. Panowie podchodzą do takich tematów również jako możliwość do wyjścia do bardziej ekskluzywnej i prestiżowej restauracji.

- Dość ciekawym wieczorem kawalerskim był wieczór mojego brata. Grupką kilku panów, głównie z rodziny, ubraliśmy się elegancko i poszliśmy do koktajlbaru, później na steka i degustowaliśmy wino. Nie była to impreza, a większość wróciła do domu północy i to w dobrym stanie - mówi Karol.

Zagraniczne podboje miastWylot do innego państwa na kilka dni w męskim gronie dla wielu jest bardzo atrakcyjnym wyborem. Wylot do innego państwa na kilka dni w męskim gronie dla wielu jest bardzo atrakcyjnym wyborem.
Ostatnio coraz popularniejszą formą jest organizowanie kawalerskiego zagranicą. Weekendowy citybreak staje się coraz popularniejszy. Można wybrać się na wycieczkę do europejskiego miasta, gdzie kultura, jedzenie i architektura będą zupełnie nowym światem do odkrywania. Albo wybrać wypad do miejsc, które są ważne dla pana młodego.

- Miałem w tym roku kawalerski i zaskoczyli mnie moi przyjaciele. Ogólnie nie chciałem spędzać kawalerskiego, bo jakoś nie lubię tego typu imprez. Uważam, że są dla ludzi starej daty, a jakoś nie czułem, by ślub miał mi zabrać wolność. Głośno powiedziałem wszystkim, że proszę ich, by nie organizowali jakiegoś kawalerskiego wypadu na miasto itp. Jednak panowie zaplanowali coś innego, czyli wycieczkę do Włoch na dwa dni. To było coś naprawdę pięknego. Dogadali się z moją partnerką, która podała im wszystkie informacje, by kupić mi bilet, załatwili, że miałem wolny weekend. Jestem bardzo im za to wdzięczny - opowiada Piotr.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (37 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

KIDS Station - Concert & Fun / Edycja Świąteczna (10 opinii)

96 - 198 zł
Kup bilet
muzyka filmowa, warsztaty, kiermasz, gry

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Czemu niezamężne kobiety nie powinny siadać na rogu stołu?